>
you're reading...
Avlaremoz

Kürt Referandumu: Yahudileri Kinlemede bu Kaçıncı SonBahar?

Capture d'écran 2017-09-28 18.25.18Nisan ayında Türk Yahudi Toplumu başkanı İshak İbrahimzade; “Payitaht’ta Abdülhamid Han üzerinden devletimiz kurumu TRT’de incelikle kurgulanmış antisemit sahneleri halen esefle izlemek zorunda kalmak“, Twitte‘ini atarak Yahudi Düşmanlığını körükleyen yayınlara dikkati çekmek zorunda kalmıştı. Bu kez  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin yaptığı bağımsızlık referandumu Türkiye’de tartışılmaya devam ederken, Twitter’da antisemit mesajlar savurulmaya başlandı. Her soruna “Günah Keçisi” edilen Türk Yahudileri bu bitmez tükenmez kinlemelere “Yeter!” diyor ama duyan yok. Avlaremoz İnternet medyasında Serdar Korucu dökülen kinlemeleri bir bir raptileyedi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin bağımsızlık referandumu dünyanın gündeminde. Referandumu meşru görmeyen ülkeler arasında, sınır ötesi tezkereyi Meclis’ten geçiren Türkiye de bulunuyor. Büyük çoğunluğun bağımsızlık için olumlu oy kullandığı bir ortamda sosyal paylaşım platformu Twitter gündemine giren oylama ile ilgili paylaşılan mesajlar arasında antisemit ve nefret söylemi içerikli olanlar da bulunuyor. İstanbul Beşiktaş’ta Barzani’yi hedef alan antisemit içerikli bir pankart açılmasından sonra, Avlaremoz’un haberi ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçtiğini duyurdu. Beşiktaş’ta bir geçite asılan pankartta, Yahudi asıllı Barzani. Biz senin kim olduğunu ve amacını Kürdistan değil, büyük İsrail olduğunu biliyoruz. Bir gece ansızın gelebiliriz yazılı. Pankart ilk olarak Derya Erkenci’nin sosyal paylaşım platformu Twitter’daki hesabından, “Eşim bu sabah Beşiktaş Balmumcu’da çekmiş bu fotoğrafı. Utanç ve kederden başka bir şey hissedemiyorum” ifadesi ile birlikte paylaşıldı. u mesaj sonrası pek çok kullanıcı tarafından da paylaşılan ve eleştirilen fotoğrafla ilgili olarak Türk Yahudi Toplumu Başkanı İshak İbrahimzadeh tepkisini “Adamın Yahudilikle alakası yok ama maksat Yahudiliği kullanarak “nefret” e haklılık kazandırma arayışı.. Üstü kapalı (?) bize tehdit !” diye dile getirdi..

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Yeni Şafak gazetesi, Yılmaz Bilgen imzalı “haber”inde (24 Eylül);  “Kuzey Irak’ta Barzani ve PKK eliyle inşa edilmeye çalışılan terör hattına bir adım kaldı. Irak ve Suriye’yi parçalayacak plan, ‘vadedilmiş topraklar’ peşindeki İsrail’in nüfuz alanını Türkiye sınırına kadar genişletecek” diyerek körüklemeye girişiyor:
“Sözde ‘bağımsız Kürdistan’ın ilanıyla sonuçlanacak referandum yarın. Kampanyalarda Peşmerge güçleri İsrail bayraklarını ‘gururla’ taşıyor, mitinglerde İsrail marşı bile çalınıyor. Manzarayı görenler “Barzani Kuzey Irak’ı İsrail’e sattı” diyor.”
Bu satırlara tepki gösteren Rafael Sadi, “ KDV tahakkuk ettirdi mi fatura kesti mi. Yoksa faturasız açıktan mı sattı belli değil ama okurları bu yazıyı çok beğenmişlerdir. İlk paragrafta bile hata var. Yarın yapılması beklenen referandum sonucunda bir Devlet ve bağımsızlık ilanı söz konusu değil” diyor ve ekliyor:
“O bölgede yaşayan insanların bir Kürt devletine ne diyecekleri sorulacak. Ama devlet olmak henüz mümkün değil. Bu çok daha uzun bir süreç gerektiriyor. Ha aklıma gelmişken söyleyivereyim. Bir devlet kurulmadan ne Irak bölünmüş sayılabilir ne de Ankara Anlaşması hakları varsa yürürlüğe giremez. Kaldı ki Murat Bardakçı bey bunun olmadığını söylüyor. Kürdistan uzmanı olan arkadaşlar ise bu maddelerin yeterli olup olmadığının çok su götürür olduğundan ısrarlılar. Bu uzmanların kimler olduğunu ilerde açıklayacağım tabii ki. Sağolsun Yılmaz Bey beni yazısının son paragrafında öyle bir yere kondurmuş ki helal olsun bana.
“[…] Irak’ın kuzeyinde ABD müdahalesi ile yapılanan Peşmerge’ye ilk eğitim ve silah desteği İsrail tarafından sağlandı. İsrail iç istihbarat birimi ‘Şabak’ tarafından ‘özel eğitim kurumu’ maskesi altında 1990’ların ortasından itibaren eğitilmeye başlanan Peşmerge güçlerine silah ve cephane desteği de yine benzer yöntemlerle sağlandı. İsrail’in, Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü faaliyetler Rafael Sadi tarafından yönetildi. Türkiye doğumlu ve Yahudi kökenli Rafael Sadi, o dönem Irak’ın kuzeyinde Peşmerge ile İsrail yönetimi arasında ilişkileri kuran isim olarak görev yaptı.” 
Bravo bana demekten başka ne kaldı ki. Ben Rafael Sadi Irak’ın kuzeyinde yürüttüğüm faaliyetleri İsrail’in ŞABAK birimi adına yönetmişim ve Peşmergeler ile İsrail yönetimi arasında ilişkileri kuran isim olarak görev yapmışım. Yılmaz bey vallahi billahi seni kandırmışlar benim bile bundan haberim yok sen nasıl öğrendin bu faaliyetimi. Helal olsun bana sana değil bana çünkü bu hayal mahsulü ifadeler külliyen YALAN ve İFTİRA.[…]”

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: