>
you're reading...
Ajans, Radikal

İsrail elçisi Levy yumurtalı saldırıya uğrarken (Video) AKP’li Rize Belediye Başkanının Levy’e ‘one minute’ tehditi, Suriye basınında geniş yer buldu

SANA: İsrail Büyükelçisi Rize'de büyük darbe yedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında Davos’ta yaşanan ‘one minute’ hadisesinin devam dalgaları Türkiye’de dinmek bilmiyor. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy arasında yaşanan diplomasi sınırlarını aşan sözlü saldırı ve üstü kapalı tehditl Suriye resmi haber ajansınca; “İsrail Büyükelçisi Rize’de darbe yedi” şeklinde başlıkla verildi. SANA haber ajansı, Rize Belediye Başkanı Bakırcı’nın, Gaby’e olan tepkisine geniş yer ayırarak okuyucularına duyurdu. SANA, olayı “İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy, Türkiye’de büyük bir hakarete uğrayarak, ziyaret ettiği Rize Belediye Binasından ayrılmak zorunda kaldı.” şeklinde okuyucularına aktardı. Haberde belediye başkanının, İsrail’in Filistin topraklarında işgal ve genişleme politikasını sürdürdükçe Türk halkının bakış açısını değiştirmeyeceğini söylediğine dikkat çekildi. Bu demeçlerin ardından da İsrailli Büyükelçinin belediye binasını kızgın halde terk ettiği belirtildi. Haberde Erdoğan ile Peres arasında Davos’ta yaşanan “one minute” hadisesine işaret edilerek Rize’nin Başbakan Erdoğan’ın memleketi olduğuna dikkat çekildi. Haber ayrıca Suriye resmi televizyonunda da yayınlandı.
Ayrıca bugün İsrail’in Ankara Büyükelçisi Levy, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) rektörlüğünü ziyareti sirasında bir grup öğrenci tarafından yumurtalı saldırıya uğradı: Yumurta atan öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Levy, ziyareti gerçekleştirmeden üniversitedern ayrıldı.


Suriye resmi haber ajansı haberi

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: