>
you're reading...
Ajans

Şişli Belediyesi İftar Çadırında Farklı Dinlerin Temsilcileri Buluşuyor

Azınlıkların Temsilcileri, Şişli'de İlk İftarda Buluşacak

Şişli Belediyesi tarafından Mecidiyeköy ve Ayazağa’da kurulacak olan iftar çadırları, Ramazan ayı boyunca binlerce vatandaşı ağırlayacak. Şişli Belediyesi Ramazan ayının ilk iftarında farklı dinlerin temsilcilerini bir araya getirecek. Şişli Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mecidiyeköy’de kurulan iftar çadırının ilk gününde Ermeni Patrikhanesi, Musevi Cemaati, Süryani Cemaati, Rum Patrikhanesi yetkilileri ile Şişli Müftüsü bir araya gelerek iftar yemeği yiyecek. Ramazan ayı boyunca her akşam 3 bin kişinin iftar yapabileceği çadırda, aynı zamanda yüzlerce kişiye de oruçlarını açmaları için kumanya dağıtılacak. Ayrıca Şişli Belediyesi, her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Yemek dağıtım sayısıyla birlikte erzak yardımı yapılan kişi sayısının toplam 50 bini bulması amaçlanıyor.
Şişli Belediyesi, Mecidiyeköy ve Ayazağa’da kurulacak olan çadırlarda, ramazan ayı boyunca toplam 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Belediye, yemek dağıtımı ve yapılacak erzak yardımı ile toplam 50 bin kişiye ulaşılmayı amaçlıyor. Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de belirli günlerde ilçedeki mahallelerde evlere konuk olarak iftar vaktini vatandaşlarla geçirecek. Belediye ayrıca her akşam 5 ayrı mahallede 2 bin 500 kişilik sokak iftarları düzenleyecek. 2010’da İlk iftar yemeğine, Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan, Katolik Süryani lideri Yusuf Sağ, Musevi Hahambaşı İzak Haleva, Rum Patrikhanesi’nden Peder Benjamin ve Şişli İlçe Müftüsü Ahmet Tüccar katılmıştı. Yemeğe katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarigül üç farklı dinin temsilcisini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirmiş, barış ve kardeşlik mesajları veren cemaat liderleri birlikte iftar açmıştı (Bkz. fotoğraf).

Hahambaşı İzak Haleva 2010'da Şişli Belediyesi'nin ilk iftarına katımıştı

Tartışma

Şişli Belediyesi İftar Çadırında Farklı Dinlerin Temsilcileri Buluşuyor’ için 4 yanıt

 1. KEHABERI OKUYAN VE YORUM. YAZAN MUSLUMAN DOSTLARIMIZIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR VE SAGLIK ILE MUTLULUKLAR DILERIM .

  Posted by david kohen | 1 Ağustos 2011, 6:51 am
 2. RAMAZAN BAYRAMI KUTLU VE MUTLU OLSUN
  INSALLAH BU SENE RAMAZAN BAYRAMIMIZDA CENABI ALLAHIMIZ KULLARINA BARIS VE HUZUR GONDERSIN AAMIN YA RABBIM .

  Posted by DAN BAYER | 31 Temmuz 2011, 10:22 pm
 3. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ne yaptığını bilen tecrübeli bir Belediye Başkanıdır. Yapmacık değildir.Samimidir. Tabii ANLAYANA:

  Posted by Aziz PiNASSi | 31 Temmuz 2011, 9:35 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: