>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

“İsrail’den Filistin’e kanser bombası” özel haberini patlatan İHH mı?

Türkiye gazetesinde “İsrail’den Filistin’e kanser bombası” başlığıyla yayımlanan “Özel Haber” somut verilere dayandırmadan ağır iddialar öne sürdü: “Gazze’de kanser yaşı 20’ye kadar düştü. Bebeklerin yüzde 70’i, İsrail’in kullandığı radyoaktif bombalar yüzünden sakat doğuyor!..” Sabah gazetesi dahil olmak üzere bir çok medya “Özel Haber”i yankıladı. “Türkiye’den 9 gönüllü doktor Gazze’ye götürüldü” şeklinde röportajın çerçevesini belirleyen Salih Bilici Türk doktorlar, ilk olarak Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa’da tedavi olmayı bekleyen hastaları muayene etti […] Türk doktorların gelişi Gazze’de büyük bir heyecan oluşturdu” şeklinde gördüklerini aktarırken aynı zamanda İHH’nın basın sözcüsü olup olmadığını belirtmedi. Geçtiğimiz günlerde Hamas’a ideolojik yakınlığıyla tanınan İHH Vakfı sözcüsü Salih Bilici, Gazze’ye gidecek kafilenin önümüzdeki Haziran ayı sonunda İHH Filosu ile yola çıkmasını planladıklarını söyledi.
Türkiye gazetesinde “İsrail’den Filistin’e kanser bombası” ile “Özel Haber”ini yayımlayan Salih Bilici “Şifa Hastanesi’nde yaşanan sıkıntıları Türk ekibine anlatan Cerrahi Bölümü Başkanı Eymen El Sahbani”nin beyanlarına dayandırıyor:
Gazze’de kanser yaşı 20’ye düştü. Doğan çocukların yüzde 70’i doğumsal anomali ve prematüre doğuyor. Özellikle son iki senede çok anormal bir artış var. Elimizdeki kuvözler yetmemeye başladı. Kanser hastalarının önemli bir kısmını Mısır’a sevketmek zorunda kalıyoruz. Gazze bu hastaların tedavisi için Mısır’a önemli meblağlar ödüyor. Yaptığımız araştırmalar bu durumun İsrail’in kullandığı fosfor bombaları ve diğer kimyasal bombalardan kaynaklandığını gösterdi bize. Gazze’de onkoloji servisi çok zayıf. Birçok cihazımız yok. Sadece 3 patoloğumuz var”. Salih Bilici’nin aktardığı bu iddialar çerçevesinde “Yaptığımız araştırmalar“ın hangi tıbbi verilere dayandığını ve detaylarını, herhangi bir rapor varlığını belirlemiyor.
Aktüel Marmaris gazetesinde Prof.Dr. Levent Seçer 30 Nisan tarihli “İntikam hırsını dini kullanarak siyasete karıştırmak…” başlıklı makalesinde “Türkiye Ortadoğu’da korkunç bir maceraya sürüklenmek isteniyor. Bu yanlıştan dilerim kısa zamanda dönülür” diyor ve şunları ekliyor:
AKP bunca yıldır iktidarda, hayal ettiği sistemin içine ülkeyi çekebilmek adına çok tehlikeli kararlara imza koyuyor. Her şeyin güllük gülistanlık olduğunu söyleyen iktidar, ülke de çok önemli sorunların halledilmesi yerine, Ortadoğu’da bir felaketin ortasına sürüklenmenin adını bile koyamıyor. Suriye politikasında yapılan yanlışlar bunun bir göstergesi değil mi? Suriyeli sivil ve silahlı muhalifleri destekliyor, onlara yardım yapıyor, askeri bir müdahaleden bahsederek Suriye Devlet Başkanı Esad’a posta koyuyor! Neden? Çünkü ABD öyle istiyor diye! ABD dostumuz ona kıyak yapmak gerek! Ama dostumuz denen ABD’nin Kuzey Irak’ta askerlerimizin başına çuval geçirdiği unutuluyor! Davutoğlu “Türkiye Ortadoğu’da konuşan bir ülke olacak” diyor, bunu söylerken sinirli gergin ve insanı endişelendiren bir tavır sergiliyor. Bir ülkenin, başka bir devletin çıkarları için komşu bir başka ülkeyle savaşması ona ne kadar onur verir, AKP ve dolayısıyla Başbakan’daki bu savaş hevesi neden? ABD’nin Irak’ı işgali sırasında, 1 Mart tezkeresi’nin reddi ile Amerikan yönetiminden alınan olumsuz puanların silinmesi mi amaçlanıyor acaba? Ya da Başbakan yeni bir “Cemal Abdül Nasır, Hasan El Benna , Ya da Şam Fatihi” mi olmayı amaçlıyor? Kim bilir, belki de ABD ‘li dostlarımızın gözüne girmek istiyordur! Böylesi çağrışımlar içinde koca bir ülke bir bataklığa sürükleniyor ama kimin umurunda. Arap Baharını ABD tarafından çizilmiş senaryodan başka bir açıklaması var mı? Bu senaryonun içinde kim kullanıldı? Dışişleri Bakanı Davutoğlu “Türkiye dış siyasette çok yol katetti, kimse çıkıp da darbeyi tetikleyenleri kastediyorum bizim önümüze engel olmasın” diyor. Türkiye yanlış yönetiliyor, Türkiye dış siyasette olmak istediği yerde değil. Cumhurbaşkanı Gül ’28 Kasım 1995 tarihli bir konuşmasında, “Cumhuriyet dönemi artık bitti sonu geldi, her yere ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’, ilkesini dağa taşa yazmak asıl ilkelliktir” demişti. İşte Batı bize bu anlayışın içinde bir ülke gözüyle bakıyor, Atatürk uluslararası saygınlığı miras olarak bırakmış, ama biz şimdi onun tüm çağdaş değerlerine intikam andıyla bakıyoruz. Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkmadığımız resmine bakan Batı, bize saygı duyabilir mi? Şimdi “Batı’nın saygısına ihtiyacımız yok, biz güçlü büyük ülkeyiz 2023 geldiğinde tüm dünya karşımızda titreyecek” diyenleri görüyorum. Ama ben gelecekten endişeliyim, dilerim sonunda ben yanılmış olurum.
A Haber televizyonu Türkiye gazetesinin “Özel Haber”ini “İsrail’in Gazze Soykırımı” şeklinde verdi

Türkiye gazetesinin “İsrail’den Filistin’e kanser bombası” Özel Haber’i Kanal A Haber’de kaynak verilmeden aktarılırken “İsrail’in Gazze Soykırımı!”na dönüştü. Bu haber bülteninde “uzman çavuş” makamına oturtulan Prof. Dr. Mazhar Bağlı konuya nereden çıktığı belli olmayan bir yetkinlikle “Soykırım” damgasını yapıştirip “kanser bombası”nı tescilliyor.
Kimdir bu Profesör? 2010 yılının aralık ayında öğrencisi olan bir kızın ırzına geçtiği iddiaları karşısında bazı çevrelerce korunduğu belirince Dicle Üniversitesi öğrencilerni isyan ettirmiş bir AKP üyesi. Bu siciline rağmen bir hüküm yememiş ve AKP yörüngesinde Doçentlikle yetinmemiş Prof. Dr. olmuş…
Radikal gazetesi 29 Aralık 2010: AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi ve Dicle Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mazhar Bağlı, taciz iddialarıyla suçlanıyor. Tacize uğradığını ileri süren 8 üniversite öğrencisinden N.Y, A.K, B.D. ve B.C, üniversite yönetimine şikayette bulunduklarını ancak iddalara karşı soruşturma başlatılmadığını öne sürdü. İnsan Hakları Derneği (İHD), Doç. Dr. Bağlı’nın kız öğrencileri taciz etmesine yönelik soruşturma başlatılması için savcılığa çağrıda bulunduktan sonra öğrenciler Dicle Üniversitesi yönetimini protesto etmek için yürüdü.[…] Öğrenciler adına açıklama yapan Mukaddes Açık, “Çağdaş evrensel ve bilim merkezli olması gereken üniversite bir insanlık ayıbı olan tecavüz kültürüyle kendini gündemde bulmuştur. Üniversitemizin öğretim üyelerinden olan Doç. Dr. Mazhar Bağlı ve Yüksel … adlı kişilerin öğrencilerine dersten geçmeleri karşılığında taciz ettiği iddia edilmektedir. Olayın mağdurlarından A.K., B.D., B.C. isimli kişilerin olayı tüm ayrıntılarıyla anlatmalarına rağmen hiçbir işlem yapılmamıştır. Olay hiç yaşanmamış gibi örtbas edilmeye çalışılmıştır.
Rektörlüğünde bu kişileri koruması insanlık ayıbıdır” dedi. Haberin tamamını Radikal’de okumak için tıklayın

Tartışma

“İsrail’den Filistin’e kanser bombası” özel haberini patlatan İHH mı?’ için 5 yanıt

 1. VaziyetlerErdogan aleyhine donuyor ! Millet artik uyandi ! Taksim gezisinde olaylar dalga dalgaBUTUN TURKIYEYE yayiliyor ! Erdogan senin de sonun Mussolini VE Cavuceskoya benziyecek ! Ataturkun Laik Cumhuriyeti ilelebet payidar olacak !

  Posted by AZNOTON BABA | 1 Haziran 2013, 12:31 am
 2. Boyle guzel bir yazı okuduğum icin sizleri tebrık ediyorum.ozellikle sayın prof.dr.levent secer hocanın tespıtlerı guzel yazısı cok anlamlı.gercekten de Turkiye sonu olmayanbir felaketin ortasında insallah siyaseti bilmeyenlerin kurbanı olmayız derim saygıyla.

  Posted by Davut Cetindor | 31 Mayıs 2013, 9:42 am
 3. TO MUSTAFA ! KENELERDEN OLUMLER YINE BASLADI ! TABII KI ONLARI ISRAIL GONDERIYOR ! YAKINDA SIVRISINEKLERI DE GONDERECEKMIS ! BOYLECE HER KOMPLO TEORISINE INANAN TOPLULUKLAR OLDUKCA BAZI MALUM GAZETELER ICIN OLUM YOK ! ATISA DEVAM !!!

  Posted by YUSUF ELHAC | 23 Mayıs 2012, 4:26 am
 4. TO YATRIB;bu saçma bir haber zira atılan bombayla kanser yaymak imkansız görünüyor,şayet böyle birşey mümkün olsa israil kullanırmıydı hiç kuşkusuz kullanırdı,burda israil in gaddarlığından değil türkiye nin pkk lılar için aynı silahı olsa türkiye de kullanırdı israil filistinlilerin hepsini terörist olarak değerlendiriyor…kıymetli ve tecrübelimi:)hiç sanmıyorum öyle olsa pkk yı bitirirlerdi.en yüksek menzilli füze 1,500 km olan bir ordudan bahsediyoruz,böyle bir ordunun komutanları rahat nasıl uyurlardıki:)gülünç birşey…..erdoğan merak etmeyin çok zeki adamdır ortadoğudaki tüm liderleri cebinden çıkartır.o ne yapıyorsa %90 doğru yapıyordur.her yıl %8 büyüyen türkiye yi batılılar kıskanıyor.eskiden almanya dan gelen akrabalara özenirken şimdi nerdeyse acıyoruz:)

  Posted by mustafa | 4 Mayıs 2012, 6:15 am
 5. RTE kiymetli ve tecrubeli TURK KURMAY SUBAYLARINI Silivri ceza evinde curutmekle kotu bir oyun oynuyor ! Boyuna agzina GAZZEyi dolamis ve TURKIYEYI tehlikeli maceralara suruklemek istiyor ! DAVUTOGLU Ortadoguda soz sahibi olacagiz diyor Bu isi acaba nasil yapacak ? Komutansiz bir orduyla mi ?Buralari bir akrep yuvasi . Hizbullahi var ! Kendi kendini Islam aleminin Halifesi ilan ettigi icin RTE yi oldurmeyi kafasina koymus El Kaideci var ! ?YUCE ATATURKUN YURTTA BARIS CIHANDA BARIS Ilkesini tatbik ederse Turkiye icin hayirli bir is yapmis olur !

  Posted by YATRIB | 1 Mayıs 2012, 9:49 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: