>
you're reading...
Ortadoğu Haber Ajansı

Figen Aypek: “İsrailliler yerine Yahudiler dersek; Yahudileri Türk kökenli Kürtlerle karşılaştırmalı mıyız?”

AKP yörüngesinde İnternet medyası Haber 7 yazarlarından Figen Aypek 5 Kasım tarihli makalesindeeli kanlı Yahudilerle Türk kökenli Kürtleri aynı kefeye sokarak kimseyi de üzmek istemem“, vurgulamasıyla, Yahudilerle Kürtleri karşılaştırıyor. Alıntılar:

“[…] İsraillileri ya da daha kestirmeden İsrailliler yerine Yahudiler dersek; Yahudileri Türk kökenli Kürtlerle karşılaştırmalı mıyım diye çok düşündüm. Hani ister istemez Yahudilerin Filistinlilere yapmış oldukları zulüm ile Türkiye’nin doğusuna çöreklenmiş olan terör illetini yan yana getirmeden de insan duramıyor. Ama eli kanlı Yahudilerle Türk kökenli Kürtleri aynı kefeye sokarak kimseyi de üzmek istemem. Malum Yahudiler Filistin topraklarının bir bölümüne İngiltere’nin de desteği ile gelip yerleştiler. İngilizlerin ardından bu Siyonist harekete Rusya’da destek verdi ve haksız olan İsrail aldığı destekle kendini haklı sanmaya o zamanlardan itibaren başladı. O zamanlar dediğimiz 19. yüzyıl zamanlarına dayanıyor. Nerden baksak yaklaşık iki yüz yıldır İsrail tüm haksızlığına rağmen hem dünyada itibar görüyor hem de elini Filistin’in ensesinden bir türlü çekmiyor. Arapların arasına incelikle yerleştirilen İsrail aldığı destekle azman kediyken aslana dönüştü ve Siyonist hareketin destekçileri İsrail’in pençesini nerede isterse İsrail de pençeyi o tarafa doğru savuruveriyor. Şimdi Yahudilerden geçelim Türk kökenli Kürtlere. Şu aralar kime sorsak Kürt kökenli Türkler Türkiye’den ne istiyor diye kendilerinin bile cevap verebileceğini sanmıyorum.[…] Ortadoğu’da fren görevi gören İsrail’in bir benzer versiyonu da Türkiye’nin doğusunda yapılmaya çalışılıyor ama Türkiye Filistin gibi el kol kaptıracak bir ülke değil.O yüzden de özerklik safsatası ile göz boyama çalışmaları hızla devam etse de hepimiz biliyoruz ki bu konu üzerine Türkiye asla ve asla konuşmayacak ve pazarlık konusu haline dönüştürmeyecektir. Ama elbet bir gün Kürt kökenli Türkler isyan bayrağını demokratik çerçevede çeker ve yoğunluklu yaşadıkları doğu illerine yol, su, elektrik, okul, sinema ve opera salonu talep ederler o zaman Türk kökenli Türkler olarak da Kürt kökenli Türklerin yanında sonuna kadar yer alırız. Yahudiler başta Nazi Almanya’sında olmak üzere o dönem uğradıkları soykırımı fırsata çevirerek “yaşama hakkı talebi” yerine “toprak talep” etmeyi tercih ettiler. İşte şimdi de benzer bir senaryo yurdumun topraklarında çevrilmek isteniyor. Ancak bu senaryonun filme çekilmeden çöpe gideceği Türkiye’nin gitgide güçlenmesi ile anlaşılıyor. O yüzden umarım ki Kürt kökenli Türkler Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmazlar.[…]”

PKK Saldırısı sonrasında, Türk Yahudileri üzerinde “6/7 Eylül Pogromu” Kara Bulutları

PKK Saldırısı sonrasında, Türk Yahudileri üzerinde “6/7 Eylül Pogromu” Kara Bulutları
POSTED BY  ⋅ 20 EKIM 2011 ⋅ 1 YORUM

DHA muhabiri Hayati Yalçın’nın bildirdiğine göre Gümüşhane Öğrenci Yurdunda  ”PKK flaması açıldığı” söylentisi ortaya çıkınca, çarşamba saat 23.00 sıralarında Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki üniversite kampusundan çıkarak araçlarla kent merkezine hareket etti. Vatandaşların da katılımıyla kalabalıklaşan grup sloganlar atarak kent merkezine yöneldi. Yaklaşık 50 araçlık konvoydaki öğrenciler ve vatandaşlar ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ ve ’Kahrolsun PKK’ gibi sloganlar atarak tepkilerini … Continue reading »

Tartışma

Figen Aypek: “İsrailliler yerine Yahudiler dersek; Yahudileri Türk kökenli Kürtlerle karşılaştırmalı mıyız?”’ için 3 yanıt

 1. 30 SENEDENBERI VAR OLAN PKK TERRORUNUN SEBEBI YUKSEK ISSIZLIK VE AYNI ZAMANDA KURT KIMLIGI VE KULTURUNUN YOK EDILMESI GAYRETLERINE KARSI MEYDANA GELEN BUNALIMDIR ! AC ADAM VE DEVAMLI ASAGILANAN INSAN KOLAYLIKLA KANDIRILIP DAGA CIKAR ! ISRAILI BU ISLERE KARISTIRAN ZIHNIYETI TASIYANLAR BIRAZ DA DOGU ILLERINE GIDIP HAKIKATI KOLAYLIKLA OGRENEBILIR ! ISRAILDE MUHTELIF KOKENLI ETNIK UNSURLAR DIN VICDAN VE KULTUR HURRIYETINE SAHIP OLUP HAYATLARINDAN MEMNUNDURLAR ! HAMAS TERRORISTLERI ISE DIN KISVESI ALTINDA CAHIL HALKI KANDIRIP PARA VE IKBAL SAHIBI OIMAK ISTEYEN BIR AVUC SAHTEKARDIR ! NITEKIM BU ELEBASLARI DEVAMLI SAKLANIP CAHIL HALKI ONE SURERLER ! KENDI AILELERINE YAKIN HIC KIMSE BU TERROR OLAYLARINA KARISMAZ !!

  Posted by YUSUF ELHAC | 5 Kasım 2011, 5:30 pm
 2. Altta yazarın e-mail adresine yolladığım yanıtı okuyabilirsiniz. -Menteş Azuz-
  Savaşlarda insanın eli kanlanıyorsa, tüm dünyayı da katmak gerekir. Yok eğer sivillere karşı yapılan silahlı eylemleri kastediyorsanız, aynı Güney Amerika’da olduğu gibi, Türkiye’deki 30.000 faili meçhulun elikanlılarını kıyaslamanız daha yerinde olurdu. Ben İsrail Devleti’nin aynı şartlarda sivillere karşı kasti kanlı eylem gerçekleştirdiğini hiç duymadım. Ayrıca tarih bilginiz de çok zayıf. Çünkü 200 yıl önce bu topraklarda Osmanlı vardı ve pek önemli çatışmalar olmamıştı.
  Israil’in kurulmasını amaçlayan ilk Siyonist Kongre tarihi de 1897’dir. İngilizler İsrail’in kurulmasına destek vermemiştir. Sırf bu nedenle Osmanlı/Türkiye, ata toprağı Yehuda ve sonra Romalılar tarafından adı Filistin olarak değiştirilen ülkelerine Yahudilerin gitmeleri Ingiltere baskısı sonucu engellenmiştir. Bu bağlamda birçok Yahudi mültecinin gemileri kovulmuş, başta Struma olmak üzere batmalarına neden olmuştur. Batıran da “destekledi!” dediğiniz Ruslardı. Destek sadece 1948’de BM’de gelmiş ve İsrael Devleti kurulmuştu. İngilizler Osmanlı’dan kopardıkları 2milyon km2’den fazla toprağı Araplara bedava dağıttı. Bugünkü yüzölçümleri milyonlarca km2’dir. İsrail’in Yeruşalayim, Golan dahil 27.000 km2’sinde mi gözünüz kaldı? O halde önce çok çalışın, sonra da ümmetinize kadın haklarını hatırlatın.

  Posted by Menteş Azuz | 5 Kasım 2011, 1:49 pm
 3. İpe sapa gelmeyen bir yazı. Yoruma bile gerek yok.
  KeHaber Notu: Sayın Aziz Pinassi “Pusulasını Şaşırmışlığın” saçmalıklarını vurguluyor. Entelektüel seviye ve zihin yapısının Türkiye’de gelişme şeklini ortaya koyan bir makale mi? sorusuna cevap gerekmiyor.

  Posted by Aziz PiNASSi | 5 Kasım 2011, 11:12 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: