>
you're reading...
Ajans

Lina Gaon: “HAS Parti’den Yahudi Aday”

HAS Parti`nin Musevi adayı Lina Gaon, Gazeteboyut`a çarpıcı açıklamalarda bulundu (okumak için fotoğrafı tıklayın)

HürHaber‘den Fatih Gediman’nın “HAS Parti’den YAHUDİ ADAY” başlığı ile bildirdiğine göre; “HAS Parti İzmir birinci bölgeden aday adaylığı için başvuranlar listesinde bir Musevi aday adayı yer aldı. Kuruluş döneminde parti yönetimine girmeyi başaran bu isim aynı zamanda 15 yıl İzmir Musevi Derneği Başkanlığı yapan Lina Gaon…
Gahon, İzmir’de dernek başkanlıklarını yaptığı yaklaşık 10 bin Yahudi tarafından sevilen bir isim.”  Ve ekliyor: “Gaon’un adaylığı konusunda olumsuz bir görüşe yer verilmezken Partisinde Türkiye’de yaşayan ve temsil edilmesi gereken her renge yer vermek istediğini söyleyen Numan Kurtulmuş’un ve Genel Merkezin bu duruma sıcak baktığı öğrenildi. Aday adaylığı Genel Merkezce kabul edilen Lina Gaon’un 1. bölgeden aday olarak gösterileceğine ise teşkilat içerisinde kesin gözüyle bakılıyor.”
Dil, din, ırk ve mezhep ayırımı gözetmeden politika yapmak
İzmir’de de Eski ANAP’ın önemli isimlerinden Sadık Süleyman Şamlı’nın İl Başkanlığını yaptığı Has Parti bugüne kadar 8 ilçede teşkilatlandı.
İzmir’deki hedeflerini de anlatan Has Parti İzmir İl Başkanı Sadık Süleyman Şamlı; “Has Parti olarak İzmir’de 15 Mart’a kadar 20 İlçede, Mart sonuna kadar 30 ilçenin tamamında teşkilatlanmayı planlıyoruz” dedi ve şunları ekledi:
İzmir İl Teşkilatımızdaki yapılanmamızda Türkiye’nin mozaiğini göz önünde bulundurarak yaptık. Biz Tüzüğümüzde ve parti programlarımızda yazdığımız gibi dil, din, ırk ve meshep ayrımı yapmaksızın herkese kucağımızı açtık. Burada İl Teşkilatımızda Laz’ımızla, Çerkez’imizle, Türk’ümüzle, Kürt’ümüzle, Göçmenimizle bütün arkadaşlarımıza yer verdik. Aynı zamanda 15 yıl İzmir Müsevi Derneği Başkanlığı yapan Lina Gahun arkadaşımıza da yönetim listemizde yer verdik. Genel Başkanımız Sayın Numan Kurtulmuş Fox Tv’deki konuşmasında da söylediği gibi biz oyların %10-%20-%30’larına talip değiliz. Biz %100’ne talibiz. Biz İzmir’imizin de %100 oyuna talibiz. Partimiz vatandaşlarımızla siyaseti hakkaniyetle yapmak adına kurulmuştur. Kimsenin hakkı ve hukukuna tecavüz edilmeden halkımızın müreffeh yaşamasını şeffaf yönetim anlayışıyla gerçekleştireceğiz.”

Tartışma

Lina Gaon: “HAS Parti’den Yahudi Aday”’ için 3 yanıt

 1. İZMİR DE ONBİN YAHUDİ Mİ VAR????? Uydur uydur yaz. Ayol İzmirde 2000 (İKİBİN) kişi bile kalmadı.
  Sayın Lina Gaon dan bir düzeltme rica etsem???
  Başarılar da dilerim.

  Posted by Aziz PiNASSi | 29 Mayıs 2011, 11:51 am
 2. Suç aslında yahudilere hakaret etmektir. Suçlular bize maymunlaşanlar, köpekler, hınzırlar, taş altında saklananlar, ikiyüzlü, cimri, korkak ve ırkçı diye hitab edenlerdir. Onlara tek kelimelik üç heceli cevabım var. Burada yazmam terbiyeme uymaz.
  Lına Gaona sabır, cesaret ve başarılar dilerim.

  Posted by İshak Haskiya | 7 Nisan 2011, 9:16 am
 3. Yenı bir dünya!
  Bundan daha doğal ne var ki, siyasette yahudilerin de oyları kadar temsil hakkı olamaz mi? elbet oy veren temsil hakkı olacak ama keşke yahudiler bu insanlık suçu ırkçılık hastalığını bıraksaydılar!
  Yahudi de yaparsa başkası de yaparsa kim yaparsa yapsın ırkçılık suçtur yenı bir Dünya kuruyolur onda ikiyüzlüğe diktatörlüğe ve ırkçılığe yer olmayacak
  KeHaber Notu: Yukarıda yapılan “yorum” > “…keşke yahudiler bu insanlık suçu ırkçılık hastalığını bıraksaydılar!” şeklinde Yahudileri hedefleyen Antisemit yüklemeli bir idelojik yaklaşım içermektedir.
  Bu nedenle hayat@hotmail.com gönderimlerı askıya alınmıştır.

  Posted by hayat | 30 Mart 2011, 4:09 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: