>
you're reading...
Antisemitizm, Antisiyonizm

Dinlerarası “Diyalog”: İstanbul Fatih Camii’nde Yahudileri ve İsrail’i hedef alan Türk Hizbullahı Cihad Çağrısı

Türk Hizbullahı: Üçüncü İntifada Başlarken Mescid-i Aksa İmtihanını Kaybedecek Miyiz?

Türk Hizbullahı: Üçüncü İntifada Başlarken Mescid-i Aksa İmtihanını Kaybedecek Miyiz?

Hizbullah “Mescid-i Aksa’nın savunulması için Dünya Müslümanlarını harekete geçmeye” çağırınca, 2 Ekim Cuma namazının ardından İstanbul Fatih Camii avlusundan harekete geçen bir topluluk ellerinde “İslami direniş liderleri ve şehidlerinin” posterleri ile Hamas, İslami Cihad ve Hizbullah bayrakları taşıyarak gösteri yaptı. “Mescid-i Aksa ile Dayanışma Palatformu” adı altında Türk Hizbullahı’nca gerçekleştirilen gövde gösterisinde “Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunma amaçlı” eylemlerin sürdürüleceği belirtildi. Polis tarafından bir engellenmeyle karşılaşmayan göstericiler, üzerinde; “Aksa’ya Saldırı İslam’a Saldırıdır“, “Aksa’da Yangın 40 Yıldır Sürüyor” yazılı pankartlar taşırken, “Cenk Cihad Şehadet“, “İslami Hareket Engellenemez“, “Hizbullah’a Hamas’a Direnişe Bin Selam” “Hepimiz Hamas’ın Askerleriyiz“, “Hamas Burada Siyonistler [yâni Yahudiler] Nerede” “Kahrolsun İsrail” “Muhammed’in Ordusu Siyonistin [yâni Yahudinin] Korkusu“, sloganları atıldı. Yayımlanan basın açıklamasında; “Kudüs’un Yahudileştirilmesine asla boyun eğmeyecek, Özgür Kudüs’te buluşuncaya kadar da mücadelemiz devam edeceğiz” diye belirtilirken ayrıca şu beyanlara yer verildi:
“[…] Kudüs’ü İslam ümmetine mübarek ve mukaddes kılan Rabbimize, önderimiz Hz. Resul-i Ekrem’e, Kudüs’ü İslam topraklarına katan Hz. Ömer’e, bu mukkades topraklar üzerindeki haçlı işgalini kaldıran Selahaddin Eyyubi’ye, ve Kudüs’ün özgürlüğü uğruna kendilerinii feda eden bütün şehidlerimize, hususen başta Şehid Ahmed Yasin olmak üzere Filistin İslami direnişinin bütün önderlerine söz veriyoruz ki, siyonist varlık tarihin çöplüğüne atılıncaya kadar bütün varlığımızla, canımızla ve kanımızla Kudüs ve Mescid-i Aksa için her zaman ayakta olacağız…[…]”
Cumhuriyet gazetesinden Mehmet Faraç, 10 Aralık 2003 tarihinde; “Istanbul’daki intihar saldirilarinin ardindan kamuoyunda en çok ‘istihbarat zaafı’, ‘AKP’nin emniyetteki kadrolaşması’ ve ‘Hizbullah’a yönelik operasyonların duraksadığı’ konuşuldu. 10 binden fazla firari Hizbullahçının bulunamaması, 400 kadarının da Topluma Kazandırma Yasası’yla saliverilmesi tartışmaları körükledi“, şeklinde vurgulama yapmıştı.
Ayrıca M. Faraç
“örgütün etkin olduğu bölgede [Güneydoğu Anadolu] görev yapan bir emniyet yetkilisi İstanbul’daki saldırıların ardından şeriatçı örgütlerin strateji değiştirdiğini, ‘uykudaki Hizbullah’ ın da bu eylemlerle moral bulduğunu söyledi” diye de belirtmişti.
Türkiye’nin 11 Eylül’ü diye adlandırılan 15 Kasım 2003 tarihli saldırılarda, El Kaide’nin hedef aldığı Galata’daki Neve Şalom Sinagogu ve Şişli Beth İsrael Sinagogu önünde gerçekleşen eşzamanlı saldırılarla ibadet yerleri ve çevresi savaş alanına dönmüş, İstanbul vahşete bulanmıştı.

Reklamlar

Tartışma

Dinlerarası “Diyalog”: İstanbul Fatih Camii’nde Yahudileri ve İsrail’i hedef alan Türk Hizbullahı Cihad Çağrısı’ için 7 yanıt

 1. Tamer bey
  a) araplarin tarihte ve yakin zamanda Osmanliya ve Türk milletine yaptıgı ıhanetlerı hatırlamıyorsunuz galıba Osmanlıyı filistin topraklarından kovan Ingılızlerle iş birligi yapan sızın din kardeşleriniz filistinlilerdir
  b) kıbrıs meselesınde yunanlıyı kim destekledi yine dın kardeşleriniz araplar oldu
  c) yıne ıkı ay evvel kıbrıs yunanlınındır kım dedı filistin lıderi mahmut abbas (abu mazen)
  d)yine sözüm ona ermeni katlimını kim kınadı filistin lıderi mahmut abbas (abu mazen)

  yahudılerın 500 kusur yıl Osmanlı/Türk yaşantısında ıhanet eden tek bir yahudi olmamıştır bilakis kurtuluş savaşında Mehmetçikle omuz omuza savaşan yuzlerce yahudı şehıt Çanakale
  kabristanlarinı doldurmuşlar
  hemde yahudiler 500 kusur yıl evvel Osmanlıya Sultan 2. Beyazit tarafindan davet edilmişlerdi beraber ne getırdiklerini burada hatırlatmaya lüzüm görmüyorüm.
  bütün bunlardan haberiniz varmıydı??

  Saygılarımla
  Elyas

  Posted by elyas | 6 Ekim 2009, 4:53 pm
  • tarihi değiştiremeyiz ama siz çarpıtırsınız.. o kadar övdüğünüz sizin adamınız olan abbas ın yaptıklarını toplayıp arap ve müslümanlara mal edemezsiniz..o zaten müslüman olamaz israil işbirlikçisi.. ben yahudi ile siyonist işgalci israil i aynı kefeye koymuyorum.her yahudi bir olmadığı gibi(gazze ye 10 tır yardım gönderen israilli kız gibi, heniye yi ziyaret eden siyoniszm karşıtı hahamlar gibi farklı yahudiler de var ALLAH a şükür!) yakup barokas bey kanal7 de iskele sancak ta filistinlilerin bi devletleri ollmadı ki diye yapılan vahşeti savunmaya kılıf bulmaya çalıştı.. ne demek devleti olmadı osmanlı devlet değil mi idi ingilizlerle türlü oyunlarla yıktınız. farzedin devletleri yoktu orada 2 bin yıldır yaşayan bir insanı devleti yok diye göçe zorlamak anasını babasını çocuğunu katletmek dedesinden kalan tarlalarını gasp etmek hangi dinde vardır.. devletimizi yıkmanıza bu kadar kızmıyorum fakat bir masum çocuğun üstüne fosfor bombası atmanızın onun devleti yoktu diye izahı olabilir mi.. o zaman kürtlere yapılan haksızlıkları onların devleti yoktu diye savunalım.. ermenilerin devleti yoktu ki hadi ucu size de dokunsun AVRUPA da RUSYA da ne zaman bir yahudi devleti oldu ki.. almanya da yahudi devleti mi kurdunuz da bugun tazminat istiyorsunuz.. istanbul ne kadar türklerin se kudus o kadar filistinlilerin dir.. abbas kuklası devlet kursa ne olur.. onu mu savunacağım.. MESCİD İ AKSA yı kirletmeyin ve insanların ibadet etmelerine engel olmayın.. zulum ile abad olunmaz.. kendinize düşman yetiştirmeyin.. size kucak açıp misafir eden bir milletin çocuklarından bile kendinize düşmanlar oluşturdunuz.. katliamdan kurtardık ama kudus e işgal ettiniz.(ingiliz eliyle) ben kabe de ve medine de nasıl rahatça ibadet ediyorsam mescid i aksa da öylece ibadet etmek isterim yoksa suud kralı için kılımı kıpırdatmayacağım gibi abbas ın saltanatı için de kılımı kıpırdatmam ama kudus ve mescid i aksa ve masum çocuklar için herşeyimi feda edebilirim.. gelin huzur içinde istanbul da yaşayın yüzyıllarca yaşadığınız gibi gidip işgalci olmayın.. oradaki 2 bin yıldır yaşayan halkın malına canına namusuna göz dikip sonra da neden herkes bize düşman diye şaşmayın.. hani siz mazlum millettiniz.. firavun un hitler in ( o da şaibeli ve abartılı filistine göçmek istemeyenleri korkutmak amaçlı idi) tarih buyunca bi çok yaşadığınız zulmu filistinlilere yaşatmak zorunda mısınız.. size zulmedenler gazze nin masum çocukları değil di gidin intikamınızı size zulmedenlerden alın.. allah mazlumların intikamını alıcıdır..

   Posted by tamer sert | 13 Ekim 2009, 11:57 pm
 2. aciyorum bu mahluklara gözü dönmüş yobazlar tarafından kışkırtılıyorlar ahhhh nerede ATATÜRK Türkiyem elden gidecek

  Posted by erol | 5 Ekim 2009, 6:33 pm
 3. Gösteri yap. Protesto et. Hepsine varım da……

  NIYE BAYRAK YAKIYORSUN *****?????? ACİZLİK BU……

  Birileri TÜRK BAYRAGIMIZI yakarsa ne hisedeceksem aynen şimdi

  onu hisediyorum. Bayraklar kutsaldırlar ve onlara hürmet etmek

  lazım.

  Hep te CUMA ları oluyor bu hadiseler. NEDEN????? Bilen var mı???

  Aziz Pinassi

  Posted by Aziz Pinassi | 4 Ekim 2009, 2:18 pm
  • cuma müslümanların cem olma toplanma ve istişare günüdür.. fatih camii inde kimse ölmedi yaralanmadı ama kutsal mescid i aksa işgal altında.. dinlerarası diyalog nerede.. biz de orta asya dan hak iddia edelim o zaman.. 2000 yıl önce orta asya bizim di istanbulda bizansın.. evli evine köylü köyüne.. gelin istanbulda efendi efendi oturun.. biz işgalci siyonistlere karşıyız.. dedelerimiz sizi katliamdan kurtardı teşekkür ü kudus ü işgal ederek mi yapacaktınız..

   Posted by tamer sert | 5 Ekim 2009, 11:32 pm
 4. Bayrak kutsaldır,hangi milletin bayragi olursa olsun,bunlari kınıyorum, bayrak bir milleti temsil eden bir objedir yakilması bu anlamda yanlisttir.Bu Hükümetle birlikte terör gruplari iyice costu..
  Küdüs bu gözü dönmüs teröristlerinmi? mal sahibi mülk sahibi kimdir onun ilk sahibi…..

  Posted by seyda | 4 Ekim 2009, 12:19 pm
 5. Bu bilincsiz ve beyinleri yikanmis bir avuc insan hangi akla hizmet ederek haysiyetsizce negatif eylemlerin icine dusmusler..! Ulkemizde yani Turk topraklari uzerinde her dinden insan yasar, evlatlari vatani hizmetlerini yaparlarken sen nerdesin Hizbullah musveddesi? Asil sizin gibiler vatan haini, Musevi vatandaslarimiz topraklarimizda dogup, buyumuslerdir. Hala da Turk ulkesi vatanlaridir ve aramizda yasamlarini surdurmektedirler. Bir kismi anavatanlari olan Israil’e her turlu tehlikeli kosullara ragmen yerlesmek zorunda kalmislardir. Ama, akrabalari Turkiye’dedir ve birbirlerinden asla kopmamislardir. Saygi efendiler, hepinizi insan haklarina ve inanclara saygiya davet ediyorum. Yeter usulsuz yapilan sozde gosterilere, yeter insanlik disi davranislara, yeter dindarlik kisvesi altinda din tacirligine..Yeter, yeter, yeterrrrrrr.!

  Posted by Biran Yilmaz | 4 Ekim 2009, 5:23 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

 • Hüsniye Hanımın yemek tadımında olay çıktı! 21 Ağustos 2019
 • Son dakika... Şırnak'ta teröristlerle çatışma: 1 şehit, 3 yaralı 21 Ağustos 2019
 • Anne adayları bu gıdalardan uzak durmalı 21 Ağustos 2019
 • Son dakika... 2019 MEB BİLSEM mülakat sonuçları açıklandı! 21 Ağustos 2019
 • Fenerbahçe, Alper Potuk'la yeni sözleşme imzaladı 21 Ağustos 2019
 • Baş ağrısına ilaç dışı yöntemle tedavi 21 Ağustos 2019
 • ÖGG 2019 83. Temel Eğitim ve 59. Yenileme Sınavı ne zaman? 21 Ağustos 2019

Stats

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: