>
you're reading...
Hürriyet

İsrail’le “Ayrılık”: Davutoğlu’nun “TRT özerktir… Türkiye’de sansür yoktur” cümleleri, “İki büyük Türk yalanı”

AJC, Uluslararası İlişkiler Başkanı Jason F. Isaacson: Türkiye nereye gidiyor? Günün sorusu bu

AJC, Uluslararası İlişkiler Başkanı Jason F. Isaacson: Türkiye nereye gidiyor? Günün sorusu bu

Ahmat Hakan 18 Ekim 2009 | “[…] Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TRT’de yayınlanan ve “İsrail mezalimi”ni anlatan “Ayrılık” dizisi için demiş ki:
“TRT özerktir… Türkiye’de sansür yoktur…” Madem öyle. Özerk TRT, şöyle okkalı bir “Irak: Kan Gölü” dizisi yapsa… Dizide bir Amerikan askerinin, hamile bir Iraklı kadının karnını süngüyle deşmesi görüntüleri yer alsa. Ve ABD’den gelebilecek itiraza da… Ahmet Davutoğlu, “TRT özerktir… Türkiye’de sansür yoktur…” diye cevap verse. Ben de. “TRT özerktir… Türkiye’de sansür yoktur…” cümlelerinin, “İki büyük Türk yalanı” olmadığı konusunda yemin billah edeceğim… Söz veriyorum…”
Ajanslar: “Dizinin TRT tarafından değil özel bir şirket tarafından çekildiği” açıklaması hakkında Amerika Musevi Komitesi (AJC) Uluslararası İlişkiler Başkanı Jason F. Isaacson, “Bu özel bir şirketin ürününü satmasından ziyade, hükümetin belli bir çizgiyi empoze etmeye çalışmasını andırıyor. Türkiye’nin İsrail’i bu şekilde hedef alan bir çizgiyi empoze etmesi çok endişe verici bir durum. Bu benim bildiğim Türkiye değil. Aynı şekilde buradaki Amerikalıların tanıdığı, bildiği Türkiye de değil” dedi.

Tartışma

İsrail’le “Ayrılık”: Davutoğlu’nun “TRT özerktir… Türkiye’de sansür yoktur” cümleleri, “İki büyük Türk yalanı”’ için 2 yanıt

  1. Davutoğlu’nun sözlerine kargalar bile güler. Türkiye’de Basın, ihtilaller zamanında olmadığı kadar baskı altında. İhtilaller zamanında, hiç değilse kimsenin yayın kuruluşu el değiştirmemişti.

    Posted by Mentes Azuz | 18 Ekim 2009, 2:42 pm
  2. Netanyahu’nun yorumu normal. Türkiye, İsrail’in Kıbrıs konusunda arabulucu olmasını kabul eder mi? Üstelik Türkiye’nin, İsrail’le ilişkileri Yunanistan’dan daha yakın.

    Posted by Mentes Azuz | 18 Ekim 2009, 2:36 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: