>
you're reading...
Ajans

İsrailli turist Bodrum’da girdiği butikte “Pis Yahudi” hakaretine ve Nefret Söylemine maruz kaldı

globesHasTürkTV.com İnternet medyasının aktardığı haberde, İsrail’in saygın ekonomi gazetesi GLOBES‘te Bodrum’da İsrailli bir turistin maruz kaldığı Antisemit saldırıya yer verildi. İsrael Bat-Yam’dan ikamet eden Ariel Relly Kalderon kocası ile son seyahatlerinde Yunanıstan’a, oradanda günü birliğine RODOS’a geçtikten sonra yollarını Bodrum’a kadar uzattılar. Ege kıyılarının ünlü sahil kasabası Bodrum’da “GRAND BAZAAR” mağazasına girdikten sonra, deriden bir bayan çantası ile ilgilendiler. Kendilerini çok güzel karşılayan dükkan sahibi ısrarla nereden geldiklerini anlamaya çalışınca Ariel Relly Kalderon bu sorgulamaların çok masum olmadığını hissetmiş. İş için sık sık gelip gittikleri Panama cevabından sonra, İspanyolca konuşmasını bilen dükkan sahibi muhabbeti derinleştirerek Panama’da yaşam nasıl diye sorgulamaya devam etmiş. Buraya kadar olaysız geçen muhabbet Ariel Relly Kalderon’nun kız kardeşinin dükkâna girip kendisiyle İbranice konuşmaya başlaması ile dükkan sahibi sinirlenerek bayan Relly’ye hakaretler savurduktan sonra; “Pis Yahudiler ben sizleri sevmiyorum İnşallah hepiniz ölürsünüz“, diyerek dükkanından kovmuş. Bayan Relly Kalderon ise olayı Facebook sayfasında aktarmış:Bunu bütün İsrailliler duysun, BODRUM’daki bu dükkanı protesto ederek oradan alışveriş yapmamalarını, bu dükkan sahibinin aşırı derecede ANTİSEMİT olduğunu bilmelerini istiyorum. Dünya da bir çok ülke ziyaret ettim ancak böylesi bir ANTİSEMİTİZM ile karşılaşmamıştım. Ve böylesi bir nefretin Almanya’da milyonlarca Yahudinin katledilmesinin üzerinden 60 sene geçtikten sonra hortlamasını anlamak çok zor geliyor. Adeta şoktayım.
arielrellykalderonHasTürkTV.com yayın yönetmeni Rafael Sadi’ye göre Mavi Marmara olayı nedeni ile iki ülke arasında bozulan ilişkiler ve özellikle Turizm oldukça düşmüştü. Başbakan Natanyahu’nun Türk Başbakanı Erdoğan’dan özür dilemesinin ardından Türkiye seyahatlerinde hafif bir canlanma görülmüş ancak henüz istenen raddeye dönmemişken, bu durum halkın bir kesiminde oluşan Nefretin silinmesinin kolay olmadığını ortaya koymaktadır. HastürkTV olarak bu haberi tercüme edip yayınlanmadan evvel ve söz konuusu iş yerinin de ticari geleceğini düşünerek, dükkan sahibinin tepkisini almayı ve olayı kendi ağızlarından duymayı bu haberde kendi anlatacaklarını da yayınlanmak isteyen R. Sadi, MUĞLA İŞ REHBERİndeki bulduğu telefonu aradı ama cevap veren kişi Grand bazaar ile ilgili olmadığını söyledi. Bu kez söz konusu mağazanın Facebook’taki sayfasından kendilerine ilettiği bir mesaj ile tepkilerini almak istedi ve beyanlarını yayınlayacağını belirtti. Ancak mesajı cevapsız kaldığı gibi, akşam saatlerinde Facebook sayfasının da iptal edildiğini fark etti. Ancak “internette daima iz kalıyor her şey silinemiyor. Bu link’i kullanırsanız böyle bir sayfa olduğunu görürsünüz” diye belirtiyor ve ekliyor:
Bu türden davranışların sadece nefret kusmak ile kalmadığını gerek ülke turizmine gerekse aynı beldenin bütün esnafına da zarar verebileceğini algılamak gerekir. Bugün İsrilli turistten nefret eden yarın Almandan, Rustan veya Norveçliden de nefret edebilir. Hatta kendi vatandaşlarından da nefret etmesini engelleyecek bir sınır yoktur.Yetkililerin olayı araştırmalarını ve gereken uyarı ve.veya cezanın verilmesini temenni ederim.” Güncelleme >> Bkz. BODRUM KABADAYISI / (Kimse bu güzellikleri lekeleyememeli…) Rafael Sadi
Az önce BODRUM olayının mağduru ,ilk ağzı Bayan ARİEL RELLY KALDERON ile görüştüm. Olay Globes gazetesinde anlatıldığından çok daha kaba hatta tehlikeli boyutlarda cereyan etmiş. Bayan Ariel’in ifadesine göre İspanyolca başlayan muuhabbet kız kardeşinin dükkana girerek kendisi ile İbranice konuşmaya başlaması ile patlak vermiş ve adam sinirlenerek […] ağıza alınmayacak küfürler etmeye devam etmiş.  […] Devamı:  BODRUM KABADAYISI /  Rafael Sadi

Grand Baazar önünde kısa pantalonlu ve siyah gömlekli sigara içen kişi Antisemit hakaretleri ve küfürleri eden butik patronu

Grand Baazar önünde kısa pantalonlu ve siyah gömlekli sigara içen kişi Antisemit hakaretleri ve küfürleri eden butik patronu. Fotoğraf Relly Kalderon tarafından olay sonrası çekildi.

Tartışma

İsrailli turist Bodrum’da girdiği butikte “Pis Yahudi” hakaretine ve Nefret Söylemine maruz kaldı’ için 30 yanıt

 1. arkadaşlar yemin ederim benim babam bu

  Posted by berat | 5 Haziran 2016, 5:50 pm
 2. Sabri MANDA..

  Ke Haber?..

  Balık mevsimi başlamış Konstantinopolis’te.Kafası ile yendi mi moronizme iyi gelirmiş derler.

  Afiyet olsun.

  Posted by Shlomo Hayim | 30 Eylül 2013, 9:25 pm
 3. Sayin SHLOMO HAYIMIN insani hayran birakan akici uslubuna binaen ben de cok bilinen bir Hadisi Sabi denen mahluka ithaf ediyorum : # Gozleri var gormez; Kulaklari var bizi duymazlar. Onlarin Kulaklarini sagir , Gozlerine perde; Kalplerine muhur vurduk ALLAH Cc.

  Posted by AZNOTON BABA | 30 Eylül 2013, 5:46 pm
 4. Su akar,Sabi Menda’lar gibiler bakar.

  Çünkü,insanlara ve Menda (!) gibilerine kılıçla,recm ile kan akıtarak korku saldılar.Korktuğunda,insanın muhakemesi artık işlemez,insan düşünemez,değerlendirme yapamaz.Öte yandan insanlara,akıl ve muhakemelerine güvenmemeleri öğütlendi;zihin böyle karıştırılınca artık her şeye inanılır ve hiçbir şey araştırılmaz.”- Jean Meslier..

  Leyse fi l-imkâni ebdeu mimmâ kâne.Amentü billahi ve bil yevmi l-âhiri..
  Fikr-i sanat, meyl-i marifet kesretten çıkar..Şam şeytanından değil.

  Posted by Shlomo Hayim | 30 Eylül 2013, 8:49 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: