>
you're reading...
Antisemitizm

İYT “İsrail’deki Türkiyeliler Birliği” basın sözcüsü Arutz 7 radyosunda: Türkiye’de gerçek anlamda Antisemitizm var

Bugün Türkiyede ANTİŞEMİTİZM ve İSRAİL NEFRETİ ile büyüyen bir nesil yetişmekte

Bugün Türkiye'de Antisemitizm ve İsrail nefreti ile büyüyen bir nesil yetişmekte

İsrail’deki Türkiyeliler Birliği İYT basın sözcüsü Rafael Sadi, Arutz 7 radyosuna yaptığı açıklamada “İsrail ile Türkiye arasındaki krizin kökeninde İslami nedenler yatmaktadır” dedi. İsrail İle Türkiye arasındaki kriz Türkiye çıkışlı İsraillileri pek şaşırtmiş görünmüyor.Türkiye’de yaşayan Yahudilerden her geçen gün farklı antisemitizm haberleri aldıklarını belirtiyorlar. Bu ifadelere göre antisemitizm Türkiye’de her geçen gün daha fazla artıyor.
İsrail”deki Türkiyeliler Birliği Basın Sözcüsü Rafi (Rafael) Sadi, Arutz 7 Radyosuna yaptığı açıklamalarda, İsrail ile Türkiye arasındaki krizin bir kaç seneden beri halının altına süpürüldüğünü ve Şeyh Yasin’e karşı yapılan operasyondan beri ilişikilerin gerildiğini vurgulamakta.
“Bugünkü Başbakan İslami görüşe sahip ve bu kesimden %48 kadar oy almış ve kendini bu kesime bağımlı etmiş durumdadır. Unutmamak gerekir ki kendisi ikinci dönem benzer oy oranı ile tek başına hükümet olmuş ve sanırım 3. dönem’e de gitmek durumundadır. Başbakanın İsrail’e karşı çıkışları ve Filistini destekler tavrı, iç siyasette kendisine oy veren İslami tabana yönelik olup bu tutum kendisine daha fazla oy potansiyeli getirmektedir.”
Temasta olduğu her kesimden yetkili ile yaptığı görüşmelerde hepsinin istisnasız yangını söndürmek için çaba gösterdiklerini ve “sız başbakanın ifadelerine bakmayınız biz sizinle eski dostuz bu ifadeler iç siyaset nedeni ile kullanılmaktadır”, dendiğini hatırlatan R. Sadi, “ben bunların yalan olduğunu biliyorum.Orada gerçek bir antişemitizm mevcuttur. Erdoğan İslami tabanına borçludur. Her ne kadar Türkiye ANAYASA’sına göre Ülkenin bir DİN DEVLETİNE dönüşmesi mümkün değilsede ,ve ülkenin LAİK olması zarureti varsada hayatın gerçek dinamikleri durumu değiştirmekte ve mevcut durumu gözlerimizin önüne koymaktadır. Bugün Türkiyede ANTİSEMİTİZM ve İSRAİL NEFRETİ ile büyüyen bir nesil yetişmekte ve bunun nasıl geliştiğini her TV programında görebilmekteyiz” dedi.
Sadi İsrail halkını da anlayamamakta ve her türlü gerginliğe rağmen israillilerin Türkiye’ye tatil’e gitmelerini çok doğru bulamamakta.
“Ben İsrail Yahudiliğini suçlamak istemiyorum, yazık ki biz tavır koymasını bilmiyor ve nerede ucuzluk varsa oraya gidebiliyoruz. Gerçekten geçmişte Türk halkı ile çok iyi yaşadık, ancak günümüzde bir taraftan islam dünyasına yaklaşmak , diğer taraftanda Batı’dan uzaklaşmamak gibi bir ikilem içindedir Türkiye. Herşeye rağmen Türkiye halen bütün Müslüman ülkeler arasında İsrailli turist için en güvenilir ülke konumundadır ve böyledir. Türkiyenin Turizm ekonomisi sadece İsraili Turistlere bağlı değildir.Bİz İsrail olarak Türkiye için öylesine büyük bir güç değiliz. İsrailli Turist kar getiren bir Turist değildir, yanı Türkiye bir taraftanda bizi feda edebilir.”
KeHaber+> Letter To My Turkish Friends by Prof. Efraim Inbar
Worrying trends by the current leadership, such as invitations to radical leaders and defense of Hamas, show a possible “loss” of Turkey to Islamism. More

Reklamlar

Tartışma

İYT “İsrail’deki Türkiyeliler Birliği” basın sözcüsü Arutz 7 radyosunda: Türkiye’de gerçek anlamda Antisemitizm var” için bir yanıt

 1. Senelerdir “uyuyan” bir canavar UYANDIRILDI.

  Etrafında dolaşmamak lazım.

  Saygılar.

  Aziz

  Posted by Aziz Pinassi | 13 Ekim 2009, 11:57 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

 • Türkiye'den çok sert tepki: Kabul edilemez 21 Şubat 2019
 • Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazanın incelemesini eğitimsiz heyet yapmış 21 Şubat 2019
 • "Brexit yanlış yöne giderse Avrupa için felaket olur" 21 Şubat 2019
 • Schalke 2-3 Manchester City / Maç özeti 21 Şubat 2019
 • Atletico Madrid 2-0 Juventus / Maç Özeti 21 Şubat 2019
 • Tekirdağ'da esrarengiz kokudan 17 kişi etkilendi 21 Şubat 2019
 • Yolcu motoru karaya oturdu; yolcular tahliye edildi 21 Şubat 2019

Stats

Reklamlar