>
you're reading...
Antisemitizm

SP’nin Batman’daki etkinliğine Hamaslılar da katıldı: “Ey Yahudiler, Muhammed’in ordusu yakındır gelecektir, hatta yola çıkmıştır”…

Ebu Abdullah Abdulavf, Batmana ve Türkiyeye Halid Meşalin selamını getirdi

Ebu Abdullah Abdulavf, Batman'a ve Türkiye'ye Halid Meşal"in selamını getirdi

Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Batman’da düzenlediği etkinliğe katılan Hamas temsilcileri, “Nasıl Allah’ın emriyle Fatih İstanbul’u fethettiyse, inşallah sizlerin desteğinizle Gazze, Kudüs ve Filistin de fethedilecektir” diye konuştu. Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat, Merkez İlçe Başkanı Abdülhakim İçer’in de katıldığı etkinlikte, erkek çocuklardan oluşan koro ilahiler okudu. Kadın ve erkeklerin harem-selamlık oturduğu salonda, “Hamas’a selam, direnişe devam” sloganları atıldı, tekbir getirildi.
Gazze’den gelen Hamas halkla ilişkiler sorumlusu Ziyad Ebu Zeyd şöyle konuştu:
“Nasıl Allah’ın emriyle Fatih İstanbul’u fethettiyse, inşallah sizlerin desteğinizle Gazze, Kudüs ve Filistin de fethedilecektir. Allah’ın izniyle toplu olarak savaşıp kazanacağız. Sizler Filistin’e en yakın devletlerdensiniz. Ey Yahudiler, Muhammed’in ordusu yakındır gelecektir, hatta yola çıkmıştır. Gelmeye başladı bile.”
Dinler arası “Diyalog”
Hamas sivil toplumla ilişkiler sorumlusu Ebu Abdullah Abdul Afhu tekbirlerle karşılandığı salonda: “Mescid-i Aksa’yı kurmaya yemin ediyorum. Mescid-i Aksa’dan Yahudileri kovmaya yemin” diye haykırdı. Daha sonra söz alan Hamas”ın Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcisi Ebu Abdullah Abdulavf, Halid Meşal”in selamını getirdiğini söyleyerek ve Mescidi Aksanın Müslümanların ortak malı olduğunu belirterek, “Mescidi Aksa birinci kıblemiz idi. Resulullah oradan Burak adlı bineğe binip miraca çıktı. Şimdi orası Yahudilerin elindedir. Kardeş ve bacılar Mescidi Aksa çok büyük tehlike altındadır. Yıkılmak ve altı kazılmak istenmektedir. En büyük tehlike Filistinlilerin evlerinin yıkılıp kovulmaları ve yerlerine Yahudi yerleşimcilerin yerleştirilmesidir” iddalarını öne sürdü.
Türk Hizbullahı yayın organlarının yönetmeni Nureddin Şirin ise, “Biz Hamas”ın yanındayız ve bundan iftihar ediyoruz. Allah bütün Müslümanları tevhit [Allah’ın varlığını ve birliğini kabul etmek] bayrağı altında birleştirip özgür Kudüs”te şükür namazı kılmayı nasip etsin” dedi. 11 Eylül tarihli makalesinde de şunları kaleme aldı:
“[…] Bizler İslam Ümmeti olarak, uluslar arası emperyalizmin sınırsız desteğini arkasına alan Siyonistlerin bu azgınca saldırganlığı karşısında elbette ki seyirci ve tepkisiz kalacak değiliz. Hizbullah’a ve Hamas’a saldırmayı planlayan Siyonistlere ‘Hepimiz Hizbullah’ız, Hepimiz Hamas’ız’ diyoruz. İran’a saldırmayı planlayan Siyonistlere ‘Ümmet İran’ın yanındadır’ diyoruz. Mescid-i Aksa’yı yıkmayı planlayan Siyonistlere ‘dünyada tek bir Müslüman kalıncaya kadar Mescid-i Aksa’yı canımızla kanımızla koruyacak ve savunacağız’ diye haykırıyoruz…[…]

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

  • Manisa'da otomobil belediye işçilerine çarptı: 3 ölü 26 Nisan 2018
  • Bursaspor'a Kazım Kazım darbesi 26 Nisan 2018
  • Sanat dünyasının acı kaybı 26 Nisan 2018
  • Yemin ederek dolandırıcı olmadıklarını söyleyen sahte polislere altınlarını kaptırdı 26 Nisan 2018
  • Son dakika... Galatasaray'a Tahkim'den iki kötü haber birden 26 Nisan 2018
  • Otomobil işçilere çarptı: 3 ölü 26 Nisan 2018
  • PFDK'dan Fenerbahçe ve Galatasaray'a kötü haber 26 Nisan 2018

Stats

Reklamlar