>
you're reading...
Ortadoğu Haber Ajansı

Erol Özkoray: «BaşPsikopat Birader», Şeriatçı Darbeler ve Soykırım Hasbelkader…

5862ebeac3618875348b463cErol Özkoray 24 Nisan 2017 / Artık Recebistan var : ideolojisi Müslüman Kardeşler (Biraderler)-Vahabizm karışımı, yönetim biçimi müslüman faşizmi, tipi şeriat ve rejimin de adı teokratik totalitarizm. Göz göre göre çalınan plebisit sonrası ortaya çıkan yeni devletin temelleri bunlar. Bu noktaya gelmek için islamcılar 2002’den beri tam 15 yıl uğraştılar. Bu son asamasıydı. En geç 2023 yılına kadar bu rejim kurumsallaşacak ve kuruluşunun 100. yılında laik cumhuriyet sona ererek resmi olarak şeriata geçilecek. Yeni Totaliter Türkiye Çiftliği’ne hoş geldiniz. Artık « BaşPSİKOPAT BİRADER SİZLERİ İZLİYOR » .
Bugün itibarı ile laik cumhuriyet sona ermiştir. ‘de,  adalet, eşitlik, etik) ile hiçbir ilgisi olmayan yabancı bir gücün kontrolüne girdi. Yani artık Türkiye’yi file6u22yqtva6eeyp8gbrjislamcılaştırma, müslüman ülke yapma, ülkede din devleti kurma süreçleri tamamlandı. Referandum adı altında yapılan, aslında tek kisi için bir plebisit olan 16 Nisan 2017 oylaması sonucu ortaya çıkan « şeriatçı darbe » ile bu gerçekleştirildi. Türkiye halklarının aslında en az %53 « Hayır » oyuyla reddettiği bu yeni rejim, büyük bir hırsızlıkla islamcı iktidar tarafından çalındığı için darbe ortaya çıktı. Türkiye artık şeriatçı darbe yönetimindedir. Kökü dışarıda diye diye Türkiye’de solu yok edenlerin -başta Türk Silahlı Kuvvetleri- önünü açtığı islamcılar, bu kez gerçekten kökü dışarıda olarak ülke yönetimine el koydular. sultan_erdoganYabancı bir güç ülkede fiilen iktidarı çalmıştır. Bu durumda, islamcı iktidarın hiçbir meşruiyeti de kalmamıstır.
Bundan sonra neler olacak ? İnsanların aklına gelen ilk soru bu. Her şey olabilir. Her şey ! Totaliter rejimlerde denetim olmadığı için güç, parti ile özdeşleşen lider ve o da devletle özdeşleştiğinden tek bir diktatöre aittir. Bu totalitarizmin zaten bilimsel tanımı. Durum her türlü gelişmeye açıktır. Artık %100 keyfi bir rejime giriliyor. Yani bu şu demek : istediğini içeri atar, istediğini çıkartır, çıktıktan sonra isterse yine içeri atar, istediği gazeteyi kapatır, partiyi de, istediği herseye el koyar, istediği gibi devlet kaynaklarını talan eder, şiddeti açık olarak kanunsuz bir biçimde kullanır, yani istediğini de öldürtür. Zaten bir şekilde Turkey's President Tayyip Erdogan walks down the stairs in between soldiers as he arrives for a welcoming ceremony for Palestinian President Mahmoud Abbas at the Presidential Palace in Ankarayapıyordu da, değisik olan ne ? Bunlar kurumsallaşmış olarak gerçekleşecek. Hukuk tamamen ortadan kalkacak. Denetim olmayacak. Yani kimse sesini yükseltemeyecek. Çünkü « BaşPSİKOPAT BİRADER » var. Artık : SAVAŞ BARIŞTIR  ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR CEHALET GÜÇTÜR.
Türkiye, Orwell’in « 1984 »ünü 2017’de yaşıyor. Tam 33 yıl sonra totaliter evrene giriş yapılıyor. Bizimki bu evrenin teokratik totaliter biçimi. Peki ülkenin çoğunluğu bu dini totalitarizme karşıyken, « BaşPsikopat Birader » ülkeyi nasıl yönetebilir ? Bunun tek geçerli formülü var : Milliyetçilikle. Artık milliyetçilik tavan yapacak, zirveye ulaşacak. Peki milliyetçilik ne demektir ? Fransa’nın eski sosyalist Devlet Başkanı François Mitterrand’ın da dediği gibi « Milliyetçilik, savaş demektir ! » Yani şundan emin olabilirsiniz Türkiye sürekli savaş halinde olacak. Aksi mümkün değil. Ancak savaşla kitleleri kontrolü altında tutabilir.
Türkiye için savaş ve savaşlar dönemi başlıyor. Peki, bu savaşlar kimlerle, hangi ülkelerle olabilir ? Hepsiyle. Her türlü savaş mümkün : Rusya, İran, Kürdistan, Irak, Ermenistan, İsrail, Yunanistan, Bulgaristan, Batı -özellikle de ABD- ile. Batı ile savaş NATO’dan çıkmadan mümkün değil. « Uzun Birader » bunun için elinden geleni yapacak. Mesela TSK’yı islamcı orduya dönüştürmek, aynı İran’ın yapmış olduğu gibi. Bu « fors majör » durumudur ve Türkiye’nin NATO’dan atılması için güçlü bir neden oluşturur. İslamcı ordunun NATO’da ne işi var ? Tamamen şizofrenik bir durum. Bu gelişmeleri izleyeceğiz, Batı ile tansiyonun sürekli tırmandığını göreceğiz.

İkinci konu SOYKIRIMLAR. Türkiye toplumları artık soykırımlara açık hale geliyorlar. En riskli grupları Kürtler, Aleviler, laikler ve Yahudiler oluşturuyor. Zaten devleti soykırımlara 1915’ten beri alışık (bugüne kadar toplam 12 soykırımdan bahsediyoruz), dolayısı ile soykırım tehditi aynı Demokles’in kılıcı gibi bu kesimlerin tepesinde sallanacak.

İçeride paramiliter kuvvetler düzeni sağlayacaklar. Aynı İran’daki Basıcılar ve Halkın Muhafızları gibi. Şeriat rejimini oturtması ve zorla kabul ettirmesi (örneğin kadınların kapanması) bu paramiliter güçler sayesinde olacak. İlk nüveleri zaten kurulmuştu. Bu örgütlenmeyi tamamlayarak, halkın içine salacak.
İşin bütün sırrı Batı ile kesin kopuşta olacak. « BaşPsikopat Birader » Batı’ya, özellikle de Avrupa Birliği’ne (AB) düşman. Bu kültürden tek kelime ile nefret ediyor. İdamı yasal hale getirerek bu kopuşu hızlandıracak ve gerçekleştirecek. Şeriatçı Türkiye’yi gerçekleştirmek için buna mecbur. İdamın legal hale gelmesi, aynı İran’da olduğu gibi muhaliflerin de yok edilmesi anlamına geliyor. Her türlü muhalif idam cezasına mahkum edilebilecek.
AB ile en büyük krizlerden biri hilafete geçişte yasanacak. « BaşPsikopat Birader » ana hedefi Halife olmak. Sünni müslümanların dünya lideriliği. Bunu gerçekleştirmek için her yola basvuracak. Olur, ya da olmaz ! Ama hedefi budur.
AB ile sorunlar « Psikopat Birader »in bu örgüte bağlı ülkeleri destabilize etmesiyle başlacak. Bu ülkelerde güvenlik ve istikrar sorunlarını tetikleyecek. Bunun için El-Nusra, El-Kaide ve İŞİD’den devşirdiği teröristleri kullanacak. Avrupa’da patlayan bombaların ardında hep Türkiye’den gelip bu eylemleri yapan müslüman teröristler var. Rus basınına göre bunlar, Türk diplomatların gözetiminde Avrupa’da 6 ülkeye yerleştirildiler : Fransa, Belçika, Almanya, İsveç, Avusturya, Macaristan. Bunlara lojistik destek sağlanıyor konsolosluklar kanalıyla ve eylem yapacakları gün için emirler bekleniyor. Tabii bu bir savaş demek. Bu savaşı ilan edecek « BaşPsikopat Birader ». Evlerinizin önü bile güvenli olmayacak derken, aslında bunu itiraf da etmiş oluyordu.
Bu durumda şahsen Batı ile savaşı kaçınılmaz görüyorum. Önümüzde bir Miloseviç süreci görünüyor. Sonu Lahey Yüksek Adalet Divanı’nda bitecek olan. Suçları da aynı onunki gibi : İnsanlığa karsı suç, savas suçu ve soykırım suçu.
İç dinamik elinden geleni yaptı : Gezi’yi gerçekleştirdi, Haziran 2015 seçimlerini kazandı ve plebisitten HAYIR’la çıktı. Ama ya ezildi, ya da çalındı. Demokratik yoldan bir halk daha ne yapabilir ki ?
Hepsini, her şeyi yaptı o güzel insanlarımız. Ama kurulan teokratik totalitarizme karşı artık iç dinamik fazla birşey yapamaz, taşları yerinden oynatamaz. Totaliter rejimler de ancak dışarıdan, savaşla yıkılabiliyor. Yani dış dinamik ancak totalitarizmi yok edebiliyor. İşte en önemli örneği Nazi Almanya’sı ve Hitler. Nazi totalitarizmini ancak bir dünya savaşı yıkabildi. Umarım, Kürdistan’da oldugu gibi, bu sürecin sonunda ülke bir harabeye dönmez.
Erol Özkoray
file6u22yqtva6eeyp8gbrj

Turkey's President Tayyip Erdogan walks down the stairs in between soldiers as he arrives for a welcoming ceremony for Palestinian President Mahmoud Abbas at the Presidential Palace in Ankara

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: