>
you're reading...
Anadolu Ajansı, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

İHH/Bülent Yıldırım: “Yahudiler, 1950’lere kadar bizim arşivlere ellerini kollarını sallaya sallaya giriyorlarmış”…

BYıldırımGantepAnadolu Ajansı haberine göre Bülent Yıldırım, İHH tarafından Gaziantep’te düzenlenen “Kudüs ve Eteklerikonulu “konferansta”, 1950’li yıllara kadar Osmanlıca yazılı evrakların kütüphanelerden çalındığını tespit ettiklerini iddia etti. Kütüphanedeki evrakların Avrupa’ya götürüldüğünü ve Yahudilerce kullanıldığını öne süren Yıldırım, nefret körükleme söylemini bir kez daha sergiledi.
Türkiye’de “Osmanlıcanın önemine” değinen Yıldırım, “Yahudilerin Arapça ve Osmanlıca bildiği için arşivlere girebildiğini ve Müslümanların kutsalı Mescid-i Aksa’nın etrafındaki evleri yıktığını iddia etti.Çözüm sürecinin baltalanmak istendiğiteorisine öne süren İHH örgütü lideri,OrtaDoğu’da ve dünyadaki oyunu Kürt ve Türk ittifakının bozabileceğiniortaya attı.
İHHGantepYahudiler, 1950’lere kadar bizim arşivlere ellerini kollarını sallaya sallaya giriyorlarmış. Mescid-i Aksa’nın etrafındaki önemli gördüğü evlerin tapularını Türkiye ‘deki arşivlerden koparmışlar. Bunu da resmi makamlar duysun, tedbir almamışlarsa alsınlaruyarısını yapmaya gerek gördü:
Bizim kütüphanelerimizdeki evrakları alıp alıp Avrupa’ya götürdüler ve bu evraklar üzerinde çalışamamak neyi getirdi? Tapu Genel Müdürlüğüne gittik, arşivlere girdik. Bunu da resmi makamlar duysun, tedbir almamışlarsa alsınlar. 1950’lere kadar bu Yahudiler bizim arşivlere ellerini kollarını sallaya sallaya giriyorlarmış. Arşivdeki o belgelere bakıyoruz bir de fark ettik ki Mescid-i Aksa’nın etrafında yıkılan bütün bu akit12015evler ve binalar tapuları arşivlerden çalınan evler ve binalar. Türkiye arşivine girmişler o zaman bu adamlar, daha İsrail yeni kurulmuş, Mescid-i Aksa’nın etrafındaki önemli gördüğü evlerin tapularını Türkiye’deki arşivlerden koparmışlar. Biz bunu ilgili tüm makamlara ulaştırdık.” […] Mavi Marmara şu anda dünyadaki siyonizmi deşifre ediyor. Türkiye’de kim siyonistlerle beraber, kim İsrail ile işbirliği yaptı deşifre etti. Mavi Marmara’ya karşı olanların bugün kökleri nerede anladık mı anlamadık mı? Hep birlikte bunu gördük mü görmedik mi? Gördük… Ne yaptılar? İHH’nın tırlarına saldırdılar. Ne yaptılar? Kilis’teki büromuza baskın yaptılar. Şimdi başka bir şey daha deşifre ediyoruz. Allah’ın izniyle Türkiye’nin bürokrasisi içerisinde, siyaseti içerisinde, diplomasisi içerisinde var olan diğer İsrail yanlılarını da deşifre ediyoruz.”

İHH lideri Bülent Yıldırım Antisemit söylemin klişesi “Korkak Yahudi”yi kullanmayı bir kez daha esirgemedi:
Bülent Yıldırım İsrail’in “Mavi Marmara davasından çok korktuğunu ve davadan vazgeçilmesini talep ettiğini” öne sürmeye çalışarak, şunları ileri sürdü:
Bu davalar ortaya çıktığı zaman ne olacak? Dünya siyonizm sisteminin askeri ve istihbarat kanadı deşifre olacak ve çökecek. Bize diyorlar ki ‘özür dileriz, tazminat da öderiz bir şartla bu davadan vazgeçin’. Biz bu davayı kazandığımız zaman Mavi Marmara gemisine saldıran askerlerin isim listesi ortaya çıkacak. O zaman hepsini mahkeme önüne getireceğiz. Dünya bir bakacak ki Kanadalı, İngiliz bir Yahudi gelmiş, gemideki kendi vatandaşına saldırmış. O zaman tüm devletler bu gidişata dur diyecek.
No Comment

salom4062014

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: