>
you're reading...
Ajans, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

“Paralelcilerin ve Yahudilerin Ortak Özellikleri” Sarmalamaları

karabir“Üst Akıl” komplo teorisyenliği çerçevesinde, Yahudi düşmanlığını körükleme girişimlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Hakan Karagöz  Kamu Saati ‘nde yayımlanan köşe yazısında; “Paralel yapı mensupları da ülkelerine karşı giriştikleri hareketlerinde destek aldıkları Yahudilerden çok etkilenmişlerdir“, iddiasını ortaya atıyor ve şu şekilde südürüyor:
Yahudilerin bir kısım özellikleri çok somut bir şekilde paralel yapı mensuplarında bulunmaktadır. Haşa kendilerine Müslüman diyenleri Yahudilikle suçlamıyoruz. Böyle bir şey aklımızdan geçmez. İslam’da beyan esastır. Kendisini Müslüman olarak ifade eden mutlaka müslümandır. Bu yazının amacı paralel yapının kafakol ilişkilerine girdiği Yahudilerden etkilenip onların bir kısım özelliklerini üzerlerinde barındırmalarıdır. Şimdi gelelim bunların ortak özelliklerine :
1)Paralelciler yalnızca kendilerinin doğru yolda olduklarını düşünüp başkalarını istihfafla karşılarlar. Onlara göre kendileri sahabe nesli(altın nesil), diğerleri ise yanlış yoldadırlar. De ki: “Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (bütün) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gerçekten Allah’ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu öne sürüyorsanız, şu halde ölümü temenni edin; eğer doğru sözlü iseniz (bunu çekinmeden yapın).” (Cum’a Suresi, 6) Görüldüğü gibi Yahudiler de Rabbimin buyurduğu gibi yalnızca kendilerinin Allah’ın sevgili kulları olduklarını düşünüyorlar. Paralel yapının sıkıntı yaşadığında hiçbir İslami cemaatten destek bulamamasının alt yapısında eski dönemlerindeki bu üst bakış açısı vardır. Onlara göre yalnızca kendileri kurtuluştadır.[…]
4)Paralel yapı, bütün iyi niyet ve hoşgörüsünü Müslüman olmayanlara yönlendirdi. Dinler arası diyalog bahanesiyle gayrimüslimlere gösterdiği hoşgörünün yüzde birini diğer İslami gruplara gösteremedi.[…] Ey iman edenler, gerçek şu ki, (yahudi) bilginlerinden ve (hristiyan) rahiplerinden çoğu, insanların mallarını haksızlıkla yerler ve Allah’ın yolundan alıkoyarlar. Altını ve gümüşü biriktirip de Allah yolunda harcamayanlar… Onlara acı bir azabı müjdele. (Tevbe Suresi, 34)[…]”

 

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: