>
you're reading...
Ortadoğu Haber Ajansı

DurDE: İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Türkiye Yahudilerini tehdit edip, hedef gösteriyor!

yildirimIHHTvNet2İHH Başkanı Yıldırım’dan İsrail’in Hamas’ın roket atışlarına karşı miisil atış noktalarına yaptığı bombardımanların ardından Yahudi karşıtlığı içeren açıklamalar geldi. Havadan ve denizden harekâtın sürdürdüğü Gazze’ye dün kara harekatı başlatan İsrail’i bahane eden İHH örgütü Başkanı Bülent Yıldırım Türkiye Yahudilerine yönelik ağır ırkçı süzler sarfetti. TvNET’te açıklamalarda bulunarak: Karşımızda tamamen hayvanlaşmış, çirkefleşmiş, aşağılaşmış, çocuk öldürmekten, kadın öldürmekten dolayı kendini mutlu hisseden vampirler var hitler var katiller var. Eğer bu katiller bu şeylerinden vazgeçmezlerse bu ateş her tarafa zarar verir. Karşımızda tamamen hayvanlaşmış, çirkefleşmiş, aşağılaşmış, çocuk öldürmekten, kadın öldürmekten dolayı kendinimutlu hisseden vampirler var hitler var katiller var. durde2Eğer bu katiller bu şeylerinden vazgeçmezlerse bu ateş her tarafazarar verir” dedi. Bülent Yıldırım ayrıca, “İsrail’ın şımarıklığını Türkiye’deki Yahudi cemaatleri bitirir. Yoksa çok kötü şeyler olacak” diye konuştu. Açıklamalar; ırkçılığı kışkırttığı gerekçesi ile sosyal medyada büyük tepki görüyor.
İsrail’in Gazze’ye yönelik büyük kara operasyonu ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’da protesto gösterileri gerçekleşti. İlk olarak İstanbul Levent’teki İsrail Konsolosluğu önünde göstericiler toplandı. Gösteriler sonucu yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri, protestoculara TOMA ve biber gazı ile müdahale etti. Konsolosluk önünde gerginlik tam yatıştı derken konsolosluk binasına girmeye çalışan göstericilere polis ikinci kez müdahale etti.durde1 Sabah saatlerinde ise polis ile göstericiler arasında tekrar gerginlik yaşandı. Üçüncü kez konsolosluğun bulunduğu binaya girmeye çalışan gruba polis ekipleri yine tazyikli su ile müdahale etti. Saat 02.30’da da kalabalığın içinden bir kaç kişi İsrail Başkonsolosluğu’nun bulunduğu binanın duvarına tırmandı; binanın camlarını kırdı. Bazı göstericiler de binanın dış kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı. Bunun üzerine konsolosluk çevresinde önlem alan çevik kuvvet ekipleri, kalabalığa biber gazı, tazyikli su ve boyalı mermi ile müdahalede bulundu. Müdahale sonrası göstericilerden bir kaçı, polislerin bulunduğu alana taş attı. Müdahalenin ardından eylemciler slogan atıp eylemlerini sürdürmeye devam etti. Kalabalık grup, bir süre sonra yeniden konsolosluk binasına yürüyüp, durde2binanın camlarına taş atmaya başladı. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri göstericilere tekrar tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.
Ankara’da ise İsrail’in Filistin’e yönelik kara harekatı başlatmasının ardından gece saatlerinde Çankaya’daki İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önünde toplanan grup İsrail’i protesto etti. İsrail ve İsrail’in Ankara büyükelçisi aleyhine sloganlar atan protestocular, ara ara tekbirler getirdi. Büyükelçilik önünde polis ekiplerinin müdahale etmemesi gerginliğin büyümesini engelledi. Çankaya İlçesi protokol yolu üzerindeki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde toplanan yaklaşık bin kişi, sloganlar atarak İsrail’e lanet yağdırdı, tekbirler eşliğinde ise konutu taş yağmuruna tuttu. Atılan taşlar nedeniyle konutun camları kırıldı. Konutun çevresinde güvenlik önlemi alan çok sayıda çevik kuvvet ekibi, sadece konutun bahçesine girişe izin vermedi. Protestocu grubun konutu taşlamasına müdahale etmedi. Bir kişi ise bahçe duvarına çıkarak buraya alkışlar arasında Filistin bayrağı astı. Bir kişi ise sabah ezanını okudu. Ezan sesi, çevik kuvvet minibüsünün hoparlörüne de yansıdı. Ardından kalabalık, konut önünde Filistinli bir gencin imamlığında sabah namazı kıldı.
İsrail’in Gazze’ye akşam saatlerinde kara operasyonu başlatmasının ardından İzmir’de Konak Meydanı Saat Kulesi’nin önünde, gece saat 03.00 sırlarında toplanan yaklaşık 25 kişilik grup, protesto gösterisi yaptı. Grup, saldırı sonucu hayatını kaybedenler için dua okurken, Gazze’de yaşayan müslümanlara destek mesajı verdi.
Ellerinde Filistin bayrağı bulunan grup adına konuşan Tayfun Demir, Kuran-ı Kerim’den ayet okuduktan sonra açıklamasını yaptı. Demir, “İzmirli müslümanlar olarak İsrail’in Gazze’ye kara harekatı başlattığını öğrenince evimizde duramadık ve kendimizi rahat hissedemedik. Arkadaş grubumuzla buraya dua etmeye, Gazze’ye destek vermeye geldik. Kardeşlerimizi meydanlara ve sokaklara davet ediyoruz. Allah Gazze’deki Müslümanların direncini arttırsın. Allah onlara yardımcısı olsun. Allah onları zaferle muvaffak eylesin” dedi. Protestocu grup, slogan atıp, tekbir getirdikten sonra dağıldı.
Şalom gazetesinden sonra Türk Yahudilerini Düşman ilan etme ve pogromlara yol açma çabası içine Türk Musevi Cemaati TMC yöneticileri radikal islamcı Akit gazetesinin menzilinde ( 16 Temmuz 2014)

Akit Sylvio Ovadia röportajı

Eski Vakit Yeni Akit gazetesi 16 Temmuz Çarşamba baskısında Türk Yahudilerini hedef alma girişimlerine dokunulmazlığından yararlanarak cümbür cemaat devam ediyor. Bu kez Şalom gazetesinden sonra Türk Yahudilerini Düşman ilan etme ve pogromlara yol açma çabası içinde Türk Musevi Cemaati TMC yöneticileri radikal islamcı gazetenin menzilinde. Eski başkanlardan Silvyo Ovadia’nın adını bile düzgün yazamadan “vatan haini” ilan edercesine Antisemit karalama emellerine alet eden bir başlıkla çirkefleme kampanyasına devam ediyor:

Tartışma

Yorumlar kapatıldı.

Stats

%d blogcu bunu beğendi: