>
you're reading...
Ajans, Ortadoğu Haber Ajansı

Elsevier dergisi (Hollanda): “Türklerde Yahudi düşmanlığının temel nedeni; Erdoğan“…

Antisemitische Turkse jongeren in Arnhem zeggen in feite hetzelfde als Erdogan door Afshin Ellian Haftalık olarak yayınlanan Elsevier dergisinde 13 Mart tarihinde yayınlanan Afshin Ellian imzalı köşe yazısında, Arnhem’de oturan Türk gençlerinin Antisemit söylemleri ele alındı. Yazar bu gençlerin Antisemit söylemlerine yönelik yaptığı yorumunda gençlerin Hollanda’da yaşamasına rağmen, sözlerinin hem ulusal hem de uluslararası arenada bir rahatsızlık yarattığına dikkat çekti ve “kim bu gençler?” sorusunu yöneltti. Savcılık tarafından Arnhemli gençler hakkında araştırma yapılacağını fakat buna hiç gerek olmadığını belirten yazar, büyük ihtimalle bu gençlerin yargıya sevkedileceğini belirtti. Yazara göre, hakimin gençler hakkında “kin ve bir guruba karşı ayrımcılık yapmaktan” ceza verilebileceğini fakat esas sorunun bu olayın gençlerin düşüncelerinde ne tür bir etki yaratacağının bilinmemesi olduğunu sözlerine ekledi.
afshin_ellien_TR3Afshin Ellian, Türk gençlerindeki Yahudi karşıtlığının nedeninin, esas araştırılacak konu olduğunu belirttiği yazısında, gençlerin hem Türkiye hem de Hollanda medyasını takip ettiğini, özellikle Türk televizyonlarında Erdoğan’ın başa gelmesiyle birlikte, İsrail ve Yahudi karşıtı programların arttığına dikkat çekti. Türkler arasındaki Yahudi karşıtlığını artmasındaki nedenlerden birinin Erdoğan olduğunu savunan yazar, “Nerede Müslüman köktendinciler gücü ele geçirdiyse, orada Yahudi karşıtlığı artmıştır” şeklinde yorum yaptı. “Başbakan Erdoğan, son zamanlardaki açıklamalarında Nazizm, Komünizm, Siyonizm ve İslamofobi‘nin insanlığa karşı suçlar olduğunu belirtti” diyen yazar, “Siyonizm Yahudi devletinin dayandığı siyasi inançtır. Siyonizmin insanlığa karşı olduğunu söylüyorsanız aslında Yahudilerin insanlığa karşı olduğunu söylüyorsunuz demektir ve Yahudilerin çoğu da suçlular olarak görülür. İslamofobi ise İslam dinini eleştirmekten farklıdır.”şeklinde açıklamada bulundu.
afshin_ellien_TRAfshin Ellian “Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki ayrımı yapabilecek kapasitede olduğunu belirtirken, köktenci ve Atatürk’ten nefret eden biri olduğunu ve Yahudilerden de nefret ettiğini” yazdı.
Yazar özellikle Türk gençlerine yardım etmek isteyen kişilerin Erdoğan ve partisine karşı eleştirel bir tavırda yaklaşması gerektiğini fakat bunun Hollanda’da gerçekleşmediğini hatta Erdoğan’ın bir konuşma yapacağı Rotterdam’daki İslam Üniversitesi’nin (ki yazara göre bu kurum üniversite bile değil) buna yanaşmayacağını vurguladı.
Afshin Ellian (born 27 February 1966 in Tehran, Iran) is a Dutch professor of law, philosopher, poet, and critic of political Islam.[1] He is an expert in international public law and philosophy of law.

Muslim immigrants from Turkey express blatantly anti-Semitic views on Netherlands national TV
Volunteer who Opposed Dutch Hitler Admirers in Hiding WEDNESDAY, 13 MARCH 2013 19:27 BY A7 STAFF
afshin_ellien_TR4The Dutch daily NRC writes that Mehmet Sahin, a doctoral student, has had to go into hiding with his family. The Mayor of Arnhem, Pauline Krikke, advised him to do so after he received death threats. Sahin is a volunteer who tries to re-educate street youths in Arnhem.
A few weeks ago, he interviewed several Dutch-Turkish youngsters on the Nederland 2 TV station. They said that they admired Hitler and the Holocaust and regretted that Hitler had not finished exterminating the Jews. Sahin reprimanded them. Apparently, people in the neighborhood where he lives are collecting signatures to make Sahin leave the area. The municipality has announced that the prosecution is investigating the matter.
Labor Party parliamentarian Ahmed Marcouch said that he will ask parliamentary questions about the threats. He remarked: “It is horrible that someone has to be afraid because he has done something that we all should do – teach children not to hate.”
On Saturday, several major Dutch papers published the fact that the Simon Wiesenthal Center had written a letter about the broadcast to Prime Minister Mark Rutte. The largest Dutch daily, De Telegraaf, even put the item on the front page of its Saturday edition which has several million readers. The SWC has also sent a copy of the letter to the chair of the parliament, asking her to distribute it to all parliamentarians.
In the letter, SWC Associate Dean Rabbi Abraham Cooper and Mark Weitzman, Director for Government affairs, express their shock at this development. They point out that the Netherlands was only two years ago the Chair of The International Holocaust Remembrance Alliance. They add that “it was even more shocking to hear that during the video the students who spoke claimed that their feelings were shared by native Dutch teenagers, saying, ‘Nobody in our school likes Jews’. The SWC representatives asked the Prime Minister to investigate the presence of anti-Semitic attitudes in Dutch society.”

Arutz Sheva asked international anti-Semitism expert Dr. Manfred Gerstenfeld to comment on the latest developments in this matter. He said: “Every few years the truth regarding anti-Semitism comes to the surface in The Netherlands, without anything being done about it. The previous time was in 2010 after my book The Decay: Jews in a Rudderless Netherlands was published. I quoted there the ex-minister of Defense and former leader of the liberal party Frits Bolkestein. He advised conscious [sic] Jews to tell their children to emigrate to the United States and Israel, as there is no future for them in the Netherlands. This in view of the many poorly integrated Muslims. Thereafter, a number of recognizable Jews were interviewed in the media. They told about the harassment they faced mainly from Moroccan youngsters. All this led to a parliamentary debate with no practical consequences.

“In the meantime, Dutch left-wing politicians continue to incite against Israel. A few days ago, in a very amateurish lecture on the Middle East, Diederik Samsom, leader of the Labor Party, accused Israel inter alia of transgressing international law. The Netherlands has, however, never met its international law commitment under the UN genocide convention to bring Iran before an international court. According to the European definition of anti-Semitism, expressing such a double standard is an anti-Semitic act.

“There is one more important conclusion which can be drawn from the development of the “Turkish youngsters affair”. The initial broadcast was not mentioned in the leading media. It was mainly thanks to the Simon Wiesenthal Center that the media picked it up several weeks later. This shows again that Dutch Jewry is no longer fully able to confront alone the anti-Semitism in its country.

“In the future, the major international Jewish organizations will have to intervene more as environments get more hostile. That is true as well for other small European Jewish communities. This has already happened, for instance, in Sweden, Norway and Hungary. Denmark is probably the next candidate, due to Arab aggression against Jews there.”

Tartışma

Elsevier dergisi (Hollanda): “Türklerde Yahudi düşmanlığının temel nedeni; Erdoğan“…’ için 6 yanıt

 1. ‘Toprak çalmak’ mevzuunda, bu mesleğin en ileri gelenlerin arasında Araplar da var, hem de ön safta. Arkasında 3 milyon kilometre karelik Arap yarımadasını bırakarak Afrika ve Asyada, taa ispanyaya kadar, 630.ilâ 730 tarihleri arasında, 10 milyon kilometre kareyi istilâ edenler kim?
  Yahudilerin kendi mirası olan topraklarda yaptıkları harâm ama müslüman Arapların başka devletlerin toprağında yaptıkları tabii ki helâl.u mübah. Al sana mantık!
  Hitlerin askerlerıni öbür dünyaya göçettirenlerin arasında hem Yahudi subay ve hem de Yahudi askerler var. Zart zurt konuşmadan evvel bilgi edinin, yoksa ağzınızdan çıkanlarınla arkanızdan çıkanların arasında fark olmaz!

  Posted by İsaac Haskiya | 17 Mart 2013, 12:16 pm
 2. Ingilizcede bir soz vardir, millet hak ettigi hukumeti elde eder diye. Erdogan’in Ataturk dusmani oldugunu, yahudilerden nefret ettigini bile bile uc secimde onu sectik. Bu kimin kabahati? Uyan artik Turkiye: bu islamci dolandiricilarin elinde her gun daha geriye gidiyoruz. Yeter demenin zamani geldi ve gecti…….

  Posted by Bedri Koper | 16 Mart 2013, 11:13 pm
 3. Gülünç bir demokraside salak cahıllere de söz hakkı var.

  Posted by İsaac Haskiya | 16 Mart 2013, 6:29 pm
 4. Yukaridaki Yorumlari okuyunca ben bir Turkiye Sevdalisi olarak azap cekiyorum ! Cunku butun soylenenler dogru ! GUZEL VE MAHZUN TURKIYEM ! Sen cok daha IYISINE LAYIKSIN ! O HALDE HEP BERABER ORHUN KITABESINDEKI YAZITI HATIRLIYALIM : EY TURK TITRE VE KENDINE GEL !

  Posted by AZNOTON BABA | 16 Mart 2013, 5:06 pm
 5. Sayin IZZET KAGARINE aynen katiliyorum ! Bu toplanmis paralar icin makbuz kesildi mi ? Bunlar nereye gitti ? Nerelere harcandi ? Alman Adliyesi DENIZ FENERI icin ASRIN EN BUYUK SOYGUNU demis ! ERDOGAN ise DENIZ FENERI SOYGUNCULARINI SERBEST BIRAKMIS ! Ayrica bu DENIZ FENERI olayini sorusturan T.C. Cumhuriyet Savcilari aleyhine takibat baslatmis ! Peki Millet Kor mu butun bunlari nicin sorgulamiyor ? Varsa Yoksa Yahudiler ! Biraz kendinize gelin once evinizdeki PISLIKLERI TEMIZLEYIN !

  1

  1

  Posted by YATRIB COCUGU | 16 Mart 2013, 4:51 pm
 6. ERDOGAN MILLI GORUS DENILEN CARPIK BIR IDEOLOJININ TAKIPCISIDIR ! BU IDEOLOJI TIPKI NAZI IDEOLOJISI GIBI ASIRI ANTISEMIT OGELER TASIR ! ISIN ACI TARAFI VATANDAS CAHIL OLDUGUNDAN BUNA KOLAYLIKLA INANIR ! BU MILLI GORUSCULER HEDEF OLARAK DAIMA YAHUDILERI GOSTERIRKEN DIGER YANDAN DEVEYI HAMUDU ILE GOTURURLER ! DENIZ FENERI BOSNAYA YARDIM SOMALIYE YARDIM FILISTINE YARDIM BAHANELERI ILE SAF VATANDASTAN TOPLADIKLARI PARALARI […] INDIRIRLER ! KIZILAY GIBI RESMI BIR YARDIM KURUMU VARKEN BUNLARIN BU ISLERDE NE ISI VAR !!! AMA VATANDAS SAF VE CAHIL ! VE BU ISLER BOYLE DEVAM EDER DURUR MAALESEF ,

  Posted by IZZET KAGARIN | 16 Mart 2013, 4:24 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: