>
you're reading...
Ajans, Cihan

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Biz Yahudi düşmanı değiliz. Musevi lobi şirketleriyle anlaştık”!..

9cavusogluTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe, kesinhesap ve Sayıştay Raporu görüşülerek kabul edildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmelerin sonunda komisyon üyelerinin sorularını cevaplandırdı. Çavuşoğlu, yurtdışındaki Yahudi lobi şirketleri ile devlet adına anlaşma yapıldığını ifade ederek, “Biz Yahudi düşmanı değiliz. Yurtdışında bazı lobi şirketleriyle anlaştık, AK Parti için değil, Türkiye’nin imajı için yaptık. Hıristiyan olunca iyi, Musevi olunca mı kötü? Bu antisemitizme girer” dedi. Ayrıca Çavuşoğlu, gergin geçen ziyaret sonrasında Ekvador Cumhurbaşkanı’nın özür dilediğini ileri sürdü.
Kıbrıs’ta son durumun sorulması üzerine müzakerelerin devam ettiğini ifade erdoTCMeden Çavuşoğlu, “Epey bir konuda mesafe kat edildi. Ama zor konular da var. Bunlardan bir tanesi mülkiyet ve toprak. Mülkiyet ve toprak birbirine girmiş durumda. Şu anda ikisi birden görüşülüyor” dedi. Döşenen boru hattıyla KKTC’ye gönderilen suyun ilerde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne de verilmek istendiğini kaydeden Çavuşoğlu, “Hatta diğer bölge ülkelerine de vermek isteriz. Şu anda su yönetiminin nasıl olacağına dair görüşmeler devam ediyor” ifadesini kullandı.
İsrail’le ilişkilerin sorulması üzerine ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Biz Yahudi düşmanı değiliz. Bizim Musevi kardeşlerimizle bir problemimiz yok. Bizim şimdi yurtdışında bazı lobi şirketleriyle anlaştık, AK Parti için değil, Türkiye’nin imajı için şey yaptık. Bu şirketlerin sahibi Yahudi de olabilir, Hıristiyan da olabilir. Hıristiyan olunca iyi, Musevi olunca mı kötü? Bu antisemitizme girer. Bizim için o firma lobi işlerinde başarılı mı, değil mi biz ona bakarız. Bu kadar. Etnik ya da dini yapısı bizi ilgilendirmez” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Musevi cemaatleri ile her zaman görüştüğünü kaydeden Çavuşoğlu, “Bizim Musevilerle bir problemimiz yok. İsrail devletinin hatalarına karşıyız biz. Filistin’deki zulme karşıyız” şeklinde konuştu. “İsrail’in 1 Kasım seçimleri ile AK Parti’nin ‘kalıcı’ olduğunu gördükten sonra tekrar yanaşmaya başladığını” iddia eden Çavuşoğlu’nun bu sözlerine muhalefet vekilleri “Filistin’deki zulme karşısınız ama İsrail’le ticarete devam ediyorsunuz” diye tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu; “Paralel çete Musevi lobisiyle işbirliği yapıyor”…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu partisinin seçim bürosunun açılışı için geldiği Adana’nın Kozan ilçesinde, “Paralel çete Musevi lobisiyle işbirliği yapıyor” yaftasını seçim kampanyasına ilikledi. Anadolu Ajansı’nın bildirdiğine göre Dışişleri Bakanı, “Gezi olayları”, “17-25 Aralık darbe girişimi” gibi gelişmelerin hepsinin “kurgulanmış olaylar” olduğunu iddia ederek, ‘Paralel çete, yurt dışında kiminle işbirliği yapıyorlar biliyor musunuz? Musevi lobisiyle birlikte Türkiye’ye … Okumaya devam et

Capture d'écran 2015-05-03 17.59.18

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: