>
you're reading...
Ajans

İngiltere’de BBC’nin incelediği Kuran eğitiminin verildiği bazı okullardaki kitaplarda antisemit ifadeler var

Panorama finds anti-Semitic texts in schools

BBC tarafından yayınlanan bir belgeselde Kuran eğitiminin verildiği bazı okullarda öğrencilere hırsızların uzuvlarının nasıl kesileceği ve eşcinsel oldukları için mahkum olanlara yönelik infaz yöntemlerinin anlatıldığı belirtildi. ANF News Agency haberinde; “hırsızların elleri ve ayakları nasıl kesilir, eşcinsellikten mahkum olan bir erkeği cezalandırmak için en iyi infaz yöntemi hangisidir?” türünde sorular İngiltere’de yaşları 6 ila 18 arasında değişen 5 bine yakın öğrencinin gördüğü Şeriat derslerinin programında var diye belirtiyor.
Panorama programı tarafından yapılan araştırmada Saudi Students Clubs and Schools in the UK and Ireland ağına bağlı 40 kadar okulda sıkı bir Suudi ulusal eğitimi verildiği ortaya çıktı. Ders kitaplarında kimi zaman antisemitizm ve eşcinsel karşıtı ifadelerin yer aldığı belirtilirken, Şeriat’ın en katı yaklaşımları da öğretiliyor.
Saudi Students Clubs and Schools’a bağlı kurumlar akşamları ve hafta sonları dini dersler veriyor. Panorama, 6 yaşındaki çocuklara yönelik bir kitapçıkta İslam’a inanmayanların ölümden sonra “cehennemde yanacağı”nın anlatıldığını ortaya çıkardı. 15 yaşındaki çocuklara yönelik bir diğer kitapçıkta Şeriat’ın öngördüğü cezalar detaylarıyla anlatılıyor. Kitapçıkta hırsızların “ilk suçlarında ellerinin, ikincisinde ise ayaklarının kesileceği” ifade edilirken, şemalarla vücudun hangi uzuvlarının kesilmesi gerektiği de gösteriliyor. Bir başka bölümde eşcinsellere karşı öngörülen farklı infaz yöntemleri ele alınıyor: taşlanma, kesme, yüksek bir yerden atma. BBC’nin incelediği kitapçılarda antisemit ifadelerin de olduğu belirtildi. Kitapta “bazı Yahudilerin domuz ve maymunlara dönüştüğü” de anlatılıyor. Panorama araştırmacılarına göre Saudi Students Clubs and Schools, Suudi hükümetine bağlı. Ancak Suudi Büyükelçiliği bu iddiayı reddediyor.

Ikinci bölüm

Tartışma

İngiltere’de BBC’nin incelediği Kuran eğitiminin verildiği bazı okullardaki kitaplarda antisemit ifadeler var” için bir yanıt

  1. Irkçılık!
    Irkçılık insanlık suçudur ve insanlarin düşmanı şeytanın bir adımıdır Tarih boyunca yapılan savaşların büyük kısmı bu şeytanın edımı sebep olmuş!
    Irkçılığın bu dünayada ki cezasi alçaklıkle ruhi hastalık içinde yaşamaktır, Ahiret azabı ise daha alçaltıcı ve daha kalıcıdır ama çoğu insan anlamıyor ve inanmıyor

    Posted by Hayat | 26 Kasım 2010, 4:46 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: