>
you're reading...
Antisemitizm, Antisiyonizm, Medya, Ortadoğu

Rafael Sadi, SKYTürk’e Tapınak Dağı’nda yaşananların, Hamas örgütünün fırtına kopartma hevesi olduğunu belirtti

Bazı Turk TV’leri Kanal 7 gibi gerçek dışı haberler ile İslam alemini ayağa kaldıracak ve olamadık işler yaptıracak hale getirmek icin özel çaba sarfetmekteler

Bazı Turk TV’leri Kanal 7 gibi gerçek dışı haberler ile İslam alemini ayağa kaldıracak ve olamadık işler yaptıracak hale getirmek icin özel çaba sarfetmekteler

Son bir haftadır Kudüs’te yaşanan gerginlik, Türk kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor. Davos Zirvesi sırasında yaşanan Başbakan Erdoğan’nın “One Minute” krizinin ardından iki ülke arasında üçüncü grup ya da ülkelerden kaynaklanan sorunlar her ne kadar masaya getirilmese de, özellikle Kudüs’te yaşananlar önümüzdeki günlerde Ankara-Tel-Aviv arasında oldukça tartışılacak gibi duruyor. Konuşmalarında sık sık “Ben Türkiyeli değilim Türk’üm” diyerek iki ülke arasındaki yaşanan sorunlara gösterdiği tepkiler ve çıkışlarıyla tanınan Rafael Sadi son gelişmeleri SKYTurk.net okurları için değerlendirdi. Rafael Sadi Tapınak Dağı’nda yaşananların Hamas örgütünün fırtına kopartma hevesi olduğunu belirtirken SKYTürk‘e şunları söyledi:
“[…] Tapınak dağı, ki hepsi topu bir kaç bin metre karelik bir alandır, Burada Hamas örgütünün fırtına kopartma hevesi var. BU hafta bilindiği üzere SUKOT bayramı ve Tapınak dağının hemen alt/yan duvarı Ağlama Duvarı’dır.
Tapınak Dağı denilen mekanın yani Kubbett-Ul Sahra (Türk basını bunu yıllarca Hz. Ömer Camii diye yutturdu, buraya gelince hiç bir Arap bu ismi bilmiyordu bile) ve EL-AKSA camii ile Burak Mescidi’nin bulunduğu mekanların hemen altı Ağlama Duvarı’dır.
Burada bazı endişeler oluştu. Evvelce burada olaylar yaşanmıstır Yahudilere zarar vermek isteyen kışkırtıcılar ve terör detsekçileri bu duvardan aşagıya yani Ağlama Duvarında ibadet eden Yahudiler’e taş ve patlayıcılar , molotof kokteylleri atabilmektedirler. Bunun üzerine İsrail Polisi özellikle Yahudi Bayramlarında tedbirler aldı. […] Um el Fahm’de konuslanan ISLAMI CEPHE örgütü Şeyh Salah onderliğinde bu porvokasyonun başını çekmekte ve Turkiyedeki izdüşümu de IYD derneğidir.
Farkındaysanız ne zaman İsrail toprakları genelinde bir hareketlilik provokasyon ve terör hareketi başgösterse bu dernek anında ve çok organize bir şekilde Turkiye genelinde provokatif gösteriler düzenlemekte ve İsrail bayrakları yakmaktadır. Bu derneğin bir ismide MAZLUMDERdir.
Beni hayretler içinde bıraktıran olay ise Bazı Turk TV’lerinin Kanal 7 gibi provokasyona katılmalarıdır.[…] Bugun Taksim olaylarında polisin linç edilmeye calışılan bir genci kurtarayım derken dövmeye başladığını çok büyük bir kara mizah olarak izlemedik mi?
Benzer olaylar İsrailde de Gazzede de hatta ibadet yerlerinde bile olabiliyor.
Gerek İsrail Polisi gerekse Filistin Otonomi Yonetiminin provokasyonlara prim vermemelerini ve bu tuzağa düşmemek için soğukkanlılıklarını korumaları gerektiğini söylemek gerek.”

Reklamlar

Tartışma

Rafael Sadi, SKYTürk’e Tapınak Dağı’nda yaşananların, Hamas örgütünün fırtına kopartma hevesi olduğunu belirtti” için bir yanıt

 1. ISLAMI CEPHE ile MAZLUMDER’den başka hangi MÜSLÜMAN Devletler,Krallıklar vede Şeyh ler TEPKI gösteriyorlar????

  Maalesef “Provokatörler” çok revaçta..

  Allah akıl fikir ihsan eylesin derin.

  Aziz

  Posted by Aziz Pinassi | 7 Ekim 2009, 8:42 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

 • Bilim insanları: Hayvandan insana geçen bakteriler ruh hastalığına neden olabiliyor 21 Mart 2019
 • 'Arkadaşımın cesedini buldum' dedi, cinayet zanlısı çıktı 21 Mart 2019
 • Son Dakika... 20 bin öğretmen atamasının branş dağılımı listesi yayınlandı 21 Mart 2019
 • Ne zaman emekli olurum? SGK emeklilik yaşı hesaplama sayfası 21 Mart 2019
 • Ekrem İmamoğlu "Nevruz Kutlama Töreni"ne katıldı 21 Mart 2019
 • Bakan Pakdemirli'den çiftçiye destekleme müjdesi 21 Mart 2019
 • Millet İttifakı'nın Kocaeli mitingi 21 Mart 2019

Stats

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: