>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Türk Hackerlar Maccabi Tel Aviv’in İnternet Sitesine Dalaştı

>> Sahaya sokmadınız ama biz her yerdeyiz...<<

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş’ın, karşılaştığı İsraelli rakibi Maccabi Tel Aviv’in İnternet sitesi Türk hackerlar tarafından hacklandı. Resmi sitenin açılış sayfasına Ay Yıldızla süslenen Filistin bayrağı konulurken, İngilizce ve Türkçe olarak “Sahaya sokmadınız ama biz her yerdeyiz” dalaşmasına gerek görüldü. Karşılaşmanın 5-1’lik Beşiktaş üstünlüğü ile sona ermesinin ardından da skor açıklamaya eklendi. Bu hacklama girişimi Maccabi Tel Aviv’e yapılan ilk girişim değil. Mavi Marmara / İHH Krizi sırasında da diğer İsrael’in spor odaklı İnternet sitelerinden SportLine hacklenmişti. Radikal İslamcı İnternet siteleri; “Siyonist rejim fukbol takımı futbolcularını İstanbul’da görmek istemeyen duyarlı müslümanların Taksim’deki hotele doğru gitmeye başladığı ve Divan Hotel’in önünde protesto” gösterilerinin yapıldığını 14 Eylül çarşamba akşamı şu şekilde bildirmişti:
Siyonist takım Maccabi Tel Aviv’in Teknik Direktörü Mordehay Iwanir’in Atatürk Havalimanında yaptığı açıklamada, “buraya gelmemizle ilgili bir endişemiz yok. Hiçbir şeyden korkumuz yok” şeklinde konuşması ile kendilerini çok rahat hissettiklerini yansıtmaya çalıştı. Siyonist teknik direktörün bu açıklaması ise İstanbul’da müslümanlar arasında büyük bir infiale yol açtı. Siyonist rejmi takımı ile Perşembe günü akşam yapılacak futbol müsabakası ile ilgili tepkilerini dile getiren müslümanlar “biz bu maçı sadece protesto etmeyeceğiz, bu maçın oynanmasını da önleyeceğiz” dediler.
Maccabi Tel Aviv futbol takımının kaldığı Divan Hotel önünde toplanan radikal islamcı grup haberini okumak için tıklayın
Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, Maccabi Tel-Aviv karşılaşması öncesinde önemli bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklama şöyle:
15.09.2011 tarihinde mabedimizde oynanacak Maccabi Tel Aviv UEFA Kupası grup maçı öncesinde kamuoyunda yaratılmaya çalışılan suni gündemi şaşkınlıkla takip etmekteyiz.
Büyük Beşiktaş taraftarı, bazı kesimler tarafından siyasi bir mesaj vermeye, sahamızda oynanacak olan bir futbol maçını baskı unsuru olarak kullanmaya davet edilmekte, dahası bu durum sosyal duyarlılığıyla bilinen çArşı için bir vazifeymiş gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.
Bilinmesini isteriz ki, yıllardır Beşiktaş’ı her türlü siyasi ideolojinin üstünde tutan Beşiktaş taraftarı yapılmak istenen bu tür provakasyonlara kesinlikle prim vermeyecektir. Türkiye – İsrail arasında siyasi meseleler varsa, bunun çözüme kavuşturulacağı yer İnönü Stadı ve Beşiktaş tribünleri değil, siyasi kulislerdir. Ayrıca, İsrail’in Filistin üzerindeki politikasının, dolayısıyla Filistin’de yaşananların sebebi İsrail halkı ya da Maccabi Tel Aviv kulübü değil, devlet yönetimidir. Bürokrasi eylemlerinin faturasını spor müsabakası için misafirimiz olacak insanlara çıkarmak çArşı’nın hümanist duruşuna terstir.
Futbolun en büyük güzellik unsuru olan ve futbola kattığı güzelliklerle dünyaya nam salan Beşiktaş tribünleri maç içinde her zamanki gibi takımına en iyi şekilde destek verip rakibe de saygı ve misafirperverlik çerçevesi içinde unutulmaz bir futbol akşamı yaşatma arzusundadır. Fakat endişemiz maçla alakası olmayan, tek kaygısı siyasi provakasyon olan bir kısım kişi ya da grupların o akşam aramızda olması ve emellerine ulaşmaya çalışmasıdır. Bu konuda en büyük güvencemiz de sağduyulu, gerçek Beşiktaş taraftarının kontrolü elinde bulundurmasıdır. Zira takımımızın bu hassas döneminde yapılacak en ufak bir hata, Beşiktaş’a büyük zararlar verebilir.
Olması muhtemel münferit eylemlerin çArşı ve Beşiktaş taraftarına mâl edilmemesini, dünyanın her yerinde insanların ve halkların kardeşliğini savunan tribünümüzün bu duruşunun herkes tarafından bir kez daha hatırlanıp özümsenmesini arz ederiz.
ÇARŞITartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: