>
you're reading...
Vatan

IYT Basın sözcüsü R. Sadi: “Erdoğan hiçbir zaman İsrail ve Musevi düşmanı olmadı”

Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar ile Türkiye’deki İsrail düşmanlığı artıyor

Vatan gazetesine demeç veren İsrail’deki Türkiyeliler Birliği’nin basın sözcüsü Rafael Sadi Başbakan’ın kendisi ve İsrail hakkındaki ithamlarına cevap verdi:

“[…] Başbakan Erdoğan’ın ’9 ay önce bulmuşlar’, dediği olay Akşam Gazetesi Yazarı Mahmut Gürer İsrail’deki Türk Konsolosluğu’ndaki Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nda beni bulmuş ve röportaj yapmıştı onu kastediyor.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan benim okul ve mahalle arkadaşımdır. Kendisi hiçbir zaman İsrail ve Musevi düşmanı olmadı ve hep hakkaniyetin yanında olarak güzel işler yaptı. Ancak Türkiye’nin Başbakanı’na eski bir arkadaşı için ’yok kırgınım, şuymuş, buymuş…’demesi beni çok üzdü. Evet ben kırgınım demiştim ve sebeplerini de açıklamıştım. Bir Başbakan’ın ağzına bu şekilde konuşmak yakışmıyor. Üstüne bir de ’Damdan düşmek belli’diyor yani Gazze olayını ben değil o acıyı çekenler bilir demek istiyor. Bence Recep Tayyip Erdoğan çok meşgul ve binlerce işle uğraşıyor. Onu İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkileri açmak isteyen bazı rantçılar yanlış yönlendiriyorlar. Ona İsrail’e karşı çıkılması gerektiğini söylüyorlar. 2006 senesinde Gazze’de ölen ailenin İsrail tarafından öldürülmediği, Hamas’ın yerleştirdiği mayınlar sonucunda öldüğü hiçbir şüpheye mahal vermeyecek şekilde ispat edildi. Siz çıkacaksınız İsrail mahkemesinden çıkan bir kararı tanımayacaksınız ve Hamas’ı destekler gibi konuşacaksınız. Buradan söylüyorum ben 18 senedir İsrail’de yaşayan bir Türk’üm. Başbakan Erdoğan eğer İsraillilere güvenmiyorsa bir arkadaşı olarak ve bir Türk olarak bana güvenebilir.[…]” Tam metin Vatan gazetesi


“Maskomya” veya dogru yazılış şekliyle “mas-kom-ya” yetmişli yıllarda MSP Gençlik Kollarını’nın “kültür” faaliyetleri çerçevesinde her yerde sahneye koydukları bir tiyatro piyesi idi. “Mas-Kom-Ya” nin açılımı “mason-komunist-Yahudi” idi. Anlasılacagı üzre piyes bu üç kavramın kötülükleri ve onlardan nefret etme üzerine inşa edilmişti.
Rıfat N.Bali


Tayyip Erdoğan 1974 yılında MSP Gençlik Kollarını’nın kültür faaliyetleri çerçevesinde ‘Maskomya’ adlı bir tiyatro oyunu yazıp yönetti. Yalçın BAYER 28.12.2002 Hürriyet / “Bilirkişi skandalı ”
Tayyip Erdoğan’ın 1974 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Komisyonu Başkanı iken ‘Maskomya’ adlı bir tiyatro oyunu yazıp yönettiğini ve ayrıca başroldeki ‘hayırsız evlat’ı oynadığını; Erdoğan’ın ‘babaannesi’ rolünde ise CHP’li bir ailenin kızının yer aldığını; ancak bu oyuna karşı çıkan ilçe yönetim kurulu üyesi Mustafa Kopuz’un Erbakan’a şikáyetine rağmen 10 kez oynandığını…
Biliyor musunuz?

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: