>
you're reading...
Medya

HepsiCaiz.com: “Ne yazık ki dünyada bir avuç olan Yahudiler için koşar [kaşer] marka ürünleri bizim halkımız da içinde ne olduğunu bilmeden alıp tüketiyor”

Hepsicaiz.com isimli sitenin kurucusu sahibi Ömer Kurt (Çiftçioğlu Ticaret)

Aydın’da çıkan yörel Denge gazetesi 5 Kasım tarihli haberi Türkiye pazarında halkın, Yahudi dini gerkelerine uygun gıda tescili olan, Kaşer ürünleri farkında olmadan satın almak durumunda kaldıkları iddiasını ortaya attı. Haber metni şöyle:
Aydın ve Ege Bölgesi’nde ilk defa sanal âlemden helal ürün satışı yapılmaya başlandı. Özellikle Aydın’a has olan incir, zeytin ve zeytinyağı satışına ağırlık veren site, yeni kurulmasına rağmen müşterilerinden büyük ilgi görüyor. http://www.hepsicaiz.com isimli sitenin kurucusu Çiftçioğlu Ticaret’in sahibi Ömer Kurt, amaçlarının % 99’u Müslüman olan ülkemizde helal olan ürünlerin satışını yapmak olduğunu belirterek, “Herkesin bildiği gibi Aydın ilimizde dünyanın birçok yerinde yetişmeyen incir ve zeytin yetişiyor. İnsanımızın helal ürünleri tanıtıcı ve isteyen herkesin sipariş verdiği an kargo ile adrese teslim eden bir web sitesi yapmayı uygun gördük. Ülkemizde yaşayan insanların aldıkları ürünlerin helal olup olmadığını da, satışını yaptığımız ürünün altına yazarak, müşterileri bu konuda da bilgilendiriyoruz. Dünyada binlerce firma helal ürün satış sertifikası almaya çalışıyor. Helal ürün satış sertifikasını da ne yazık ki, beyaz ette Brezilya, kırmızı ette ise Yeni Zelanda veriyor. Ne yazık ki dünyada bir avuç olan Yahudiler için koşar marka ürünleri bizim halkımız da markasına bakarak içinde ne olduğunu bilmeden alıp tüketiyor. Bizim amacımız ise Aydın ilimizde yetişmekte ve tamamıyla helal yoldan yetişen kendi ürünümüz olan incir, zeytin ve zeytinyağını sanal âlem üzerinden tüm dünyaya pazarlamaktır. Bunların yanı sıra kozmetik ürünler ile beraber yüzlerce çeşidi, kısacası helal olan her ürünü sitemizden pazarlayacağız” dedi. Helal ürün sertifikası almak için dünyanın sayılı ülkelerinde her yıl fuarlar düzenlenmekte olduğunu belirten Kurt, “Bu yıl 2–5 Aralık tarihleri arasında ise İstanbul CNR’de helal ürün fuarı yapılacaktır” diye konuştu.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: