>
you're reading...
Güneş, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Güneş’te; “Be köpekler, Yahudilerin sözde kitabı Tevrat’a karşı çıkın” çağrısı

Capture d'écran 2018-05-10 19.44.40

“Be köpekler, Sizler Kur’an-ı Kerim’e değil, sonradan devşirilmiş olan Yahudilerin sözde kitabı Tevrat’a […] karşı çıkın.”

Star ve Akşam’ı bünyesinde bulunduran TürkMedya grubunda yayımlanan  Güneş gazetesinin 9 Mayıs baskısında Memiş Hoca Memişce imzalı makalede Yahudileri hedef alan, dine hakaret içeren sözler ve kin körükleyici ifadeler yer aldı. “300 fitneci Fransız ve Yahudi Sarkozy” başlıklı makalede Efendim Fransa’nın eski yahudi kökenli Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de aralarında bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi, Şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemişler“, girişi ile sunulan yazıda nefret söylemi ve dine hakaret içeren satırlar bulunuyor. “Mübarek Ramazan ayında ortalığı karıştırmak ve Kur’an-ı Kerim-i ortadan kaldırmanın peşindeler” suçlamasınından sonra nefret söylemini sıralıyor:
Ey Sarkozy, dünya senin ne kadar fırıldak üçkağatçı bir yahudi olduğunu bilmiyor mu sanıyorsun? Sözde Fransız 300 entellektüel denen fitneciye soruyorum. Allah’ın Resul’üne vahiy olarak indirilmiş Kur’an-ı Kerim’i yaz boz tahtası mı sanıyorsunuz? […]  Be köpekler, Sizler Kur’an-ı Kerim’e değil, sonradan devşirilmiş olan Yahudilerin sözde kitabı Tevrat’ta Hrıstiyan ve Müslümanlara karşı yazılı olan düşmanlığa bakın ve ona karşı çıkın. […] Hristiyan ve Yahudilerin gerçek yüzü 
Ulan şerefsizler, Yahudilerin inandığı Tevrat’taki esas bu sözde ayetlere karşı çıkın da göreyim sizi. Kur’an-ı Kerim, ölümden öldürtmekten değil, barıştan, merhametten, şefkatten ve insanı yaşatmaktan bahsettiyor. Kardeşlerim işte görün bu Hrıstiyan ve yahudilerin gerçek yüzünü. […]

Fransa’da tanınmış 300’e yakın kişilik tarafından imzalanan, geçmiş yıllarda Radio France genel müdürlüğü yapmış olan  Philippe Valin kaleme aldığı, çağrıda; “Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemi” doğru değil, 300 lerin çağrısında kullanılan kelimeler “İslam’ın Güncellenmesi” anlamında dini makamlara çağrı olarak kaleme alındı. “İslam’ın Güncellenmesi” 8 Mart 2018 Dünya Kadınlar Günü’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafında gündeme getirilmişti.

nous demandons que les versets du Coran appelant au meurtre et au châtiment des juifs, des chrétiens et des incroyants soient frappés d’obsolescence par les autorités théologiques,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Dünya Kadınlar Günü Programı’nda; “Son günlerde din adamı olarak ortaya çıkıp, ne yazık ki kadınla ilgili açıklamalarda bulunup dinimizde yeri olmayan içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Bunlar İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam’ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız“, demişti.

Tartışma

Güneş’te; “Be köpekler, Yahudilerin sözde kitabı Tevrat’a karşı çıkın” çağrısı” için bir yanıt

 1. Kuran Tevratın arapçasıdır. İslâmın nasıl geliştiğini tetkik edenler bunu defâlarca tesbit etmişlerdir. Bu bir!
  İkincisi Orta Asya kökenli, Tengrici olan Türkler İslam ordularıyla çarpışa çarpışa kendi dinlerini bırakıp müslüman olmaya mecbur olmuşlardır. Bu tarihi izahat. Biz Türküz, müslümanız diye böbürlenmeyin. Arapların gözünde ikinci sınıf müslümansınız.
  Tevratı eleştirmeye ne hakkınız var, ne de zekânız yeter. Bunu böyle bilin.
  Hakaretlerinize, kininize gelince kağıt üstünde bu zırvaları yazmak kolay. Bakın İranın Suriyedeki askerî tesisatlarına neler oldu! Bakın ve hatırlayın.
  Biz ne Türklerle ne de müslümanlarla düşman olmak istemiyoruz lâkin boş lafa da pabuç kaldırmayız. Şiddet kulllanan şiddetle cevap veririz. .

  Posted by Isaac Haskıya | 11 Mayıs 2018, 9:23 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: