>
you're reading...
Radikal

Vakko: Erdoğan’ın, ‘Yahudiler oturdukları yerden para basıyor’ sözüne Cem Hakko’dan yorum geldi

“Erdoğan, ‘Yahudiler oturdukları yerde para basıyor’ tanımlaması yapmıştı. Buna yorumunuz nedir?” sorusunu yanıtladı

Cem Hakko “Erdoğan, ‘Yahudiler oturdukları yerde para basıyor’ tanımlamasına yorumunuz nedir?” sorusunu yanıtladı

Krizde yatırımlarına ara vermeyen ve son 2 yılda 70 milyon dolarlık yatırım yapan Vakko’nun Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, “Başbakan’ın Musevi cemaati ile ilgili sözlerini dinleyince bir an ’Acaba ben mi yanlış yapıyorum’ dedim. Ancak biz büyüklerimizden böyle gördük. Bu ülkenin insanıyız ve kazandığımızı da bu ülkeye yatırıyoruz” diye Vatan‘a konuştu
Geçen yıl tam da krizin başladığı dönemde 30 milyon dolara Esenyurt üretim tesislerini hizmete açan, Aralık ayında da Nakkaştepe’deki Vakko Moda Merkezi’ni faaliyete geçirmeye hazırlanan Vakko’nun Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, 2 yılda toplam 70 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi.
Krizde yatırımlara hiç ara vermediklerini 34 de yeni mağaza açtıklarını ifade eden Cem Hakko’ya, Başbakan’ın Musevi cemaatinin iş yapış biçimi ile ilgili sarfettiği sözlerini hatırlatan Vatan gazetesinden Ercan İnan söyleşisinde şunları vurguladı:
Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde Musevi cemaatini gözlemlediğini belirtmiş ve “Çoğu mülk sahibi olmazlar en iyi yerlerde kiracı olurlar. Çünkü mülk sahibi olmak parayı bağlar. Ama kiracı olunca parayı işletmeyi sürdürür. Ama biz ne yapıyoruz? Elimizde ne varsa gömeriz bir yere” demişti. 70 milyon dolarlık yatırımla Erdoğan’ın çizdiği Musevi işadamı portresine uymadığını hatırlattığı Cem Hakko önce gülümseyerek,
“O sözleri dinleyince ’Acaba ben mi yanlış yapıyorum’ dedim” diye konuştu ve şöyle devam etti:
“Şaka bir yana biz bu ülkenin insanıyız. Merter’deki tesisi sattıktan sonra bize ’Siz deli misiniz, neden tekrar üretim tesisi yapıyorsunuz? Bursa’da bir sürü atıl yer var. Gider birini kiralar tüm ürünlerinizi yaptırırsınız’ diyenler çıktı. Ancak biz büyüklerimizden böyle gördük. Bu ülkeye sonsuz inancımız var. Ben bu topraklarda büyüdüm. Askerliğimi bu ülkede yaptım. Evet Başbakan da gözleminde haklı. Bazı cemaat üyeleri öyle yapıyor. Ancak ben o reflekste biraz geçmişteki varlık vergisi gibi yaşananların ve korkuların etkisi olduğunu düşünüyorum. Ürkeklikten dolayı nakitte kalmak tercih edilmiş olabilir. Nakitte kalınca da haliyle paradan para kazanmanın yollarını buluyorsunuz.”
Cem Hakko, gawetecilerin; “Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Yahudiler oturdukları yerde para basıyor’ tanımlaması yapmıştı. Buna yorumunuz nedir?” sorusuna, “Merter sonrası fabrika kurmayabilirdik. Biz oturmayı değil, yatırımı seçtik. Çünkü babamızdan böyle gördük” yanıtı vermiş, Vakko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Jeff Hakko da, “Sayın Başbakan aslında ticari zekâ ve ataklıktan söz ediyor” diye eklemişti.
Vakko’da ‘kriz’ sözcüğünü kullanmadıklarını söyleyen Cem Hakko, “Bay Vitali (Vitali Hakko), ‘kriz demeyin, herkes kriz derse kriz geçmez’ derdi. Biz de kendisinin öğüdünü tutuyoruz” dedi. ‘Biz çok kriz gördük’ diyen Hakko, şöyle devam etti: “2001’de, 2004’te hep kriz yaşadık. Ama krizlerin geçici olduğunu düşünerek, uzun vadeli planlarla yolumuzda ilerledik. Nitekim Ankara’daki mağaza yatırım kararımızı da son krizin sinyallerinin hissettiğimiz bir dönemde aldık”.

Tartışma

Vakko: Erdoğan’ın, ‘Yahudiler oturdukları yerden para basıyor’ sözüne Cem Hakko’dan yorum geldi” için bir yanıt

 1. OTURDUGUNUZ YERDE PARA KAZANAN SİZ YAHUDİ KARDEŞLERİMİZ.

  LÜTFEN A Y A Ğ A KALKIN.

  BİRAZ DA BEN OTURAYIM. SÖZ, iki sene sonra yerimi devredeceğim.

  TEŞEKKÜRLER. Dayanışma nasıl olur gösterin KAHPE DÜNYAYA.

  Saygılar ve Sevgiler.

  Aziz –

  Posted by Aziz Pinassi | 21 Ekim 2009, 5:36 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: