>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

“Üst Akıl” yazarı Murat Akın, Yahudi Soykırımı İnkârcılığına Girişince…

murat-akan-ust-akil-ve-kuresel-efendileri-acikladi-928966Hayat Yayın Grubu tarafından yayımlanan “Üst Akıl” başlıklı kitabın yazarı, Murat Akan sosyal madyada Yahudi Soykırımı İnkârcılığına girişince: “Aklından zorun mu var?” tepkileri ile karşılaştı. Tam başlığı “Üst Akıl – Derin İktidarın Küresel Efendileri” olan komplo teorisi yazarı Twitter’da; “Hitler 6 milyon Yahudiyi öldürdü” iddiasının hiçbir bilimsel kanıtı yok.Bu iddiayı ortaya atan kişi, Yahudi asıllı SS subayı Adolf Echmandı” mesajını yayınlayınca @Hayirlivera kendisine; “Hep mi geri zekalıydın sonradan mı oldun […]” sorusunu yöneltti. 1995 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduğunu ve çeşitli kamu kuruluşlarında yaklaşık 10 yıl Basın Danışmanlığı yaptığını belirten Murat Akan, “Üst Akıl adlı kitabı yazma fikri nasıl doğdu?” sorusunu şu şekilde yanıtlıyor:
Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kobani olaylarından sonra bir “Üst Aklın” varlığından bahsetti.[…] Sayın Cumhurbaşkanı konumu gereği bu aklın kimler olduğunu açıklamadı. İşte biz bunu somutlaştırabiliriz dedik ve kitabın adını değiştirerek Üst Akıl yaptık. Yoksa Üst Akıl’ı yazmaya 2012 yılında başlamıştım. Tabi kitabın adı “Üst Akıl” değildi. “Derin İktidarın Küresel Efendileri” idi. Ancak editörümle fikir jimnastiği yaparken ismini “Üst Akıl” koyduk. Capture d'écran 2017-10-04 09.25.15Bence iyi de oldu.[…] “Üst Akıl” ya da “dış güçler” kavramları ısrarla sulandırılmaya çalışılıyor. Bakın bu da bilinçli yapılan bir politikadır, psikolojik harp yöntemidir. Evet, her şeyi sorgusuz sualsiz dış güçlere bağlayan bir güruhu dikkate almayalım. Ancak küresel sermaye baronlarının, politik Siyonizm’in Türk/İslam coğrafyası üzerinde 200 yıldan beri yürüttüğü operasyonları ısrarla gizlemeye, örtmeye ve sulandırmaya çalışan bir güruha da dikkat edelim.[…] Azınlık egemenliğine, azınlık kültürüne dayalı ülkelerde Majestelerine çalışan insanlar hep var olmuştur. Dün ve bugün Türk/İslam coğrafyasında cereyan eden olaylara baktığınızda bunu somut olarak görebiliyorsunuz. Kişiler ve zaman değişiyor ama bizim coğrafyamız üzerindeki plan ve projeler değişmiyor.”
Politik İslamcı ideoloji yörüngesinde komplo teorileri geliştirmeye çalışan Murat Akan, 25 Mart 2016‘da verdiği röportajda Yahudileri “Günah Keçisi” ediniyor:
“[…] dün ‘hasta adam’ Osmanlı’nın güçlenip ihtişamlı günlerine dönmemesi için yapılan palanlarla, bugün güçlü bir Türkiye’nin önünü kesmek için Ortadoğu’da uygulanan palanlar aynı aklın ürünü. Mesela dün Osmanlı’yı parçalamak için Batı ve politik Siyonist ittifakı ile oluşan Üst Akıl, bu gün de Türkiye’nin küresel bir aktör olmaması için Batı, Rusya ve Amerika’daki Neocon ittifakıyla sürdürülüyor.[…]
Ardından Murat Akan’ın Antisemit satırlamaları, Yahudi Soykırımı İnkârcılığının kaynaklarını belgelercesine, tarihçi edasıyla seriliyor:
“[…] Alliance Teşkilatı, 1860’larda Paris’te kuruldu. Görünürdeki kuruluş amacı Evrensel Yahudi Birliğini sağlamak ve Yahudi çocuklarının eğitim seviyesini yükseltmekti. Ancak teşkilat örgütlenmesini tamamlayınca işlevi değişti. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, dünya siyasetini yakından takip eden, küresel politikalara yön veren bir teşkilat haline geldi. Dikkat edin, Alliance teşkilatının kuruluş tarihiyle Osmanlı’daki saraya karşı muhalif hareketlerin başlaması aynı tarihlere denk geliyor. Zaten bu teşkilatın Jön Türklerle de girift ilişkileri var. Bu ilişkiyi İttihat Terakki içerisinde Dr. Nazım ve Ahmet Rıza sağlıyordu. Alliance teşkilatıkurulurken Yahudilerin yaşadığı her yerde teşkilatlanacağını ilan etmesine rağmen, bu sadece İslam coğrafyasıyla sınırlı kaldı. Üstelik bu kurumlar sadece Yahudi çocuklarının eğitim göreceği okullar olduğu söylenmesine rağmen, bu kural sadece Müslüman çocuklar için bozuldu.[…] o dönem bütün terör örgütleri ve muhalefet, 2. Jön Türk kongresiyle Sulatan Abdülhamid’e karşı birleştirildi. “Sultan Abdulhamid gitsin de ne olursa olsun” mantığına sahip olan İttihat ve Terakki Cemiyeti, Ermeni terör örgütlerini destekleyip birlikte eylem yapacak kadar gözü dönmüştü. Bugüne gelelim. 11 ayrı terör örgütü birleşmedi mi? Niye? “Tayyip Erdoğan ve Ak Parti gitsin de ne olursa olsun” diye.[..]
No Comment. 

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


 

 

 

Tartışma

“Üst Akıl” yazarı Murat Akın, Yahudi Soykırımı İnkârcılığına Girişince…” için bir yanıt

  1. Ucuz konspirasyon teorileri. Siz de benimle beraber sunturlu bir hasssikktirr çekin.

    Posted by Isaac Haskiya | 21 Ocak 2018, 11:03 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: