>
you're reading...
Antisemitizm

Millî Gazete’de başlık: [Hollanda’da] Müslümana hakaret serbest Yahudiye değil

 Yahudilerin katledilmesini uydurma bir hikaye olarak tanımlayan karikatür hakkında soruşturma başlatılınca...

Yahudilerin katledilmesini "uydurma bir hikaye" olarak tanımlayan karikatür hakkında soruşturma başlatılınca...

Holokost inkârcılığı içeren bir karikatür yayımlanınca Utrecht Savcılığı soruşturma başlattı. Bu hukuki girişim Millî Görüş‘ün yayım organı Millî Gazete‘de;
Peygamberimize hakaret eden karikatürler için soruşturma başlatmayan Hollanda savcılığı, Yahudiler söz konusu olunca harekete geçti” alt başlığıyla yorumlanarak verildi. “Hollanda’da, İslam dünyasının tepkisini çeken karikatürü kovuşturmaya gerek görmeyen savcılık, Yahudi soykırımıyla ilgili bir karikatür hakkında soruşturma başlattı.” diye aktaran gazete konuyu şöyle yansıtıyor:
Utrecht Savcılığı, merkezi Belçika’da bulunan “Avrupa Arap Birliği” (AEL) adlı siyasi hareketin Hollanda biriminin internet sayfasında bulunan, İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudilerin katledilmesini ‘uydurma bir hikaye’ olarak tanımlayan karikatür hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Savcılık, daha önce bir Danimarka gazetesinde yayımlanan ve İslam dünyasının tepkisini çeken karikatürün, Hollanda’da bazı yayın kuruluşları ve bir siyasi partinin internet sitesinde yayımlanmasına sessiz kalmıştı. Savcılık bu konuda açılan davalarda karikatürde kimseye karşı hakaret ve ayrımcılık yapılmadığı görüşüne varıldığını, dolayısıyla bir suç unsuru bulunmadığını bildirerek kovuşturmaya gerek görmemişti.[…]”
Utrecht Savcılığından yapılan açıklamada, söz konusu karikatürün, Yahudilere karşı hakaret ve ayrımcılık içerdiği görüşüne varıldığını, bu nedenle dava açılmasına karar verildiği belirtildi. Açıklamada, soruşturmanın, İsrail Enformasyon ve Dokümantasyon Merkezi (CIDI) tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlatıldığı kaydedildi.

Reklamlar

Tartışma

Millî Gazete’de başlık: [Hollanda’da] Müslümana hakaret serbest Yahudiye değil” için bir yanıt

  1. Çağdaşlığın, medeniyetin,özgürlüğün, eşitliiğin, başkenti diye(!) bütün dünyayı yalanlarıyla kandırmaya çalışan “AVRUPA” acaba nereye kadar maskeni takacaksın? bu mu senin eşitliğin , adaletin? yıllarca size insanlığı, şerefi,namusu öğretmeye çalışan atalarımız OSMANLI’dan hiçbirşey alamadınız mı? yıllarca sizin milletleriniz bizim himayemizde bu şekilde mi yaşadı ya da tam bir özgürlük içindemi? ne olur osmanlı gelsede bizi de himayesi altına alsa diyen yine sizin milletiniz deilmiydi? zaten bunun karşılığınıda siz ancak bu şekilde verebilirsiniz. yoksa sizinle bizim aramızda ne fark olurdu ki?ama bu düzen böyle gitmez. elbet birgün suyunuz kaynayacak. ve ALLAH cezanızı verecek ve çağdaşlık,medeniyet,özgürlük,eşitlik kısacası İSLAM tekrardan bu dünya ya hükmedecek…bütün islam alemine saygılar.ALLAH’ A emanet olun…

    Posted by yusuf şahin | 16 Aralık 2009, 4:53 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

  • 'Stadın kadrolu köpeği' yine görev başında 24 Mart 2018
  • Abdülkadir Ömür, A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı 24 Mart 2018
  • SÖYLEŞİ - "Sürdürülebilir üretim için teknoloji yatırımı önemli" 24 Mart 2018
  • Tekirdağ'da Tiyatro Günleri, 'Şen Makas' ile başladı 24 Mart 2018
  • Derede kaybolan polisi 603 kişilik ekip arıyor 24 Mart 2018
  • Edirne Sarayiçi'nde taşkın devam ediyor 24 Mart 2018
  • Başbakan Yıldırım: Terör, kökü kazınana kadar bizim için hedeftir (3) 24 Mart 2018

Stats

Reklamlar