>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

MANŞET gazetesi: “Yok efendim Yahudilere nasıl verilirmiş Konya’mızın elektrik şirketi”…

manset1Yörel gazetelerden Anadolu Manşet‘te yayımlanan, Ömer Sunar imzalı yazı, Yeni Türkiye’nin “tüketim toplumu” yolunda dinci/muhafazakâr çizgide neleri tükettiğini özümleyen satırlar içeriyor. Yahudi algılamasında ön yargılarla, ekonomi gerçeklerinin harmanlandığı yazının tam metni:
“Yahudi Firması dediler, Müslüman ortağı vardı…
Müşteriler de Müslüman. Olur dediler. Verelim…İhale açıldı. Musevi işadamının şirketi Alarko ortağı ile girdi ihaleye, Aldı MEDAŞ gibi büyük bir şirketi…
Yok efendim Yahudilere nasıl verilirmiş Konya’mızın elektrik şirketi, yok keserlerse Yahudiler Elektriksiz kalırmışız falan… Şehir konuştu da konuştu uzun zaman… Yahudi ticaretinin örneklendiği Fıkraları falan….
Yahudi alırsa şöyle alır satarsa şöyle satar!
Uzatmayalım… Kayserilinin ticaretinin daha zalim olduğu bir Dünya’da Gıybet ettik hepimiz Alarko diye diye! Sonra diğer ortak çıktı. Hemşehri sayılırım kendilerine! Rizeliler… Müslüman adamlar… Müteahhit adamlar… Onlar ki 3. Köprüyü, Anadolu’yu Avrupa ile bir kez daha kucaklatanlar… Sevindik… Büyük aile büyük işler… Gürcistan ziyaretimde tanıştım aile üyeleri ile Cengizlerin! Gurur duyduk dinledikçe, göğsümüz kabardı…
Bu Yazıyı sizler için elektriği MEDAŞ vasıtası ile MEPAŞ isimli özel iştiraki ile ucuz olarak sağlayan Alarko ve Cengiz ortaklığı sayesinde yazıyorum.

Allah Razı olsun… Bin kere Razı olsun! manset2On bin kere! Hayır siz bilmezsiniz… Bizim evde jeneratör falan yok, yine birgün Yazıyı kaleme alacağız, oturmuşum bilgisayarın başına yazmışım. Yazmışım. Yazmışım.
Vıııııın diye bir ses… Faks, telefon, bilgisayar, tv, uydu vs herşeyi bir an da gitti… Bir sessizlik oldu… Hemen sigortalara bakayım dedim… Kesilmemeli kesilemez. Faturayı ödedim efendim. Nasıl kesilir? Sonra bir baktım, tüm sitenin elektriği kesilmiş… Ohhh! İçime bir ferahlık geldi bir serinlik… Tek biz değilmişiz. Herkesin kesilmiş. Bi mutlu oldum… En azından Ayrımcılık yapmıyor MEDAŞ. Onu kes buna ver yapmıyor… O da olabilirdi.. Bendeniz fesatımdan ölürdüm vallahi!
Şimdi. Aklıma şu geldi, yahu bu adamlar musevi desek, elektriği daha çok satmak ister, neden az kazanmak istesin… Ki ayrıca vallahi de billahi de ben kendim şahitlik Yaparım her işleri kanuni olur musevi iş adamlarının, Hakk’ını vermek gerek! O zaman bir tek Mehmet ağabey kalıyor geriye! 
Bir baktım Google hazretlerine! İhaleleri nasıl aldığını verdiğini vs anlattığı bir tape var ki +18 olur kendisi, yalnızken dinleyin! Başka bir ünlü işadamına telefonda şöyle diyordu!
– bu milletin a……..koyacağız! Sen merak Etme! Böyle diyor. Ardından ekliyor ama hemen. – çok çalışacağız…
Efendim bendeniz baba Tarafından karadenizliyim. Trabzon’un Sürmene ilçesinden… Herşeyi küfürle sevimli hale getirenler yaşar orada, çünkü hayat sana söver gibidir her dakika… Yağmur ana avrat söver de yumruklarını savurur gibi yağar mesela, rüzgarı desen öyle denizini tarife lüzum yok, pek Yüzen bulunmaz hani! Demem o ki!
Herhalde dağıtım işinin FITRARINDA var bu kesintiler, sakın ola sinirlenmeyin efendiler, yoksa hissederdik, o lafını hatırlayıp Laaaan adam diyordu diyenlere lafım. Bu Kesinlikle Mehmet abi değildi beyler, Yoksa inan hissederdik kesin hissederdik…
Madam Coco geliyor Konya’ya
“Müjde! Madam Coco geliyor şehire dedi hanım… Kim o yahu tanımıyorum vallahi dedim! Meğer Türkiye’yi kasıp kavuran bir ev tekstili markasıymış. Madam gelirse yıkıp geçermiş de fiyatlar çok cazipmiş de falan filan! Zaten ne geliyorsa cebimizin başına sebebi hep bir Madam ! Hayırlı uğurlu olsun şehrimize efendim. Anadolu Manşet – Ömer Sunar
AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in paylaştığı Diyarbakır Ulu Cami imamı Mehmet Sait Yaz’ın “Yahudilerin katledilmesi” çağrısı yaptığı Video:
MehmetSaitYaz

Tartışma

MANŞET gazetesi: “Yok efendim Yahudilere nasıl verilirmiş Konya’mızın elektrik şirketi”…” için bir yanıt

  1. Yahudiler konyanin elektrigini kesmezler daha cok kullanmalarini isterler ki Gonyalilarin paraciklarini alsinlar ! Gonyalilar butun paralari dincilere verir biraz da yahuilere verseler ne olur yani ! kiskanc irkci…

    Posted by HAIM GELARDIN | 5 Aralık 2014, 6:11 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

RSS Medyada Göze Batan

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

RSS TEL Kaide

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
%d blogcu bunu beğendi: