>
you're reading...
Demokrat Haber, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Yahudileri hedef almak için her Tanrının günü Hitler’in övüldüğü Türkiye’de sadece bir Yıldız Tilbe mi var?

tilbeBu Yahudilerin sonunu gene müslümanlar getirecek […] Ben ırkçı değilim...” Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe İsrael Hamas’ın 3 genci katletmesi ve Gazze’den yağdırılan roket atışlarına devam etmesi karşısında silahlı kuvvetlerini harekete geçirmesine “tepki” gösterdi. Twitter’da 315 bin takipçisi bulunan @YildizzTilbee hesabına “Allah Hitler’den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcağız. Bu Yahudilerin sonunu gene müslümanlar getiricek. Allah’ın izniyle az kaldı azz” yazan Tilbe, sosyal medyada tepkiyle karşılaştı. Yıldız Tilbe’nin Twitter üzerinden paylaştığı mesajlardan birkaçı: İsrail’in sonuna az kaldı sizi ne duvarlarınız nede ektiğiniz o ağaçlar kurtaramaycak size ölüm de olmayacak şeytanın oğulları Amerika ve İsrail” Bu Yahudilerin sonunu gene müslümanlar getiricek Allahın izniyle az kaldı azz” Allah ve kendi peygamberleri Musa A.S. dahil bütün peygamberlere düşmanlar
İftara nasıl az kaldıysa sizin sonunuzada o kadar kaldı dünyanın yaşı itabariyle Yıldız Tilbe’nin bu sözlerinin ırkçılık olduğunun vurgulanmasından sonra bir açıklama yapan şarkıcı şunları yazdı: – “Ben ırkçı değilim bütün ırkçılığı Allah yok etsin bakın ne haldeler kendilerinden başka millet inanç tanımayanların yaptıkları hak mı*” – “Dünyanın her yerinde Müslümanlara zulüm var. Bir tane Amerikalı yada Yahudi var mı katledilen, ülkesi bombalanan milleti öldürülen” – “Her pislik bunlarda işte her yeri bunlar işgal eder elele arkalarından Avrupalılar destekler her türlü
Serdar-Korucu2M. Serdar Korucu “Yıldız Tilbe yalnız değil!” başlıklı makalesinde; “iyi günde kötü günde Yahudileri hedef alındığı bir ülkede Yıldız Tilbe ne kadar yalnız olabilir ki?” diye sorguluyor:
Demokrat Haber / M. Serdar Korucu “Yıldız Tilbe yalnız değil!” 11 Temmuz 2014 | Son dönemdeki krizin fitili 12 Haziran’da üç İsrailli’nin Batı Şeria’da “kaybolması” ile başladı.
Biri 19 yaşındaydı. Adı Eyal Yifrah’dı.
Diğer ikisi ise çocuk yaşta, daha 16’sındaydı; Gilad Shaar ve Naftali Fraenkel…
Ancak yer bulmadılar Türkiye gündeminde. Konuşulmadılar. Ne de olsa “kaybolanlar” İsrailliydi. İkisi 18 yaşından küçük yani çocuk da olsa görmezden gelinebilirdi. Öyle de oldu… 18 gün sonraysa işin rengi değişti çünkü “ölü bulundu”lar.
En son okuldan çıkarken görülmesinin ardından bu kez bir çukurda bulunan cansız bedenleri teslim edildi ailelerine.
Ama bu da ses getirmedi Akdeniz’in bu kıyısında.
İsrail, yaşananlardan Hamas’ı sorumlu tutarken, Hamas kabul etmedi suçlamaları. Bölgede yükselen tansiyonsa bir başka çocuğun, 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Abu Khdeir’in öldürülmesi ile devam etti.
Ama bu bir bomba etkisi yarattı Türkiye’de.
İşte bu olayla birlikte Ankara gözünü bölgeye çevirdi.
Ölen İsrailli çocuklardan esirgenen “çocuk” kelimesi bu kez bol bol kullanılır oldu medyada. Haberler ön sıralarda yer almaya başladı, gazetelerde geniş yer açıldı.
Böyle bir süreçte 7 Temmuz’da İsrail, Gazze’ye karşı operasyon başlattı. Ve bu da her askeri adımı gibi hemen antisemitist dalgayı güçlendirdi dünyanın dört bir yanında. Özellikle de sosyal medyada.
Twitter’da, Facebook’ta onlarca, yüzlerce mesaj paylaşıldı, sadece İsrail’i değil tüm Yahudileri hedef alan. Paylaşılmaya da devam ediliyor. 6 milyon insanı öldüren, soykırım kelimesinin ortaya çıkmasına neden olan Hitler’i öven, Naziler’i yücelten…
Bu övgülerden biri de Yıldız Tilbe’ye ait. “Allah, Hitler’den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcağız. Bu Yahudilerin sonunu gene Müslümanlar getirecek Allah’ın izniyle az kaldı.” dedi Twitter’daki mesajında.
Tilbe’nin sözleri sosyal medyada tartışma yarattı. Halbuki bu ne ilk, ne de son. Hitler’in Almanya’da basımı yasak olan “Kavgam”ının uzun dönem çok sattığı, Dünya Kupası’nda Brezilya’ya karşı 7-1’lik Alman milli takımının futbol zaferi sonrasında Nazilerle ilgili “sözde” esprili mesajların paylaşıldığı, yani iyi günde kötü günde Yahudileri hedef alındığı bir ülkede Yıldız Tilbe ne kadar yalnız olabilir ki? Sahi her fırsatta İsrail’i ya da Yahudileri hedef almak için Hitler’i öven, Nazileri yücelten Türkiyeliler Almanya’da aynı düşüncenin kendilerini katlettiğinin farkında mı?Demokrat Haber / M. Serdar Korucu “Yıldız Tilbe yalnız değil!” 11 Haziran 2014
TelbiTepki
nefretsucu_AKPmitingi

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: