>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Diyanet’in bağrından çıkan, Adnan Oktar iğrençlikleri, İsrael sırtından Yahudilere mi yüklenecek?

oktarmanya31960’lardan bu yana “Tarikatlar Konfederasyonu”na (Tele1 video İlahiyatçı Cemil Kılıç 1:09:00 ) dönüşen, Diyanet’in bağrından çıkan, Adnan Oktar iğrençliklerinin sorumluluğu, İsrael sırtından Yahudilere mi yüklenecek?
Mafyalı politik ve örgütsel teşkilatlanmaları, Fethullahçılarla aynı benzerlikleri taşıyan Adnan Hocacılarla, 40 yıla yakın süredir, cinsel taciz, kadın ticaretini günlük faaliyet edinen bir suç örgütü ile karşı karşıya Türkiye. Adnan Hocacılar operasyonu içinde toplumun bir çok yarasına dokunan çeşitli unsurlar barındırıyor. Casusluk iddiaları ve İsrael ile ilişkiler konusu komplo teorilerinde harmanlanırken, bazı önemli noktaların gözden kaçırılmaması lazım.
Adnan Hocacılarının, İsrael’de dinle politikayı tezgâh eden, bazı dinci parti dini liderleri ile temaslar kurması başlı başına bir skandal. HasTürk İnternet medyasının 6 yıl önce yayınladğı, oktarvehahamlar1yandaki fotoğrafta görüldüğü gibi, “Adnan Hoca ile bir araya gelen Şas partisi yetkilileri ve bazı milletvekilleri, evvelce de  Adnan Hoca’yı ziyaret etmişler ve bazı TV programlarına katılmışlardı”.

Milliyet gazetesi 20 Ağustos 2012‘de; “ultra ortodoks tutumu ile bilinen İsrael Şas Partisi’nden iki milletvekilini kapsayan İsrail Ekonomi Bakanı Yardımcısı Yitshak Kohen’in başında bulunduğu bir heyetin Türkiye’ye gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği” haberini vermişti. Yeditoh Aharonoth gazetesi ve İsrael’de Rafael Sadi’nin kurduğu HasTürk’ün internet medyası verilerine dayandırılan habere göre: “Şas milletvekili Kohen ile Nissim Zeev’in de aralarında bulunduğu grup, Adnan Oktar’ı da ziyaret etti. Heyet, eski AkP milletvekili, eski TRT Genel Müdürü Profesör Nevzat Yalçıntaş ile de görüştü.” Heyetin Adnan Oktar’la çekilmiş fotoğraflarını da yayınlayan HasTürk, heyette bulunan isimlerin ziyaret hakkındaki sorulara kaçamak cevaplar verdiğini belirtmişti. Adnan Hoca tarikatı yönetmenlerinden olan Dr. Oktar Babuna da yaklaşık 2011’lerde İsrail’de bulunmuş ve gerek İsrailli milletvekilleri ile gerekse uygun bulduğu kişiler ile görüşmüştü.
Türk Yahudi Toplumunun ise bu dinci biraderler gel gitleri ile uzaktan yakından alakası yok. Tam tersine, Türk Yahudi Toplumu yöneticilerinin tüm uyarılarına ve ortalıkta dolaşan “Dallas Harem Ağası” fotoğraflarına, A9 TV videolarına rağmen, söz konusu Ortodoks hahamlar kulak asmadılar. Casusluk hikâyeleri altında, tarikat sorununu halı altına süpürmek için, “Türk Yahudi Toplumu sırtına, komplo roman montajları yüklenmesi kabul edilemez”, kanısı Yahudi Cemaatinde yaygın.
Bkz. Video: Emniyet Eski Müdürü Adil Serdar Saçan ve İlahiyatçı Cemil Kılıç’ın konuk olduğu Türkiye’nin Geleceği’nin konusu Adnan Hoca ve İslamcı Cemaatleri

Bkz. Video: 25 Ocak 2013 Rasim Ozan, Adnan Oktar kapışması

Bilmeyenler için Adnan Oktar kılavuzu / Fatih Altaylı
Profilo’nun kurucusu Jak Kamhi’nin torunu, ünlü işadamı Cefi Kamhi’nin kızı Lara Kamhi, Adnan Hocacılar operasyonundan sonra, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde okuyan bir kişinin kendisine tuzak kurduğunu, Instagram hesabından şunları yazdı:
Şimdi ‘kedicik’ diye gülüyoruz falan ama, 12 sene evvel, ben daha 19’um… Az uğraşmadı Adnan Hocacılar benimle. Yıllar sonra ‘kedicik’ halini görüp şok olduğum, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde gayet ‘nitelikli’ sandığım bir kişiyle buluşup kaçırılmaktan 5 dakikayla kurtulmuştum. Zamanında Onur Karagöz ve Derin Bayhan uyardıydı. “Amanınnnn biz biliyoruz onu bölümden, sakın!” diye. Çalıştığımız müzik stüdyosunun yan sokağında kahve içecektik. Kızdan “Ben geldim” diye mesaj geldi. Büyük organizasyon dönmüş meğer. Kıl payı dedikleri de bu.. Fakat aklım almıyor. O zaman da almıyordu. Yani ben 19 yaşında galaktik federasyondan falan bahseden bi tiptim. Nasıl olacadı, neyimi kandıracalardı, neyimle tehdit edeceklerdi. Muamma 🙂 #halkbilmekistiyor #paralelevrenleringücüadına
larakamhi

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: