>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

İstanbul Beyazıt Meydanı’nda Hizbullah Turka Gövde Gösterisi

Eylemciler gösteri sonunda tekbir getirerek İsrael ve Amerika bayraklarını ateşe verdi

İran İslami Devrimi mimarı Humeyni’nin ilan ettiği ve her ramazan ayının son cumasında kutlanan ‘Dünya Kudüs Günü’ Beyazıt Meydanı’nda Türk Hizbullahı gövde gösterisi ile sergilendi, İslami Cihad bayrakları sallandı. “Kahrolsun İsrail”, “İsrail ağır bir bedel ödeyecektir”, “İslami direniş engellenemez”, “Hepimiz Hizbullah’ız”… yazılı dövizler taşındı. Geçen yıllara nazaran Hizbullah bayraklarının yoğun bir oranda dalgalandırıldığı göze çarpan eylemde söz alan Serdar Duman şunları söyledi:
İmam Humeyni’nin ilan ettiği ve […] Müslümanların dikkatini çekmek istediği Kudüs için bu gün burada toplandık. Dünya büyük hesaplaşma gününe doğru ilerliyor. İsrail’in sonu yaklaşıyor. […] Bizler için, İran da Hizbullah da ümmetin medar-ı iftiharıdır. Tıpkı Hamas, İslami Cihad ve diğer direniş cephelerinin olduğu gibi. Son zamanlarda, dünyadaki gelişmelerden bihaber olan zevat, Amerika ve İsrail’in ekmeğine yağ sürecek şekilde at gözlükleri ile olayları bakmayı kendilerine görev edindi… Bu bilinç kaybını buradan kınıyor ve Müslüman bilincin daha hassas olması gerektiğini yeniden dillendiriyoruz… Sonuç olarak; eğer ki Kudüs’ün özgürlüğünden bahsedeceksek, öncelikle İsrail’in yok olmasından bahsetmemiz gerekiyor. İsrail gasıp devleti yok olmadan bizlere bahşedilecek olan hiçbir rüşvete prim vermemeliyiz… “.

Foto No Comment

Tartışma

İstanbul Beyazıt Meydanı’nda Hizbullah Turka Gövde Gösterisi’ için 3 yanıt

 1. Buyrun bayram namazına

  Posted by Avi Beto | 31 Ağustos 2011, 10:32 am
 2. TC Devletinde yapılan bu gösterilerde Türk Bayrağı yok zira konuştukları safsatalarla TC ni de bir şekilde zan altında tutmaya bakıyorlar ki TR kendilerinin yanında değil diye.
  Bir de utanmadan RÜŞVETTEN bahsediyorlar…… Kim verecek bu rüşveti acaba.
  TR deki Hizbullahların geçen senelerde ne haltlar ve cinayetler işledikleri malum ama gene de bunlara “gösteri” izni veriliyor. Bu Kargayı beslersen dikkat et bir gün seni de hedef alabilirler. DİKKAT TÜRKİYE !!!!!!!!

  Posted by Aziz PiNASSi | 27 Ağustos 2011, 8:53 pm
 3. Dilerim kafanız hep böyle 1400 yıl geriye çalışır. Nedense son asırda Yahudilere saldırdıkça yediğiniz tokatlar hiç aklınıza gelmez. Farkındaysanız, 1980’den bu yana Yahudilerin ellerini kirletmesine de pek gerek kalmıyor. Önce Irak’la 9 yıl birbirinizi yediniz. Sonra Saddam aynı yolun yolcusu oldu. Şimdi de pan-İslamistler tüm dünyada birbirini yiyor. Yahudi, dostuna (dini ne olursa olsun) vefalıdır. Ancak düşmanları da kendi kanlarında boğulurken seyretmek ayrı bir zevk.

  Posted by M.Öz | 27 Ağustos 2011, 5:52 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: