>
you're reading...
Yeni Mesaj

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Başbakan’ın İsrail çıkışını ‘rol yapma’ olarak değerlendirdi

H. Baş: Erdoğan neredeyse geçecek Hava Kuvvetlerinin başına ‘ilk hedefimiz İsrail’dir’ diyecek

Yeni Mesaj gazetesinin haberine göre; BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Başbakan Erdoğan’ın İsrail çıkışını ‘rol yapma’ olarak değerlendirerek, “Hükümetin Gazze diye bir derdi orsaydı, Amerikan güçlerinin Irak’ta namusunu kirlettiği 50 bin Müslüman kadının hesabını sorardı” şeklinde yargıladı. Haydar Baş, partisinin Bursa’da düzenlenen Başkanlık Divanı toplantısında yaptığı konuşmada, açılım sürecinin yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘İsrail çıkışı’nı değerlendirdi. Ermeni açılımının konuşulacağı sırada Başbakan Erdoğan’ın İsrail gündemini açtığını hatırlatan BTP Lideri, “Bir de baktık ki, Başbakan İsrail’e caka satmaya başladı. Sanki Sayın Başbakan İsrail’e gerçekten Gazze meselesinden dolayı sinirlenmiş, neredeyse geçecek Hava Kuvvetlerinin başına ‘ilk hedefimiz İsrail’dir’ diyecek pozisyonda” şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan’ın rol yaptığını belirten BTP Genel Başkanı şunları söyledi:
Rol diyorum çünkü böyle bir derdi yok arkadaşımızın. Milletin gazını alıyor. Eğer İsrail’i karşına almak istiyorsan, ABD’ye gittiğin zaman Yahudi cemaatlerinden ziyarete başlamayacaksın! Oysa Sayın Başbakan son ABD ziyaretinde turuna hahambaşlarından başladı, önce onların ayağına gitti. Onlar Başbakanı tasdik ettiler, anlaşmaları tasdik ettiler. Onlara ‘Bak ben sizin aleyhinizde konuşacağım, sakın inanmayın. Bu konuşmalar iç politikaya dönük’ denildi. Şimdi ABD’deki o kuruluşlardan aleyhte bir ses geliyor mu? Gelmiyor… Ne diyorlar: ‘Tayyip bizdendir, tiyatro oynamasını iyi bilir.’ Neticede bu iktidarın Gazze diye, Filistin diye bir derdi yok.”
Başbakan Erdoğan ve hükümetinin ‘masum Müslüman halkları’ koruma diye bir derdi olsaydı, Irak’ta farklı bir politika izleneceğine işaret eden H. Baş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öyle bir derdi olmuş olsaydı, Irak’ta namusu kirletilen 50 bin kadının hesabını sorardı. Bilakis kapıları açmakla, bu kadınların namusunun kirlenmesine bu siyaset hizmet etmiştir. Sayın Başbakan, ondan sonra da dönüp diyor ki, ‘İsrail ile yapılan anlaşmalar bakidir.’ Anlaşmalar baki ise senin bu yaptığın tiyatro oynamaktır. Bakalım sen 1 – 2 maddede ‘bak kafana akıl koy, seni bir daha buraya sokmam’ dedin mi, o zaman İsrail’in tavrı nasıl oluyor? Bunu diyemezsin. Sen zaten onlarla oturup, onlarla kalkıyor, onlarla yatıyorsun. Ondan dolayı milletin gazını almak için, ‘çevir kazı yanmasın’ tiyatrosunu oynuyor.”[…]

 

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: