>
you're reading...
Antisemitizm, Antisiyonizm

İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde Hizbullah Yahudilere meydan okudu: “Hamas, burada Siyonistler nerede!”

Türk Hizbullahı: Kudüs, İsraile mezar olacak

Türk Hizbullahı: Kudüs, İsrail'e mezar olacak

Türk Hizbullahı’nın İstanbul 4. Levent’te İsrail Konsolosluğu önünde gerçekleştirdiği;
“İsrail Konsolosluğunu Kapatma” eylemi, gece saat 22:30’da başladı ve Milli Görüş’ün gençlik kolu “Anadolu Gençlik Derneği”nin gövde gösterisiyle devam etti.
Aksa’ya Saldırı, İslam’a saldırıdır“, “Aksa’da yangın 40 yıldır devam ediyor“, yazılı pankartların bulunduğu gösteride Filistin, Hamas, İslami Cihad, Hizbullah, Anadolu Gençlik Derneği (Milli Görüş) bayrakları taşınarak İsrail bayrakları ateşe verildi. Protesto gösterisinde Şeyh Ahmed Yasin, Abdulaziz Rantisi, Fethi Şikaki ve İmad Muğniye Halid Meşal, İsmail Heniyye ve Seyyid Hasan Nasrullah gibi terör örgütleri liderlerinin posterleri ile “Canımız Kanımız Feda Olsun Aksa’ya” yazılı döviz taşındı.
Sık sık tekbir getiren protesto gösterisinde “Canımız kanımız feda olsun Aksa’ya“, “Kahrolsun Siyonist İsrail”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur”, “Siyonist İsrail, Filistin’den defol“, “Yaşasın Aksa direnişimiz“, “Müslüman uyuma ilk kıblene sahip çık“, “Oluk oluk kan aksa Kurtulacak el Aksa“, “Hamas’a selam direnişe devam“, “Muhammed’in ordusu, Siyonizmin korkusu“, “Yaşasın Filistin direnişimiz“, “Hepimiz Aksa’nın askerleriyiz“, “Şehadet zafere giden yoldur“, “Ya şehadet ya zafer Allah’u Ekber“, “Kudüs, İsrail’e mezar olacak”, “Cenk cihad şehadet“, “Siyonist elçilik kapatılsın“, “Terörist konsolos İstanbul’dan defol“, “Hamas, burada Siyonistler nerede?“, “Siyonist İsrail hesap verecek“,  sloganları atıldı.

Tartışma

İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde Hizbullah Yahudilere meydan okudu: “Hamas, burada Siyonistler nerede!”’ için 30 yanıt

 1. Nurullah, neden gitmiyon Gazaya simdi savasmaya, arap gardaslarin cok sevinecektir. El Aksa dedigin cami yikilmayacak, olsa olsa yanina bir Sinagog yaparlar, yoksa gardas gardas yasamak istemiyonmu?

  Yahudiler hic bir zaman yikmadi, her zaman kutsal yerleri oldugu gibi korudular. Sizin muslumanlarin huyudur o, kiliseyi cami yapmak (Ayasofya…), veya El Aksayi yahudilerin mabeditinin ustune insaa etmek, Turkiyedeki sinagoglari yikmak ve ustune caddeler insaa etmek. Ne oldu, unuttunmu sizin gardaslarin yaptiklarini?

  Senin gibilerini cok isittik, ama hala goremedik Gazada, bir zahmet ugra, gor bakalim nasil savas yapilir Israelli askerlerle. Anana soyle, hakkini helal etsin, ve fazla aglamasin.

  Sen hangi kustahlikla tehdit ediyorsun turk yahudilerini ? Git savasa, gorelim kahramanligini.

  Betty

  Posted by Betty | 28 Mart 2010, 10:48 pm
 2. yahu arkadaşlar bu nasıl bir tartışmadır. Bu nasıl bir münazara nasıl bir iletişim tekniğidir.

  Birisi kalkmış izmiri vatandan ayırmaya kalkmış diğeri antisemitizmle anti siyonizmi karıştırmış
  diğeri kalkmış tüm yahudilere hain yaftasında bulunmuş.

  şuan amerikada yaşayan ve halen görüştüğüm musevi bir abim var. İsmi O. Behar

  kendisi her zaman şunu derdi
  nurullah zalimin ırkı dini milleti olmaz zalim zalimdir.

  İsraildeki aşırı unsurların yaptıklarını ve bunun çoğu zaman devlet politikası olarak dışarıya yansımasını tasvip etmek mümkün değil.

  Lakin ülkemizde yaşayan musevi kardeşlerimize hain yaftasını yapıştırmakta akılkarı bir iş değil.

  Buradaki Dindaşlarıma sesleniyorum

  Arkadaşlar bir müslüman olarak siyonizme karşı durmayı tüm musevileri karalamakla başaracağınızı sanmayın ki bu bizlerin kendi akaidimiz ile çelişir.

  İsrailin yaptıklarını tasvip etmeyen bir çok musevi olduğunuda unutmayın.

  Kötü insanlar bizim ülkemizdede mevcut israildede mevcut. Şunu unutmayın ki siyonizmin en büyük mağdurları her kesimden önce musevilerdir.

  Ve siz musevi kardeşlerim. Binlerce yıllık vatan özleminizi dindirdiğiniz devletiniz İsrail çok büyük ve tehlikeli bir oyun oynuyor. Kendi sonunu getirebilecek bir oyun. Lütfen bunu iyi düşünün ve İsrailin Bekasını nasıl sağlıyabileceğinizi tekrar gözden geçirin. Gelinen konjönktürde bu mümkün görünmüyor tabiki kısa süre içinde kalıcı ve adil bir barış sağlanmazsa

  Son olarak altın kubbeli cami diyen arkadaşım Orası mescidi aksa değik Kubbetüs sahra’ dır ve mescidi aksanın hemen yanında bulunmaktadır. Yıllar yılı israilin yaptığı propagandalarla insanlara mescidi aksanın yerini unutturmaya çalıştınız.

  İsrailin amacı mescidi aksayı korumak değil yıkmaktırki Hz süleymanın mabedini inşa edebilsin.

  Dinlerseniz eğer bir dost tavsiyesi mescidi aksa yıkıldığı gün inanın bana barış yanlısı olan ben dahi oraya savaşmaya gideceğim ki buna milyonlarca müslümanda dahil.

  2.dünya savaşında yaşanan olay katliamdan ziyade yahudi tehciriydiki amaç israilde kurulacak bir israil devletini oluşturmak için gerekli halkı sağlamaktı. sonuçtada başarılı olundu.

  Ve size şunu söylüyorum Eğer mescidi aksa yıkılırsa inanın bana çok vahşi ve acımasız bir şekilde gerçek katliamın ne olduğunu öğreneceksiniz.

  Talmut’ta geçiyor ya; insanlar ve konuşabilen hayvanlar diyeki sizin aşırı uçlardaki musevileriniz ve siyonist düşünceye sahip liderlerinizin buna inanıyorlar

  kibrinizin bizi küçük görmeye ihtarlarımızı dikkate almıyacağınızı bile bile sizlere uyarıda bulunmak istedim. Bir insan olarak

  Umarım o mescide aksa hiç bir zaman yıkılmaz eğerki yıkılırsa; Size duyacağımız öfke ve kinden dolayı o gün musevi veya siyonist gibi bir ayrıma tabi tutulacağınızı hiç sanmıyorum.

  umarım o gün hiç bir zaman gelmez ve bizler hep kardeş olarak kalırız

  Posted by nurullah | 28 Mart 2010, 10:22 pm
 3. Yassa Ahmed Yasin. Kis uykundan uyandin mi?. Savasi gitsinler Gazze’de yapsinlar, Istanbul’un gobeginde isleri ne?. Mine

  Posted by Mine Gomez | 26 Mart 2010, 11:05 pm
 4. bu haberi yapan tam bir kafirmiş bee o insanlara nasıl terör örgütü lideri diyor ya onlar hamas filistin kurucuları onlar ananımızın bacımızın namusu için savasıyorlar islma için savasıyorlar

  Posted by ahmed yasin | 26 Mart 2010, 12:03 am
 5. Bir alay ümmetçiye yanıt vermedim, çünkü değmez zavallı insanlar. Onlar zaten birbirlerini (Irak’ta, Iran’da, Yemen’de, Filistin’de v.s) bitiriyorlar. israil’in elini kirletmesine gerek yok. Ancak 3000 yıldır Türkiye ve Anadolu’da olduğunu iddia eden Zulküf, önce DNA’sını kontrol ettirsin de sonra konusşun. Müslüman oldun da Türk mü kesildin başımıza Osmanlı’nın getirdiği esirlerin torunu?
  Menteş Azuz / İsrail
  Hem Osmanlı/Türk, hem de Siyonist (inadına)
  Hiç değilse atalarım belli, bazıları gibi komplekse girmeme gerek yok.

  Posted by Mentes Azuz | 26 Aralık 2009, 3:06 pm
 6. Betti’ye katılıyorum. Bakın şu anki müslüman bildiginiz gayri müslimler ortada cirit atıyor.sizin müslüman dediğiniz Iran günde 5 tane kürdü asıyor hiç izliyor musunuz televizyonu? Ha belki türk medyası vermiyordur ama siz internetlerde rahatlıkla görebilirsiniz. Onların arkasında agıt yakanların ne dediklerini anlayan varsa belki buraya bi iki satır yazarak ne demek istediğimi bilir. Türkiye’nin iç sorunlarına kalkıp İSRAEL VE ABD EYİ KARIŞTIRMAYIN. Bu şu anlama geliyor arkadaşlar kendi evinizin sorunlarını kalkıp komşularınıza anlatmayın YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

  Posted by tovah | 19 Aralık 2009, 3:23 pm
 7. erdogana göre insan önce türk olmalı sonra müslüman olmalı her seferinde israili, eleştirmekte madem sözkonusu insan hakları ise neden el beşiri ahmedinecadı kucaklamaya calişiyo kucaklıyo anlamak zor

  Posted by zülkif deniz | 6 Aralık 2009, 3:06 pm
 8. yaratılmış her insan savunmagüdüne sahiptir bügün dünyanın her tarafından israile karşı saldırılar var hata bazı devlet adamları halkı israile karşı kişkırtmakta ve bunun fininsal kaynagını saglamakta israilde her devlet g,ibi kendini koruma güdüsüne sahiptir cok görmemek lazı.

  Posted by zülkif deniz | 6 Aralık 2009, 3:02 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: