>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Alaturka İslamcılığın Yahudi Nefreti Örneklerinden “Tutsak Orhan Buyruk”

yh_orhan-israilde-tutsak-1476469366İslamcı yörüngenin bayraktarlarından Hakan Albayrak, “İranlı arkadaşına İsrail hakkında bilgi vermek suretiyle ajanlık yaptı” iddiasıyla Orhan Buyruk’un İsrail’de gözaltına alındığını aktarırken seferberlik ilan etti. Albayrak, “Orhan Buyruk’un şahsında Türkiye’ye şamar oğlanı muamelesi yapıyor. Bir an evvel haddi bildirilmeli. Muhakkak, ama muhakkak; hemen!” diye yazdı.
OdaTv İnternet medyasında yazan Rafael Sadi ise, İsrael’den konuya eğilme gereği duyunca
,” İslami Türk basınında İsrail tarafından tutuklanmış bir Türk vatandaşı hakkında bazı yayınlar var”, diyerek şunları dile getirdi:
Usulden oluğu gibi bu yayınlarda adı Orhan Buyruk olduğu belirtilen kişinin İsrail cb10‘zindanlarında’ (neden zindan da hapishane değil. İsrail’de zindan yok ki) haksız yere tutulduğu ve küstah İsrail terör devletince işkence edildiği iddia edilmektedir. Hatta bu kişinin bir an evvel salıverilmesini talep eder mesajlar da aldığımı belirtmek isterim. Sanki İsrail yönetim mekanizmasına emredebilecek konumda oluğumu sanan dostlardan gelen mesajlar bunlar.
İsrail Ekim ayının neredeyse tamamında Rosh Hashana – Kippur ve şimdi de Sukkot bayramları nedeni ile resmi tatilde. Bugün yarım iş günü olup haberleşme imkanları oldukça kısıtlı ve buna rağmen bu şahsın terör ilişkileri sebebi ile güvenlik güçlerinin elinde sorguda olduğunu anlayabildim. Herhangi bir resmi birimden resmi bir açıklama almak mümkün değildi. Ve anlayabildiğim kadarı ile kişi bayramlar sonuna kadar serbest kalamayacak. Ondan sonra da kalabileceği konusunda bir umut olduğunu ben sanmıyorum. Bunun için İsrail Gizli servisinde ajan olmaya gerek yok.
1- Orhan Buyruk Twitter hesabından 27 Eylül mesajı : “Yarın sabah Kudüs’e gidiyoruz ve Şimon Perez köpeğinin ölüm haberini aldık. Şükür secdesini Mescid-i Aksa’da yapacağız inşaallah.” Orhan Buyruk 28 Eylül 2016 tarihinde gözaltına alındı. Şimon Peres’e köpek demek hukuken ne kadar suç inanın bilmiyorum ama saygısızlık olduğu kesin.
2- Marmara Haber: “Terör Devleti İsrail´in Türklere Tahammülü Yok
3- Orhan Buyruk, Ashab-I Aksa isimli İsrail düşmanı bir Türk yardım kuruluşunda cb20çalıştığını beyan ediyor kişisel Facebook sayfasında. Kurumun amaçları ve lisanının okursanız neden İsrail düşmanı dediğimi anlarsınız.
4- Orhan Buyruk (12/08): “Kerim Balcı denen şerefsiz… 8-9 yıl İsrail’de yaşadı. Sözde Kudüs üzerine araştırmalar yapıyordu. Kudüs ile ilgili kitap ve belgeselleri var. Fetö’nün İsrail hükümeti ile bağlantısını sağlıyordu. Kendi ülkesine olduğu gibi Filistin davasına da ihanet ediyordu.
İleri derecede İbranice ve cb22İngilizce eğitimi alarak şer odaklarına büyük hizmetlerde bulundu.
Allah’tan dileğim onunla dünya gözüyle karşılaşmak. Kudüs’e ülkemize ümmete yaptığı ihanetin yüreğimdeki acısını çıkarmak istiyorum. Onu öldürmek çok büyük bir şeref olacaktır.”
Orhan Buyruk, Facebook sayfasında Kerim Balcı’yı öldürmek istediğini alenen yayınlamış ve bu suç… Kim bilir belki bu suç bile tutuklanmasına yeterlidir.[…]”

3cb

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

RSS Medyada Göze Batan

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

RSS TEL Kaide

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
%d blogcu bunu beğendi: