>
you're reading...
Antisemitizm

Hizbullah’tan Türk Yahudilerine, tutuklu İHH militanı gerekçesi ile, açık terör tehditi (Video)

Nureddin Şirin: İzzet Şahin serbest bırakılmazsa Türk Yahudileri terör hedefi olacak

İHH’nın İsrail’de Batı Şeria yakasında faaliyetlerini organize eden İzzet Şahin, 27 Nisan’da Beytüllahim kontrol noktasından geçerken, İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. 8 Mayıs Cumartesi, Türk Hizbullahı’nın İnternet vitrini yönetmeni Nureddin Şirin, İslami odaklı İHH örgütünün Gazze çıkartmasını desteklemek için düzenlenen gösteride, Türk Yahudilerini terör hedefi olarak gösterdi:
“[…] İHH’nın Batı Şeria sorumlusu İzzet Şahin, Siyonistler tarafından tutuklandı. İnsani hizmet için oraya giden Şahin, şimdi Siyonist zindanlarda. Her zaman sözümüzü açık söyledik. Dost da bilir düşman da. Siyonistlerin zindanlarında 11 bin esir var. 1.000 tanesi kadın ve çocuk. Birini diğerinden efdal bildiğimiz için ya da Filistinli esirleri göz ardı ettiğimiz için söylemiyoruz. Ancak İzzet Şahin, Türkiyeli müslümanlar adına Siyonist zindanlarında esirken şu mesajımız siyonistlere ulaşsın. İzzet Şahin’i esir etmenin bedelinin ne olduğuna öylesine tanık olacaklardır ki bunu yaptığına bin defa, yüz bin defa pişman olacak fakat vakit geçmiş olacak. Kardeşimizin esir tutulmasına karşılık dünyadaki ve bu ülkedeki Yahudiler de bizim hedefimizdir. Hiçbir zaman bu sözümüzü uygulamaktan geri durmayacağız. Ya kardeşimizi serbest bırakın ya da yanıtımızı bekleyin! İnşaallah Allah bizlere Mescid-i Aksa’nın özgürleştiği günleri gösterecektir. Bunun için de bizler elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Hiçkimsenin korkularından tehditlerinden korkmayacağız. Yılmayacağız ve kaçmayacağız. Onlar ister terörist isterse başka bir şey desinler. Biz, onları hak ettiği şekilde cezalandıracağız.[…]” Konuşmanın tehdit bölümünün videosu:

¤ İslami odaklı İHH örgütünden tehdit gibi yardım uyarısı Posted by: kehaber on: 1 Mayıs 2010

Tartışma

Hizbullah’tan Türk Yahudilerine, tutuklu İHH militanı gerekçesi ile, açık terör tehditi (Video)’ için 6 yanıt

 1. Mabedin Suleyman döneminde dünyada kurmuş olduğu birliğin sembolü olara yapıldığı tabiki doğrudur ve o yüzdendir ki birlik yıkılınca ilk yıkılan şeydir. Allah katında tek din de tabiki islamdır. Zira Adem’den Muhammed’e (İbrahim, Yakup, Musa, Davud, Süleyman, İsa dahil) bütün seçkinlerin mesajı tektir ve biz ona İslam “teslim olma, barışa girme” diyoruz ve bunun temeli de bilgelik (hikmet) ve (birr) erdemdir.

  Beytül Makdis veya Mescidi Aksa dediğimiz Mabedin Osmanlılar zamanında mezbelelik gibi olduğu ise doğru değildir, belki son dönem Osmanlılar savaşlardan başlarını kaldıramadıkları için memleketin geri kalanına olduğu gibi oraya da fazla ihtimam gösterememişlerdir o kadar.

  Mesela benim de Rabbin Sahtekarları peygamber yaptığına veya ne h..t ederlerse etsinler birilerini seçkin kıldığına inanmam mümkün değildir. Zira öyle bir Rab Rab değildir…

  Posted by AmaTT | 13 Mayıs 2010, 8:56 am
 2. Benim kafam karışık değil. Ancak mantıksız yazılara inanmamı da beklemeyin. Örneğin: “Allah katında (tek) din Islamdır” diyen Bakara 147’e inanmazken, yine Isra suresinde “Mescidi Aksa’nın Hz.Süleyman tarafından inşa edildiği rivayet edilir” bana mantıki gelir. Bu durumda Hz.Muhammed öldükten 5 yıl sonra Hz.Ömer tarafından işgal (pardon) fethedilen Kudüs, o tarihe Hristyanların elindeydi ve Mescidi Aksa bir Klise idi. Yani Tevrat’ta hangi mabedten bahsedildiğini saptıranların kafası karışıktır.
  Isteyenler alttaki tercüme yazının son kısımlarını okuyup bilgilerini arttırabilirler. 1967’e kadar ahıra benzeyen o bölgenin, nedense ilk sahibinin eline geçtiğinde değerlendiğini!, kutsallaştığını! anladıkları anlaşılır. http://www.skyturk.net/zavalli-filistin-halki/

  Posted by Menteş Azuz | 12 Mayıs 2010, 4:09 pm
 3. İsrail’in tek meşruiyet kaynağının şiddet olduğunu ve bu yüzden şiddeti kışkırtacak “ötekilere” muhtaç olduğunu zaten biliyorum.

  Tarihin saptırılması hususunda müslümanlar elinize su dökemezler bunu da biliyorum. Mescidi Aksa veya Beytül Maktis’in bir bina değil o tepenin bizzatihi kendisi olduğunu da biliyorum.

  Sadece şunu bilmenizi istiyorum ne devletinize isim olarak seçtiğini Yakub’un lakabı nede Davud’un Mührü İsrailin cürümlerini asla meşrulaştıramayacaktır.

  Posted by AmaTT | 11 Mayıs 2010, 3:34 pm
 4. Ey Kafası karışık Menteş… El Aqsayı sizin kitabınız Tevrat’ta yazıyor. İsra olayınıda yazıyor. Kimin cahil olduğunu senin yazdığın yorumu okuyan Yahudilerde görüyor.. Bırak boş konuşmayıda git ellerini yıka.. Müslümanların kanı alerji yapabilir..

  Posted by Hattab | 11 Mayıs 2010, 7:38 am
 5. Mescidi Aksa dedin de sormayı unuttum. Hangi Mescidi Aksa? Hz. Muhammed öldükten 80 yıl sonra klise olarak inşa edilip de camiye çevirdiğiniz Kutsal!!! camiden mi bahsediyorsun?
  Hani olmayan camiden Hz.Muhammed’in göge eriştiği cami!!!
  İşiniz gücünüz tarihi saptırıp, Müslümanları kışkırtmak cahil herifler.
  Menteş

  Posted by Menteş Azuz | 9 Mayıs 2010, 11:48 pm
 6. Seni konuşturan Iran petro-doları olduğunu biliyoruz. Amacının İsrail’e karşı Türkiye’yi kışkırtmak olduğunu da…
  Akıllı ol yobaz efendi. İsrail’deki 1 milyondan fazla Müslümanın huzurunu kaçırma. Unutma ki sizin gibi serserilerden İsrail’de de kıtlık yok. Onların ekmeğine yağ sürme.
  Menteş

  Posted by Menteş Azuz | 9 Mayıs 2010, 11:41 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: