>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Akit’e göre, 6 Ekim Yahudi Kültürü Avrupa Günü ile; “Türk Musevi Cemaati yeni bir provokasyonun peşinde”…

akit_tmc_02102013

Akit İnternet baskısı HaberVaktim.com da haber manşeti

İlki 1999 yılında düzenlenen “Yahudi Kültürü Avrupa Günü” bu yıl 6 Ekim’de gerçekleştirilecek. Bu Yahudi Cemaatlerini Avrupa çapında tanıtma, cehaletin açtığı Antisemit dışlamaları aşma gayretleri Yeni Akit, eski Vakit gazetesi tarafından amacının tam tersi yönünde algılanıp sunuldu. Radikal İslamcı çizgideki yayın organı konuyu; “İllegal olduğu mahkeme kararıyla tescillenen Türk Musevi Cemaati yeni bir provokasyonun peşinde…”, olarak okuyucularına aktarıyor: “[…] İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek Yahudi Kültürü Avrupa Günü’nde Yahudi kültürü övülüp bu kültürün öğeleri tanıtılacak. Siyonistlerin kültürünü [KeHaber Notu: Yahudi Kültürü ile “Siyonizm/Yahudi Milliyetçiliği” harmanlanarak düşmanlık ortamı havası yaratılıyor] Müslüman halka tanıtmayı amaçlayan etkinlikte Şef Orhan Şallıel’in Los Pasharos Sefardis ile vereceği konserin yanı sıra Şemeş Karmiel Dans Topluluğu’nun dans gösterisi ve Yahudi geleneklerini anlatan bir sergi de yer alıyor. Program kapsamında Türkiye’nin en nüfuzlu Yahudilerinden Jak Kamhi de yeni çıkan “Gördüklerim Yaşadıklarım” adlı kitabının tanıtımını yapacak. Yahudi günü, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 Avrupa ülkesinde kutlanıyor. İllegalliği mahkeme kararlarıyla tescillenen Türk Musevi Cemaati Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İstanbullular 6 Ekim Pazar günü Yahudi kültürü ve tarihi mirasını keşfediyor!” denildi.
akitvakit02102013Yeni Akit, eski Vakit’in 2 Ekim baskısı aynı zamanda “Nefret Platformu Siyonist’in Maşası” başlığı attı. Alıntılar:
“[…] Düzenlemeyi hükümetin gündemine sokan “Nefret Suçları Yasa Kampanyası Platformu”, yasa taslağını da oluşturarak hükümete iletti. Platformun içerisinde yer alan oluşumların dikkat çekici ortak noktası ise iflah olmaz İslam ve Türkiye karşıtlıkları. SİYONİZMİN BESLEMELERİ BİR ARADA Ali’siz Alevilerden ‘soykırımcı’ Ermenilere, sapkın eşcinsellerden Protestan kiliselerine, feministlerden Uluslararası Af Örgütü’ne ne idüğü belirsiz bir kesimin çalışmaları neticesi gündeme giren ‘Nefret Suçları’ kavramının asıl sahibinin uluslararası Siyonizm olduğu değerlendiriliyor. vakit10072013_2NİYET OKUMA ÖNERİYORLAR
Uluslararası Siyonizm ve yine Siyonizmin güdümündeki batı kaynaklarından beslenen platform üyelerinin hazırladıkları 18 maddelik taslakta öne çıkan nüans; Türk Ceza Kanunu’nun bazı maddelerine “nefret saikiyle” ifadesinin eklenmesinin önerilmesi oldu. Ayrıca bazı TCK maddelerine de yeni bentler eklenmesi teklif ediliyor. Taslak madde gerekçelerinde “Türkiye’de kimi insanların Yahudi asıllı, Ermeni asıllı, Siyonizm yanlısı olduğu” gibi gerekçelerle hedef gösterildiği ileri sürülerek, bunun suç kapsamına alınması gerektiği savunuluyor. HUKUKUN EVRENSEL İLKELERİNE AYKIRI Oysa evrensel hukuk ilkelerine göre ‘niyet okuma’ şeklinde bir tanım bulunmazken; kanunlar gayet net ve fasih olmak; uygulamada hakimin takdirine mümkün olduğunca dayanmamak ilkeleri, ‘Nefret Yasası’ ile göz ardı edilmiş oluyor.

[…] Localarda, havralarda ve Siyonist merkezlerde zil takıp oynandığını hissettiklerini söyleyen Dr. Deniz Şar, Türkiye’nin demokratikleşmesi ile uluslararası siyonizm ve Siyonist ideolojinin koruma altına alınması arasında ne gibi bir bağ olduğu üzerinde düşünülmesinin birçok düğümü çözebileceğini sözlerine ekledi.

Akit’ten Türk Yahudilerine Yeni Kinleme: “İllegal Museviler’e Şaibeli Başkan!”

POSTED BY  ⋅ 5 OCAK 2013 ⋅ 2 YORUM

Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarına dayanarak Türk Musevi Cemaatinin “illegal”, yâni kanun dışı olduğunu ilân eden Yeni Akit, eski Vakit gazetesi; “İllegal Museviler’e Şaibeli Başkan!”  sataşmasını başlık attı. Türk Musevi Cemaatinin kurum olarak varlığını inkâr kampanyası yapan radikal islamcı yayın organı, görev süresini tamamlayan Sami Herman’ın yerine oy birliği ile seçilen, yeni başkan İshak İbrahimzadeh’yi kirleme girişimine … Okumaya devam et »

TMC Başkanı İbrahimzadeh: “Vatanımızda (bugün) 600 bin kişi olabilirdik”…

POSTED BY  ⋅ 1 AĞUSTOS 2013 ⋅ 4 YORUM

Türk Musevi Cemaati geleneksel iftar yemeğinin 13′üncüsü, Darülaceze’nin bahçesinde düzenlendi. Okmeydanı’ndaki Darülaceze Başkanlığı’nda düzenlenen iftar programına; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Fener … Okumaya devam et »

Generallerin Yahudi ya da Sabetaycı İlan Edildiği Muayyen Vakitler…

POSTED BY  ⋅ 10 AĞUSTOS 2013 ⋅ 1 YORUM
OdaTv’de; “Ordu içinde Sabetaycı avı neden başlatıldı” başlıklı yazısında Haluk Hepkon, “ülkemizde yaz mevsiminin belli kesimler tarafından askerleri Yahudi ya da Sabetaycı diye damgalama vakti olarak kabul edildiğini söyleyebiliriz” diyor ve şunları ekliyor. “Kısa bir arşiv çalışması bize bu geleneğin yıllardır sürmekte olduğunu gösterecektir. Burada yanıtlanması gereken soru “neden”dir. Neden yaz dönemiyle birlikte ordu içinde … Okumaya devam et »

Biber Gazcı Akit’e göre; “Yahudi Medyasını Harekete Geçiren İsrail Fitnesi Tam Gaz”…

POSTED BY  ⋅ 13 TEMMUZ 2013 ⋅ 4 YORUM

Radikal İslamcılığın bayraktarı, Başbakan Erdoğan’nın özel uçağında baş tacı eski Vakit, Yeni Akit gazetesi Yahudi Düşmanlığını tekrar manşet etti: “Siyonist Yönetim, Türkiye’yi hedef alan provokatif raporlar hazırlatıp anketler düzenliyor” düzmece haberini kağıt baskısında; “İsrail’den Fitne Raporu“, İnternet baskısında ise; “İsrail Fitnesi Tam Gaz” manşet atarak verdi. Geçtiğimiz gün Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Lütfi Kırdar Kongre … Okumaya devam et »

“Ekşi Sözlük’ün Kurucusu Yahudi Kökenli Mi?” manşetine yanıt: Velev ki Yahudi, sana ne?

POSTED BY  ⋅ 10 TEMMUZ 2013 ⋅ 4 YORUM

Eski Vakit, Yeni Akit gazetesi Antisemit kinlemelerini, İnternet baskısı Habetvaktim.com’da sürdürmekte. Sorduğu sorulara Sedat Kapanoğlu’nun verdiği cevapları istediği gibi sunup “Sedat Kapanoğlu Yahudidir” algısını oturtma manevrasına girişti. Twitter’da Cessi Mitrani bu kinleme girişimini; “Velev ki Yahudi, sana ne?” mesajıyla sepetledi. İnternette “Ekşi Sözlük sosyal paylaşım sitesinin kurucusu, yazarı ve yöneticisi olan Sedat Kapanoğlu ile ilgili “Aslında … Okumaya devam et »

Tartışma

Akit’e göre, 6 Ekim Yahudi Kültürü Avrupa Günü ile; “Türk Musevi Cemaati yeni bir provokasyonun peşinde”…” için bir yanıt

 1. Hakkında çok şey yazma imkanı sağlayan yalan sosuna batırılarak sunulan aşağılık bir iftira.Aynen 2’inci dünya savaşında Hitler’in özel psikolojik savaş bölümünü idare eden Milli Eğitim bakanı J.Göbbels’den alıntı suçlamalar.

  Amaç hem ümmetin içinde var olan yahudi düşmanlığını her daim canlı tutarak her tür olumsuzluğun faturasını yüklemek ve böylesine bir yalan sayesinde kişinin kendisini savunurken dahi bu çamura saplanıp en azından kirlenmesini sağlamak.
  Ve ne idüğü belirsiz bozuk tohumlu genlerden üremiş bu antisemitik kafalar,Suriye,İran,Suudi Arabistan,Mısır,Afganistan,Sudan ve işgal ettikleri kendi ülkelerinde Müslüman olan ve olmayanlara yapılan ayırıma o pis kulaklarını tıkarlar,gözlerini yumarlar da,söz konusu İsrael veya ulusu olunca tilki kesilirler..

  Burada şahsım için üzücü olan mevzuu bu kafaların yazdıklarından çok,kendine ne tip bir yol çizdiği anlaşılmayan Doğan Kasadolu denen kişinin İsrael ve yahudilik aleyhine gösterdiği çabalar.

  Bir insanın ahlaki davranışlarının anlayışa,eğitime ve sosyal bağlara dayandığını bildiğimdendir ki,siyah ve beyazın üzerinde uzlaşmaya benim insanlık kitabımda asla yer yoktur.Bahse konu kitabımın çok küçük bir bölümünde yer alan ve şahsımı şahsiyetsizleştiren uzlaşma şartları için da bir tek vatanım ve bayrağım için geçerlidir.

  Yorumumun başında hakkında çok şey yazma imkanı sağlayan………..şeklinde kaleme aldığım cümle geçerli olduğu halde,İstanbul’daki cemaatın durumunun ne olduğu hakkında utanmadan Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yazan Kasadolu’nun adının geçtiği bu yazının bütünü hakkında fazla bir şey yazmak istemediğimi açıklama ihtiyacı hissettim.

  Nefret tek taraflı değildir D.Kasadolu..

  Sürç-i lisan ettiysek de affola…sayın KeHaber ve değerli yorumcuları ve okurları.

  Posted by Shlomo Hayim | 2 Ekim 2013, 5:37 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: