>
you're reading...
Antisemitizm İnkârcılığı, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Abdurrahman Dilipak Soykırım İnkârcılığına Antisemit Boyut Ekledi: “Sarkozi Yahudi ırkdaşlarına sadakat borcunu ödüyor”

“Poliitik/Radikal İslamcı Medya” köşe yazarlarından  Abdurrahman Dilipak, Türkiye’de bayağılaştırılan  Ikrçı/Antisemit söyleme, Yeni Akit, eski Vakit gazetesinde yeni bir makale ekledi. Radikal İslamcılığın dini totaliter bir ideolojiye alet etme yolunda satırlanan çarpıcı safsatalamardan alıntılar: 
 “Bana kalırsa Sarkozi’nin bu işe el atmasının birkaç sebebi var. Önce seçimler yaklaşıyor.. Fransız vatandaşı Ermenilerinin oyunu almak istiyor.. Aynı zamanda, ülke ekonomisi çok kötü. Dikkatleri başka yöne çekmeye çalışıyor. Kendine yeni bir düşman seçiyor. İslamifobia ile ilişkilendirilmiş bir Türk düşmanlığı.. Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkarak Avrupa için yeni bir tartışma başlatıyor. Laik Fransa’ya bakar mısınız, nasıl bir Siyonist ve Haçlı siyaseti izliyor.. Biliyorsunuz Sarkozi Yahudi. Bu şekilde aslında Ermeni meselesini kullanarak, “Yahudi Soykırımı” konusunda ülkesinde tartışmayı yasaklamaya çalışıyor. Çünki artık Yahudi soykırımının gerçek olmakla birlikte konunun politikacılar ve Holywood eliyle abartıldığını biliyoruz.. Bu olay, Avrupa’daki Yahudileri Filistin’e göçe zorlamak için uydurulmuş bir senaryo idi.. Böylece dış bir tehdide karşı içeride bir birlik sağlanması gerekiyordu. Böylece hem İslam dünyasının kalbinde batılılar sadık bir müttefik kazanacaklar, hem de Yahudileri kendi topraklarından çıkarmış olacaklardı.. Sarkozi ırkdaşlarına sadakat borcunu ödüyor böylece.. Bunu yaparken de “One minute”nin, “Mavi Marmara”nın intikamını alıyor bir bakıma da.. Bu tasarısı ile sadece Ermeni diasporasının değil, Ermeniler üzerinden Hıristiyan dünyasının, aynı şekilde Yahudi lobisinin desteğini almayı da umuyor olsa gerek. […] Bana göre, bu iş Sarkozi’nin siyasi planlarından ve Fransa’dan ibaret bir iş değil. Bunu fırsat bilecek bir sürü örgüt bu işe el atacak ve yangına körükle gideceklerdir.. Birtakım komplolar ve saldırı planları ile desteklenmeye çalışılacaktır bu süreç.. Yani birileri Türkiye’ye karşı “topyekun bir saldırı” hazırlığı içinde gibi sanki. Ama Fransa’nın çok fazla direnme gücü yok. Haklı da değiller. İç dengeler itibarı ile Fransa bu işten kazanmak istediklerini kaybederek çıkabilir.. Sarkozi Ermeni oylarını almak isterken Afrikalı Müslümanların, Türklerin, Arapların oyunu kaybedecek.. Fransa Fransa’daki Türklerin sivil itaatsizlik eylemleri ile başedemez hale gelebilir.. Ankara bu işi sadece Ankara’da ve Paris’te çözmeye çalışmamalı.. ABD, AB, Afrika ülkeleri, İslam ülkeleri nezdinde tartışmaya açmalı ve önce de sırtımızdaki şu İttihat Terakki ve tek parti kamburundan kurtulmuş olarak bu hesaplaşmaya girmeliyiz.” 
No Comment…
Hayim Nahum Efendi ( Hahambaşı) ve Dilipak 1991 Fransa Mulhouse konfreransı

Video: Radikal İslamcı propaganda serisinde A. Dilipak’ın Fransa Metz şehrinde 8.06.1991 konuşması

Habervaktı: “Erdoğan Sarko’yu, hediye ettiği padişah mektubuyla vurdu: Soykırımı babana, Türkiye’nin kurtardığı Yahudileri de dedene sor..”

Tartışma

Abdurrahman Dilipak Soykırım İnkârcılığına Antisemit Boyut Ekledi: “Sarkozi Yahudi ırkdaşlarına sadakat borcunu ödüyor”’ için 3 yanıt

 1. ABDURRAHMANIN ARTIK DILI PASLANDI ! AGZINDAN PIS KOKULAR CIKIYOR ! ORHUN KITABELERINDEKI TITRE VE KENDINE GEL TAVSIYESINE UYARAK ACELE BIR RUH VE SINIR MUTEHASSINA GITSIN ! ZIRA DURUMU VAHIMDIR !

  Posted by YUSUF ELHAC | 25 Aralık 2011, 9:35 pm
 2. AZİZ NESİN KİTAPLARINDA , BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN İNSANLARIN %99.9 NU NEFİS BİRŞEKİLDE ANLATMIŞTIR.
  KeHaber WikiPedia Notu: http://tr.wikipedia.org/wiki/Aziz_Nesin
  Aziz Nesin “Nereye Gidiyoruz?” adlı yazısı nedeniyle; 12 Ağustos 1947’de on ay ağır hapis ve üç ay on gün de Bursa’da “emniyet-i umumiye nezareti” altında bulundurulma cezasına çarptırıldı.
  İkinci kitabı Azizname’yi 1948’de çıkardı. Taşlamalardan oluşan bu kitap için İstanbul 2.Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 4 ay tutuklu olarak süren dava sonunda mahkumiyet almadı; ancak 1949 yılında İngiltere Prensesi Elizabeth, İran Şahı Rıza Pehlevi, Mısır Kralı Faruk birlikte Ankara’daki elçilikleri aracılığıyla Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na resmen başvurarak, bir yazısında kendilerini aşağıladığı iddiasıyla aleyhine dava açınca 6 ay hapse mahkûm edildi.
  1952’de İstanbul’da Levent’te bir dükkân kiraladı ve Oluş Kitabevi’ni açtı; Levent sakinlerine gazete dağıtma işini sürdürmekle beraber, iki küçük çocuğunun geçimini sağlayamayınca, 1953’de Beyoğlu’nda bir ortağıyla “Paradi Fotoğraf Stüdyosu”‘nu kurdu. 1954’te Akbaba dergisinde takma adlarla öyküler yazmaya başladı. Zira edebiyat hayatında iki yüze yakın takma ad kullanmıştır.
  1955’de 6-7 Eylül faciası olarak tarihimize gelen İstanbul’daki azınlıkların ev ve dükkânlarının korkunç yıkımına suçlu aranmaya başlanmıştı. Aziz Nesin de suçlu olarak Sıkıyönetimce tutuklandı.
  Dolmuş”, (1955); “Yeni Gazete” (1957), Akşam (1958), “Tanin” (1960), “Günaydın” (1969), Aydınlık (1993) gibi dergi ve gazetelerde yayımlanan gülmece öyküleri, röportajlar ve fıkralarla Çağdaş Türk edebiyatının tanınmış ve en verimli kalemlerinden biri durumuna geldi.
  1956’da Kemal Tahir’le birlikte Düşün Yayınevi’ni kurdu. 1958’de “Dolmuş-Karikatür” dergisi ile birleşerek 1963’e dek yayıncılığı tek başına sürdürdü. Bir yandan da Yeni Gazete, Akşam ve Tanin’de günlük köşe yazıları yazdı. 1962’de 42 sayı yaşayacak olan “Zübük” adlı mizah dergisini çıkardı.
  1956 yılında İtalya’da (Bordighera’da) yapılan ve 22 ülkenin katıldığı Uluslararası Gülmece Yarışmasında ilk ödül olan Altın Palmiye’yi ‘Kazan Töreni’ adlı öyküsüyle kazandı. Ertesi yıl aynı ödülü ‘Fil Hamdi’ adlı Öyküsüyle ikinci kez kazandı. İlk ödülünü 1960 yılında devlet hazinesine bağışladı.
  Yayınevinin Şubat 1963’te yanması üzerine, yazarlığı tek uğraş edindi. İlk kez 1965 yılında -ancak elli yaşındayken bu hakkı elde edebilmişti- bir pasaport alabildi. Berlin ve Weimar’daki Antifaşist Yazarlar Toplantısı’na davetli olarak katıldı. Altı ay süren bu ilk yurtdışı gezisinde, Polonya, Sovyetler Birliği, Romanya ve Bulgaristan’a gitti.
  Nesin, 1966’da Bulgaristan’da yapılan uluslararası gülmece yarışmasında birincilik ödülü olan Altın Kirpi’yi “Vatani Vazife” adlı öyküsüyle kazandı. 1968’de Milliyet Gazetesi’nin açtığı Karagöz oyunu yarışmasında “Üç Karagöz” oyunuyla birincilik ödülü aldı.
  1969’da Moskova’da yapılan uluslararası gülmece yarışmasında “İnsanlar Uyanıyor” adlı öyküsüyle Krokodil birincilik ödülü, 1970’de de Türk Dil Kurumu’nun oyun ödülünü “Çiçu” adlı oyunuyla kazandı
  1972’de Nesin Vakfı’nı kurdu. Vakıf’ta, her yıl belirli sayıda alınan kimsesiz ve yoksul çocukların bakım ve eğitimlerini üstlendi. Kitaplarının tüm gelirini vakfa bıraktı.
  ayacak şekilde Çatalca’daki Nesin Vakfı’nın bahçesine gömüldü. Ardında 80 yıllık mücadele, sayısız başarı ve “Nesin Vakfı”‘nı bıraktı.
  […] Devam > http://tr.wikipedia.org/wiki/Aziz_Nesin

  Posted by harun soylu | 25 Aralık 2011, 8:35 am
 3. BU MILLI GORUSCULER NE ZAMAN AKILLANACAKLAR ? YANI YAHUDI SOYKIRIMINI BUTUN DUNYA KABUL EDERKEN. SEN DILSIZPAK OTURUP ERMENI MESELESINDE YAHUDILERI NE KARISTIRIYORSUN ! SIMDIYE KADAR YAHUDI LOBISININ TURK TEZINI AMERIKA NEZDINDE NASIL CANSIPERANE MUDAFAA ETTIGINI NE CABUK UNUTTUN ! SEN VE ERDOGAN BU MESELEDE YAHUDILERE CAMUR ATARKEN MILLET VEKILLERI MAASLARINA KATMERLI ZAM YAPTIGI ICIN VATANSEVER YAZARLAR GIBI DAVRANIP BUNU TENKID EDEN BIR MAKALE YAZABILIRDIN ! FAKAT MILLET ARTIK BU YALANLARINIZI YUTMUYOR VE YAKINDA LAIK ATATURK TURKIYESINE KAVUSACAGIZ !

  Posted by YUSUF ELHAC | 25 Aralık 2011, 4:12 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: