>
you're reading...
Ajans, OHA

İstanbul Times muhbiri Murat Akbaş: “Türkiye`de kaç çeşit Yahudi var sorusuna cevap arıyorum…”

murat-akbac59e-300x235İstanbul Times muhbiri Murat Akbaş: “Türkiye`de kaç çeşit Yahudi var sorusuna cevap arıyorum…” diyor ve konuyu şu şekilde sunma ihtiyacını duyuyor.
İnsanların ırkına ve rengine bakmadan birlik beraberlik içinde yaşamak varken; gizli saklılar önce bir imparatorluğa ihanet ederek yıkılışına sonra ise bir cumhuriyeti içten içe yönetmeye bir ağaç kurdu misali yok oluşa götürmeye çalışması karşısında Türkiye`de kaç çeşit Yahudi var sorusuna cevap arıyorum…“Gizli Yahudi” ikilemi ırkçı, antisemit kinlilğin baş saplantılarından biri. Murat Akbaş geleneği; “İçinizden bu ne ırkçı bir anlatım diyenlerinizi de duyar gibiyim…” sektirmesiyle sürdürmeye çalışıyor:
1.Türkiye vatandaşı olup da kimliğinde din hanesinde Musevi yazan Yahudiler… Bunların nüfusu 15 ile 20 bin arasındadır. Kendi aralarında katagorilere ayrılırlar. Sefarad Yahudileri, Eşkenaz Yahudileri…
muhbiriki2. Sabataycılar; bunların kimlik kartlarında Müslüman yazar ama aslında iki kimliklidirler. Türklükleri ve Müslümanlıkları yüzeyseldir, gerçek kimlikleri Yahudiliğin heterodoks bir sekti olan Sabataycılıktır. Bunlar da homojen değildir.
4. Kripto (gizli) Yahudiler; bunlar Sabataycı değildir.[…] Kafkasya`da otuz kırk kadar kavim vardır. Çekezler, Dağlılar, Abazalar vs… Bunların hepsinin Yahudisi de vardır.
Bunları niye mi anlatıyorum? İçinizden bu ne ırkçı bir anlatım diyenlerinizi de duyar gibiyim… Fakat dünyayı çekilmez hale getiren bu kendini saklayan “GİZLİ SAKLILAR = PAKRADUNİLER” ve “GİZLİ =KRİPTO”  Yahudiler kendinden başka herkesi kendine köle gören hatta insan olarak görmeyen ve dünyayı kendi tekelinde zanneden bir yapı karşısında yazdıklarım az bile kalır… […] gizlilik içinde ve bütün dünya ülkelerinde bir virüs gibi içten içe egolarını bir hastalık derecesine getirmiş bütün yapılara karşı bir dik duruş sergilenmezse; insanlık ve bütün canlıların kıyameti yakındır[…]”

Ata Mirası ULUS” Kitabı yazarı Murat Akbaş Kasım 2015’te katıldığı İstanbul Times Tv Hüseyin Çetiner İle Gündem Programında CHP Genel Başkanlığına Adaylığını açıkladı. Delegelerin gençlerin önünü açması gerektiğini dile getiren Akbaş 122 delegeden destek istediğini artık CHP’yi gençlerin yönetmesi gerektiğini ve önümüzün açılması gerekiyor demişti. 1976 İstanbul’un Şişli İlçesi’ne bağlı Feriköy’ün gecekondu mahallesinde doğdu. İlk ve ortaokulunu Feriköy’de tamamladı. Liseyi Şişli Endüstri Meslek Telekomünikasyon Bölümünü bitiren Murat Akbaş Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezun olduğunu söylüyor. 2001 yılından bu yana İstanbul’da Tekstil sektöründe çalışmakta.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: