>
you're reading...
Yeni Mesaj

Bülent Arınç ve ‘Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır’ Hadis–i Şerifi

Yeni Mesaj gazetesinde Akın Aydın, “Şimdilerde, Hıristiyan ve Musevilere (Yahudilere) haklarını vermek boynumuzun borcudur, diyen Bülent Arınç 2002 seçimleri kampanyasında ‘Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır’ şeklinde Müslüman Türk milletine Hadis–i Şeriflerle hitap ediyordu” diye vurguluyor. Makalesinden alıntılar:

“[…] Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken “Yörünge” dergisinin 8 Ağustos 1993 tarihli sayısında Ali Akel’le yaptığı röportajda aynen şu ifadeleri kullanmıştı;
İsrail, zihniyet itibariyle insan denilen mükemmel varlığı, varlık sebebi dışında tanımlayan emperyalist, şovenist bir anlayışın ifadesidir. Türkiye’nin İsrail’i tanıması tarihimiz açısından ciddi bir talihsizliktir. Bizim tarihimize sürülmüş bir kara lekedir… Ortadoğu’daki kanser mikrobu olan bu zihniyeti sulamak, beslemek kadar büyük bir zulüm olamaz… İsrail’i devlet olarak tanımıyorum.”
Evet, Tayyip Erdoğan İsrail’i tanımıyor. Hatta İsrail’i devlet olarak tanıyan geçmiş siyasetçileri de tarihimize leke bulaştırmakla suçluyor. Tabi zaman akıp, gidiyor. Dün bahsettiğim 28 Şubat sürecinden sonra AKP kuruldu. Seçimlere gidildi, seçimler kazanıldı. Dinlerarası Diyalog çalışmaları hız kazandı. Dün bahsettiğim örgütlerle samimiyet dozları zirvelere tırmandı vs.
Hatta o yıllarda AKP Genel Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül de ADL’nin başı Abraham Foxman ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasındaki iki saati aşan bir görüşmeyi ayarlamıştı. Bu örgüt (ADL) daha önce de Gülen, Papa arasındaki görüşmeyi organize etmiş (Fethullah Gülen, röportajında Papa ile görüşmeyi ayarlayanın ADL olduğunu bizzat açıklamıştı. (8 Şubat 1998) Bülent Arınç’ı tabii ki unutmadım. Şimdilerde, Hıristiyan ve Musevilere (Yahudilere) haklarını vermek boynumuzu borcudur, diyen Arınç, 2002 seçimleri hemen öncesi meydanlarda, Müslüman Türk milletine Hadis–i Şeriflerle hitap ediyordu;
Şöyle bir hadisi şerif var, Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Bu harpte Müslümanlar galip gelecektir ki, Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak, ağaçlar haber verecektir, ‘Ey Müslüman arkama Yahudi saklandı gel onu öldür’ diyeceklerdir.
Tabi Arınç seçimler öncesi böyle konuşuyor ama Yahudilerden cesaret ödülü alan Başbakanı 1993’leri unutmuşçasına bakın neler diyor, aldığı bu ödülün teşekkür konuşmasında;
Musevi düşmanlığı utanç verici bir akıl hastalığının tezahürüdür, katliamla sonuçlanan bir sapkınlıktır, sapıklıktır… Soykırım, etnik temizlik, ırkçılık, İslam düşmanlığı, Hıristiyan düşmanlığı, yabancı düşmanlığı ve terörizm geçmişten bugüne kadar devam ede gelen kötülüğün farklı yüzleridir… Başka dinlere hoşgörü göstermek bize Peygamber mirasıdır… Musevi düşmanlığının Türkiye’de yeri yok
Velhasıl örnek çok ama […] bu konulardaki detayları Yeni Şafak gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yapan Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi Hareket” adlı kitabında bulabilirsiniz. (Yeni Mesaj gazetesi 8.12.2011 Akın Aydın)

Tartışma

Bülent Arınç ve ‘Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır’ Hadis–i Şerifi’ için 2 yanıt

  1. İnsanlar kendisini ademden değilde şeytandan geldiğini idia etmiyorsa ırkcılığın anlamı ne?İnsanlar elinde olmayan nedenlerden dolayı aşağılandırılmaz.Anne ve babasını secmek insanların elinde değilki bununla aşağılansın.Kişiyi cinsinden,soyundan dolayı aşağılamak onun yaratıcısını aşağılamak olurki bu bir sapkınlıktır.ırkcılık mevzuna böyle bakmak gerektir.

    Posted by hüseyin | 13 Şubat 2013, 3:32 pm
  2. BU MILLIGORUSCULER HURAFELERLE UGRASIRKEN BIZ ISRAILLILER YARIN KIMYA NOBELI ALAN YURTASIMIZI KUTLAMAK VE AYRICA BUTUN DUNYA TELEVIZYONLARININ NAKLEN GOSTERECEGI TORENLERI MILLETCE GURURLA SEYRETMEGE HAZIRLANIYORUZ ! SAYET YAHUDILER OLMASAYDI DUNYA ACABA BUGUNKU YASAM KALITESINE ULASACAKMIYDI HIC DUSUNDUNUZ MU !

    Posted by YUSUF ELHAC | 9 Aralık 2011, 7:03 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: