>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Akit Antisemitlemesi: “İsrail dünyadaki terörist Yahudilerin toplandığı katliamlar kalesidir”

20150415_1_yeni-akit-yazari-mustafa-celik-baskanlik-degil-rasid-i-hilafetEski Vakit, Yeni Akit gazetesi yıllardır sürdürdüğü yobaz propagandasına, Yahudileri hedef almaya devam ederek aynı nakaratı sarmalıyor. Son yıllarda Cumhurreisi Erdoğan’nın özel uçağına davet edilmelerinin verdiği kanatlanma ile,  köşe yazarları kin körükleyici yayınlarına her gün bıkmadan usanmadan bir yenisini ekliyor. 17 Mayıs tarihli makalesinin daha ilk satırında, Mustafa Çelik, yobaz dinci ideolojisine, İsrael ve Yahudileri bulamaç edip şu beyanı yapıyor: “İsrail dünyadaki terörist Yahudilerin toplandığı, kümelendiği katliamlar kalesidir“, ve ekliyor; “Bu kaleye sığınanlar kanlı katillerden sayılırlar. Elbetteki harbi olmayan Yahudiler de vardır. Onlar da Müslümanların adaletinden istifade ederler.” Bu bağnaz, dar doktrinde akit07102013IŞİD/DAEŞ vahşetine toz kondurmazken varsa yoksa bütün kötülük Yahudi milliyetçiliğinde:
Siyonizm, insanlığa düşman ideolojinin adıdır. Siyonizm var oldukça, Siyonistler idareci mevkiinde bulundukça ne insanlığa ve ne de İslâm topraklarına sulhu selamet gelmez. Siyonizm’in bütün versiyonlarıyla birlikte Müslümanların eliyle tarihin çöplüğüne atılması, cihan sulhunu gerçekleştirmenin vazgeçilmezlerindendir İsrail’i devlet olarak tanımak; İslâm’a hakaret, ümmete ihanettir.”
Tabi bu kinlemelerin ardından soykırım çağrısı, ilanı doğal adediliyor:
İsrail’i işgalci, talancı ve tamamen ortadan kaldırılması gereken bir terör karakolu olduğunu kabul etmek, ümmetin istikbal ve izzeti ile ahid, şehidlerin yoluna ve kanına sadakattir.”
Demekki neymiş “Israil’i ortadan kaldırma” tamamen mubah imiş. Ve de şairane bir uslupla bu tescillenirmiş:
İsrail; İslâm topraklarında kanlı katliamların dikilitaşı.
Nerde bir kötülük işleniyorsa orada o kötülüğün başı!
İsrail, İslâm coğrafyasının kalbine saplanmış hançer oldu dinmiyor sancı.
İsrail’i ortadan kaldırmaktan başka yoktur bu sancının ilacı!
Mescid-i Aksa’nın etrafını mübarek kılan Allahû Teâla’dır.
Allahû Teâla’nın lanetine uğramış terörist Yahudiler bu mübarek toprakların üzerinde asla ve kat’a devlet olmayacaklardır.”
Edebi değeri şüpheli, radikal İslamcı eğilimi belli, Antisemit içerik
tescilli satırlar aslında din kılıfında nefret söylemi. Totaliter Cihatçı ideolojiyi Akit yazar, “İsrail devlet değil şer şebekesidir ” başlıklı makalesinin son paragrafında özetliyor:
İmanını zayi etmemiş bir Müslüman […] Mecid-i Aksa’yı lanetlenmiş terörist Yahudilerinden kurtarmak için can atar. Allah’ın mübarek kılmış olduğu bir yer lanetlenmiş terörist Yahudilere terk edilemez. Şayet terkedilirse imandan taviz verilmiş olur.
No Comment.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: