>
you're reading...
Anadolu Ajansı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu; “Paralel çete Musevi lobisiyle işbirliği yapıyor”…

Capture d'écran 2015-05-03 17.59.18Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu partisinin seçim bürosunun açılışı için geldiği Adana’nın Kozan ilçesinde, “Paralel çete Musevi lobisiyle işbirliği yapıyor” yaftasını seçim kampanyasına ilikledi. Anadolu Ajansı’nın bildirdiğine göre Dışişleri Bakanı, “Gezi olayları”, “17-25 Aralık darbe girişimi” gibi gelişmelerin hepsinin “kurgulanmış olaylar” olduğunu iddia ederek, ‘Paralel çete, yurt dışında kiminle işbirliği yapıyorlar biliyor musunuz? Musevi lobisiyle birlikte Türkiye’ye karşı çalışıyor” dedi ve şunları ekledi: 17-25 Aralık darbe girişiminde kullanılan bu paralel çete, bu taşeron kime hizmet ediyor biliyor musunuz? Kozan’dan söylüyorum. Yurt dışında kiminle işbirliği yapıyorlar biliyor musunuz? Musevi lobisiyle, Ermeni lobisiyle, Rum lobisiyle birlikte Türkiye’ye karşı çalışıyorlar bunlar. ABD’liler bana soruyor. ‘Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kendi ülkesinden ne istiyor da bu kadar sizin aleyhinize çalışıyor’ cavus1diyorlar. Ermeniler bana söylüyor. Ermenilerin içinde çok ılımlılar da var. Konuşuyoruz. Din adamları da var. Neticede bu topraklarda hep beraber yaşadığımız insanlar var. Türkiye’de Ermeni vatandaşlarımız var ama yurt dışındaki diasporanın içinde de makul olanlar var. Hatta Türkiye aleyhine çalışıp da ölçülü olanlar var. Ne diyor biliyor musunuz? ‘Biz sizin o vatandaşlarınız kadar fanatik değiliz. Bunlar sizden ne istiyor’ diyor. Düşünün Türkiye’nin aleyhine çalışanların ne yapmaya çalıştığını. Saf iyi niyetli vatandaşlarımızın verdiği paraların nereye kullanıldığını görün, anlatın. ABD’de o paraları ne için kullanıyorlar, kimlere veriyorlar ve Türkiye aleyhine ne kararlar çıkartmaya çalışıyorlar bunu görüyorsunuz değil mi?
CHP ve bazı partilerin iyice marjinalleşerek artık sokak olaylarından medet umar hale geldiğini dile getiren Çavuşoğlu, Size soruyorum. Molotof kokteyli kullanmayı savunan bir genel başkandan Türkiye’ye lider olur mu? Bunlara Türkiye teslim edilir mi, memleket bunlara verilir mi, memleketi bunlara emanet eder misiniz? Yörük tabiri var. Bunlara iki tane koyun versen güdemez. Birini kaybeder birini kurda yedirir ” dedi.

Yedioth Aharonoth: AHaber’in “Üst Akıl Belgeseli” devlet çıkışlı Antisemit Nefreti körükleme propagandası

POSTED BY KEHABER   2 MAYIS 2015  1 YORUM

2 Mayıs Cumartesi Batman’da, ReisiCumhur Erdoğan konuşmasında HDP’yi kastederek; “Bunlar Kudüs Yahudilerindir diyecek kadar ileri gidiyorlar“! ilanı yaparken Yahudi Düşmanlığını  7 Haziran seçimleri kampanyasına malzeme ederek, çizgisini açtı. İsrael’in önde gelen gazeterinden Yedioth Aharonoth‘un İnternet baskısı YNet medya analizde, AKP iktidarı yörüngesinde ATV/AHaber’in; “Üst Akıl Belgeseli” devlet katından çıkışlı Antisemit Nefreti körükleme propagandası olarak gözlemledi. OdaTV … Yedioth Aharonoth: AHaber’in “Üst Akıl Belgeseli” devlet çıkışlı Antisemit Nefreti körükleme propagandası


Salom31122014

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: