>
you're reading...
Medya

Hamas Makası: Ayrılık TV dizisi krizine bir kriz daha katlanmak isteniyor

Muin Naim: Türk-Filistin kardeşliği hayalinin bu diziyle büyük bir darbe aldığını gördüm

Ocak ayı Gazze operasyonu sırasında Türk televizyonlarında “Ölmezsem sonra yine konuşuruz”, beyanlarıyla tanınan Hamas sözcüsü Muin Naim; “Türk-Filistin kardeşliği hayali Ayrılık dizisinin üçüncü bölümüyle büyük bir darbe aldı”, iddiasını ortaya attı. Politik İslam / “Müslüman Kardeşler” ideolojisi çizgisine odaklı TimeTürk haber portalına beyan yapan Türkiye’de öğrenim görmüş Filistinli inşaat mühendisi Muin Naim, Kıbrıs Famagusta’dan, tekrar sahneye çıktı. TRT’de yayınlanan ‘Ayrılık’ dizisinin son bölümünde Filistinli kadınlar ve direnişçilere hakaretler edildiğini iddia eden Hamas sözcüsü, TimeTürk‘e, “Gazze’deki Kuşatmayı Kaldırma Komitesi Üyesi” ünvanıyla beyanlar verdi:
“[…] İsrail tarafının esir düzen veya gözaltına alınan ve gözaltı süresi iki saatten fazla süren Filistinli kadınlar serbest bırakıldığında Filistinliler tarafından öldürüldüğünü iddia eden dizi her gözaltına alınan Filistinli kadına tecavüz edildiğini sahneliyor. Dizide bahsedilen bu hadise tümüyle yalandır. Filistin’in direniş tarihinde bu şekilde bir olay söz konu hiç olmamıştır. Filistin’de direniş tek başına erkekler tarafından yapılan bir hareket değildir. Kadınlarda her aşamada ve her an ortak mücadele etmektedir. dizide bahsedildiği gibi infaz tuğayları diye bir şey yok” dedi.
Dizinin Filistinlileri çok öfkelendirdiğini belirten “Gazze’deki Kuşatmayı Kaldırma Komitesi Üyesi” Hamas sözcüsü Muin Naim; “TRT ilk bölümüyle İsrail’i kızdırdı. Reklamını yaptı ve herkesi diziye bağladı şimdi Filistin direnişini kötülüyor. Çünkü dizide direnişçiler eylemlerini düşünmende yapan bağnazlar olarak gösteriliyor” dedi.
Hamas’ın “dini, ilmi ve hukuki mahiyetleri yokmuş gibi gösterildiğini” belirten Muin Naim; Hamas örgütünde “İzinsiz bir eyleme [terör eylemi kastediliyor] asla izin verilmez. Başına kelimeyi tevhit yazan yeşil bant bağlamış Filistinliler ve İslami düşünceli insanlar bağnaz ve kötü gösteriliyor. TRT’yi kınıyoruz. Bu Filistin davasına ihanettir” dedi ve şunları ekledi:
Dizi, Filistin halkını gördüğü herşey karşısında kime ve neye bağırıp çağırdığını bilmeden bilinçsizce bağırıp çağıran hatta “Yaşasın Filistin kahrolsun İsrail” diyeceği yerde “Yaşasın İsrail Kahrolsun Filistin” diye slogan atacak kadar yanlış yapan demagog bir halk olarak tasvir etmiştir.[…] Siz ey Osmanlı torunları bizi sırtımızdan vurmayın, davamıza hakaret etmeyin, genç kızlarımızı ve direnişimizi küçük düşürmeyin!“…

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: