>
you're reading...
OdaTV

Erdoğan’nın Hitler’lediği İsrailli ‘Kadın Milletvekili’: “Filistinli Anneler Ölsün” gibilerinden hiç bir şey demedim”!..

ayaletsakedRafael Sadi ODAtv için Başbakan Erdoğan’nın “Hitler zihniyetine benzer” suçlamalarına hedef olan İsrailli kadın milletvekilinin “Filistinli Anneler Ölsün” beyanı iddalarına eğildi ve araştırdı:
Rafael Sadi OdaTV 15.07.2014 / AKP grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İsrail’in nasıl bir “terör ülkesi ve canavar” olduğunu, bütün “siyonistlerin” derdinin “Filistinli çocukları ve kadınları özellikle de Ramazan ayında her sene olduğu gibi öldürmek” olduğunu uzun uzun anlattı. Konuşmasında; “İsraili bir kadının bütün Filistinli kadınları öldürmesi gerektiğini ve bir daha başka çocuklar doğurmalarının önlenmesi gerektiğini” söylediğini hatta “bu kadının bir İsrail Milletvekili olduğunu” da belirtti. İlk iş olarak geçen gün bu konu ile ilgili img330918haberi yazan İndependence’ın gazetecisi Mira Bar Hillel ile görüştüm ve milletvekili Ayelet Şaked’in bu ifadesini nereden aldığını varsa kaynak vermesini rica ettim. Mira Bar Hillel’in yazdığı makale Independent’ın web sitesinde yayınlanmıştı. Hillel bana Şaked’in sözlerini Facebook sayfasından aldığını ifade etti ve Facebook sayfasının linkini verdi. Hillel ayrıca bu sözlerin “Elektronik İntifada” isimli bir blogda da yayınlandığını söyledi. Şaked’in facebook sayfasına baktım. Ama bu sayfada böylesi söylemlere rastlamadım.
Mira Bar Hillel Ayelet’in kaynak verdiği Elektronik İntifada”  isimli siteyi inceleyince Ayelet Şaked’in böylesi sözler söylemediğini söyleyenin, neler yazdığını çok net olarak okuyabilirsiniz. Üstelik bu yazılanlar tam 12 sene önce Yazar Uri Elitsur tarafından yazılmış, Ayelet Şaked tarafından değil.
saked_ayaletBaşbakan konuya değinince konunun önemi Politik kriz boyutlarına ulaşınca Ayelet Şaked’i arayıp buldum. Lafı fazla uzatmadan sordum: Bahse konu olan sözleri söylediniz mi? Şaked “Hayır, ben böyle şeyler söylemem. Bu benim inançlarıma da aykırıdır. Hiç bir ölümü de tasvip edemem. Keşke savaşlar olmasa ve kimse de ölmezse“ dedi.
Peki bu yazar bu lafı nereden buldu? diye sorunca, yıllar önce tanıştığı yazar Uri Elitzur’un makalesinde benzer söylemler olduğunu ve bu ifadelerin kendisine atfedildiğini ancak kendisinin böyle şeyler söylemediğini tekrar tekrar üzerine basa basa beyan etti. Hatta “Sayın Erdoğan’ın ofisinden bana ulaşsalardı gerçeği öğrenebilirlerdi. Tabi amaçları gerçeği öğrenmek olsaydı” diye de ekledi.
Sonuçta Başbakan Erdoğan’nın “Hitler zihniyetine benzer” suçlamaları doğru değil.
Anlamakta güçlük çekilen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı kadrosunda İsrail maslahatgüzarı seviyesinde, İsrail’in Tel-Aviv şehrinde görev yapan Doğan Bey’in kendisini nasıl olur da doğru bilgiler ile donatmadığı ve dünyaya karşı rezil olunabilecek yanlış bilgiler beyan edilebildiği. Doğan Bey’in günahını almak doğru olmayabilir. Belki Başbakanlık veya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde kendisini yanlış bilgilendirenler var. Bir daha sefere İsrail ve Filistin konusunda konuşacaksa açıp telefonu bir zahmet bana sorsun, hiç bir şey saklamadan, sadece doğruları aktaracağımdanda kimsenin kuşkusu olmasın. Tabii “bu adam Yahudi, olayları çarpıtacaktır” diye düşünenler olacaktır. Ama inanın Başbakan’ın çarpıttığı kadar çarpıtamam. Kendisini değil önüne bu bilgileri koyanları ayıplıyorum. Kendisi de sorumlu tabii ki zira etrafında öyle adamlar var. Ayrıca üstüne üstlük israilli bir kadın demiş, Milletvekili Ayelet Şaked’in ismini bile zikretmemiş… Rafael Sadi / İsrael
nefretsucu_AKPmitingi

 

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: