>
you're reading...
Ajans, Sabah, Şalom

Erdoğan’nın Başdanışmanı Şeref Malkoç’un Beyanları Antisemitizm mi Kokuyor?

malkocserefDinci/İslamcı İktidar yörüngesindeki Sabah gazetesi, Cumhurbaşkanlık Başdanışmanı Şeref Malkoç’un İstanbul’da düzenlenen “Necmettin Erbakan Anma Programında” çarpıcı açıklamalarda bulunduğunu vurguladı. Malkoç Erbakan’ın, çocuklarını Fethullahçı okullarına gönderen insanları; “Göndermeyin Yahudi’ye asker yetiştirirsiniz, göndermeyin şeklinde uyardığını aktardı… İstanbul Esenler Belediyesince, 54’üncü Başbakan Necmettin Erbakan için Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi‘nde düzenlenen anma programında konuşmacı olarak, katılan Malkoç, Erbakan’ın 90’lı yıllarda Fethullahçı okullara öğrenci göndermek isteyen aileleri uyardığını anlatttı: “Bizim arkadaşlarımızın önemli bir kısmı çocuklarını imam hatipten alıp değişik yerlere veriyorlar. Özellikle de bir kısmı Paralel Yapının okullarına gönderiyordu. Yanına gelenlere hoca nasihat ederdi. Derdi ki (Göndermeyin, göndermeyin Yahudi’ye asker yetiştirirsiniz göndermeyin). Bunu 17 Aralık’tan sonra değil, 1997- 98 yıllarında söylerdi” diye konuştu. Bu beyanlardan sonra TMC, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Av. Şeref Malkoç’a “Antisemit/Yahudi Nefreti” içerik sorgulaması yapan bir Twitte yöneltti (saat dokuzda yollanan Twitte akşam saatlerine kadar herhangi bir resmi makamdan herhangi bir tepki veya özür gelmedi):
serefmalkoc

Şalom gazetesinin bildiridiğine göre son günlerde çeşitli medya organlarında yer alan, Türk Yahudilerini hedef alan terör tehdidine yönelik haberlerin artması üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu, Baş Müşaviri İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya’yı cemaat yönetimi ile görüşmesi için görevlendirdi. İstanbul’a gelen Sarıkaya, beraberinde İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü, Şişli İlçe Emniyet Müdürü ve İstanbul Güvenlik Şubesi Müdür Yardımcısı ile birlikte UÖMO’yu ziyaret etti. Heyet, basında çıkan son haberlerle ilgili olarak alınan ek tedbirleri yerinde gördü, yetkililerden görüş ve değerlendirmelerini aldı. Cemaat Başkanı İbrahimzadeh ise Yahudi toplumunun beklentilerini yetkililere aktardı. Toplantıya telefonla katılan Başbakan Davutoğlu da, okul ve cemaat kurumlarında gerekli tedbirlerin en üst seviyede alındığını vurguladı.
1456661972410
malkocseref

Reklamlar

Tartışma

One thought on “Erdoğan’nın Başdanışmanı Şeref Malkoç’un Beyanları Antisemitizm mi Kokuyor?

  1. turkiyede yuz yillardir daima antisemitizim var, turkiye degismez, yazik

    Posted by joseph negrin | 31 Mart 2016, 8:10 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

  • Sedyede basın açıklaması yaptı 15 Aralık 2017
  • Erdoğan ilk sürücüsüz metro ile Üsküdar'dan Ümraniye'ye gitti 15 Aralık 2017
  • Ak Partili Karacan: Ekonomi üzerinden bir algı yürütmeye başladılar 15 Aralık 2017
  • Yunanistan'a kaçmak isteyen 9 PKK ve DHKP-C üyesi yakalandı (2) 15 Aralık 2017
  • İlkokulda taciz olayına velilerden sert tepki: 6 yaşındaki çocukla evlenilebilir diyen Sosyal Doku Başkanı'nı unutmadık 15 Aralık 2017
  • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Ufuk ve bir umut vermek lazım topluma 15 Aralık 2017
  • 100 liraya otomobil sahibi oldular 15 Aralık 2017

Stats