>
you're reading...
Antisemitizm, Yeniçağ

Hasan Demir: İsrail’in derdi Hazar Yahudilerinin Karadeniz bölgesinde kalanları ile kontak kurabilmektir

Hasan Demir: İsrail Karadeniz’de kendi dinini benimsemiş Türkleri aramaktadır

Yeniçağ gazetesinin, Antisemit söylemiyle sürekli dikkatleri çeken, köşe yazarı Hasan Demir, önemli bulduğu bir noktayı, son makalesinde sorguluyor: “İsrail’in Karadeniz’e olan ilgisi ve son gülerde Ankara Büyükelçisi Gaby Levy’nin tepkilere rağmen bölgede tur atması, üniversitelerde konuşması, konuşturulması İsrailli biyologların turist kisvesi altında hayvan ve bitki casusluğu yapmalarına zemin hazırlamakla sınırlı mıdır? ”
Komplo teorileri yarışınde her zaman önde olma gayretinde yazar, bu sorunun yanıtını, okuyucularını yanıltma pahasına da olsa; “İsrail derhal özür dilemelidir!” başlığıyla sunuyor:
Başımızı avuçlarımızın arasına alıp, “İsrail’den her Çarşamba Trabzon’a niye içi yolcu dolu uçak kalkıyor?” sorusunun cevabını arayalım. Öyle ya İstanbul’a, Ankara’ya, tatil için Antalya’ya İsrail’den uçak kalkmasına bir anlam verebiliriz de, Trabzon’a olan bu ilgiye ne demeli?
Çünkü İsrail başka genlerin de peşinde, dünkü yazımızda bunun ipucunu vermiştik. Evet, İsrail Tevrat’ın vaat ettiği ve kurulmasının yakın olduğuna inandığı dünya devletinin oluşması için nüfusunu da çoğaltmamın peşindedir, Karadeniz’de bulunmasının çok önemli sebeplerinden biri de, işte budur. Karadenizli gençlere bu sebeple burs vermekte, onları İsrail’e bunun için taşımaktadır. Derdi Hazar Yahudilerinin bölgede kalanları ile kontak kurabilmektir. Bilindiği gibi Hazar Türklerinin bir kısmı güneyden yüklenen Müslümanların ve Batıdan abanan Hıristiyanların
(Bizans) etkisinden kurtularak milli kimliklerini koruyabilmek için o Musevi dinine girmiştir. Zaman içerisinde Hıristiyan ve Musevi olanlar milli kimliklerini kaybetmiş Müslüman olanlar ise Türk olarak kalmıştır. İsrail Karadeniz’de kendi dinini benimsemiş Türkleri aramaktadır. Bu konuda kendilerine İsrail Yüce Konseyi’ne bağlı Türkiyeli masonlar da el vermektedirler.
Meselenin özeti budur.
Başta Trabzon olmak üzere bölge halkının tepkisi de bu gerçeklerin farkına varmış olmasındandır. Üzülerek ifade edelim ki, İsrailli yetkililer bu suçüstü halleri dolayısıyla özür dileyecekleri yerde haddi aşmışlar
[…].”

 

Tartışma

Hasan Demir: İsrail’in derdi Hazar Yahudilerinin Karadeniz bölgesinde kalanları ile kontak kurabilmektir” için bir yanıt

  1. İsrail’in, (üç ay öncesine kadar) her yıl salt Karadeniz’e yüzbinlerce casus! yollayacak kadar büyük bir ülke olduğunu Hasan Demir’den oğrenmiş olduk -:)))
    Israil’de askerliğini (36 ay) bitiren her gencin, dünyanın her yerine aylarca süren geziler yapmalarını, tabiatı sevmelerini, Türklerin keşfedemediği Karadeniz’i de keşfetmelerini ırkçılar anlayamaz.
    Menteş

    Posted by Mentes Azuz | 9 Kasım 2009, 10:13 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: