>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Türk Yahudilerine “5 saat içinde Türkiye’den defolun” tehditi yapan Şevket Göksu hakkında suç duyurusu Dış Basında

Jonlineİsrail’deki Türkiyeliler Birliği Basın Sözcüsü Rafael Sadi’nin, “Türkiye’deki Yahudilere sesleniyorum, 5 saat veriyoruz, Türkiye’den defolun” sözleriyle gündeme gelen 1453 Karaman Gençlik Spor Kulüp Başkanı, Şevket Göksu hakkında bulunduğu suç duyurusu dış basında yankılandı. Jerusalem Online İnternet medyası; “Tanınmış Türk muhalif gazeteci ve İsrail’deki Türk Yahudi Derneği sözcüsü, Rafael Sadi”, Karaman’da bir spor kulübünün başkanı olan Şevket Göksu’nun Türk Yahudi Cemaatine : “5 Saat içinde Türkiye’yi terk edin” tehditine tepkisini aktardı
1453 Karaman Gençlik Spor Kulüp Başkanı Şevket Göksu Gazze’ye yapılan operasyonlar sonrası yaptığı açıklamada “Türkiye’deki Yahudilere sesleniyorum, 5 Saat içinde Türkiye’yi terk edin (…) Çoluk, çocuk, kadın, yaşlı size 5 saat veriyoruz Türkiye’den defolun. Bu zulmün sorumlusu aşağılık olan İsrail” demişti.
ŞEVKET GÖKSU’nun ırkçı antisemit beyanlarına şöyle devam etmişti:
İsrail denilen aşağılık ırk dünyanın gözü önünde çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden silahsız insanları katlediyor. Dünya buna seyirci kalıyor. Bu ırk Dünyadaki bütün insanlara tehdittir.
Bu savaş bütün Müslümanların ve bizim savaşımızdır. Biz de varız bu savaşın içinde. Hastalıklı bu ırk geçmişinde yaşadıklarından dolayı psikolojisi bozuk, beyni ve ruhu arızalı, ruh hastası aşağılık ırk bir an evvel ateş kes çağrılarına uymalı. Aksi taktirde dünyadaki bütün ülkelerin Filistin’e asker yığmalı. Eğer bu önlem alınmazsa aşağılık İsrail ve Türkiye’deki Yahudiler  bunun bedelini ağır ödeyecek. Bunun sorumlusu da İsrail olacak.
Siz yaşatmıyorsanız bizde sizi yaşatmayacağız. Müslümanların canlarını alıyorsanız sizinde canlarınız güvende olmayacak. Bizim sevdiklerimiz kan ağlıyorsa sizinde yüzünüz gülmesin.
Karaman  Başsavcısı, Cumhurbaşkanlığı, Adalet Bakanlığı ve Barolar Birliği’ne dilekçe yazan Rafael Sadi, “suç sayılabilecek söylemlerde bulunduğu” gerekçesiyle Şevket Göksu hakkında şikayetçi oldu.
Rafael Sadi dilekçesinde faksimilesi
KG2

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: