>
you're reading...
Ajans, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Hürriyet: Adnan Oktar’ın “Devlet sırlarını İsrail’e verdiği iddia ediliyor”…

tantan11999’da Adnan Oktar örgütüne ilk operasyonu başlatan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’a, Hürriyet‘ten İpek Özbey; Devlet sırlarını İsrail’e verdiği iddia ediliyor“, sorusunu yöneltti. Cevap her türlü spekülasyonu alevlendirecek nitelikte: “Savcılık bunun nasıl olduğunu ortaya çıkaracaktır. Adnan Hoca’nın İsrailli yetkililerle ilgili çekilmiş birçok fotoğrafı var.”
Bu soruda ve yanıtta sadece gazetecilik açısından ele alındığında bir çok sorun var. Ayrıca “İsrailli yetkililerle ilgili çekilmiş fotoğrafı” konusu ardında, neyin olduğu biraz belli. Mavi Marmara olayı ardından, tazminat zemini bulma yönünde İsrael’in dinci milletvekillerinin işgüzarlıkları. Bu fotoğrafların oktarmanyaperde arkası; “Diyanet’in bağrından çıkan, Adnan Oktar iğrençlikleri, İsrael sırtından Yahudilere mi yüklenecek?” başlıklı yazıda dile getirildi.
Kendini dolaylı yollardan Mesih olduğuna inandırma, propagandasını yıllardır yapan Adnan Oktar’ın, “Devlet sırlarını İsrail’e verdiği iddiası”, hangi kaynak ve verilere dayandırılıyor? Dedikodu şeklinde ortaya savurulan “iddia” ağır sonuçlar doğuracağına göre, Tantan “Savcılık bunun nasıl olduğunu ortaya çıkaracaktır” kanısına hangi bilgilerden varıyor? “Adnan Hoca’nın İsrailli yetkililerle ilgili çekilmiş birçok fotoğrafı var. “Adnan Hoca’nın İsrailli yetkililerle ilgili çekilmiş birçok fotoğrafı var” diye eklerken bu fotoğraflar konusunun içeriğini. Röportajda bu yönde aktarılan bir özet bile yok. Beliren sadece şiddetli kaygıların nedenleri olduğunu söylemekle yetinmek ve; “Türk kimliği yok ediliyor. Milli Mücadeleyle kazandığımız özgürlük ve bağımsızlığımızı elimizden almaya çalışıyorlar”, demekle yetinmek ve şunları eklemek:
“(…) Acayip bir ekonomik ve teknik güce ulaştılar. Diyanet İşleri Teşkilatı’nı dahi tehdit edecek gücü buldular kendilerinde. Burada Diyanet’e çok iş düşüyor. İnsanların ihtiyacı olan inanç değerlerini köşe başında ne idüğü belirsiz hoca bozuntularına bırakmamalı. Burada kesin tavır koyması gerekiyor. Yoksa ortamı geleneksel Türk İslâmı’nın dışındaki dayatmalara açık hale getirirsiniz. Baktığınız zaman bu gibi yapılar sadece Türkiye’de yok. Mesela Hindistan’da Ahmedilik bir İngiliz istihbaratı yapılanmasıdır. Keza Hizbul-Tahrir de öyle. Boko Haram’da da benzer bir durum görürsünüz. Bunlar, istihbarat örgütlerinin güdümündedir. Ülkeler bunlar üzerinden istikrarsız hale getirilir, çatışma ortamı yaratılır ve aynı inanç içerisinde insanlar birbirine düşman kılınır. Irak ve Suriye laboratuvarında bunu görürsünüz. Türkiye’nin de aynı tehlike ve tehdit altında olduğunu söyleyebiliriz. Bu örgütlerin bir an evvel önünün alınması gerekiyor.
Aslında “dış mihraklar” duşu altında, bu gaza getirme tantanası yanında röportajda kaygı veren; “Fethullah Gülen’i tutan kim, Yaşar Tunagür! Nereden çıkmış, Tapu Kadastro’dan… Bir tarafta Abdullah Öcalan… Eğitim düzeyi çok yüksek değil. Nereden mezun? Tapu Kadastro okulu. Tapu Kadastro okulunun yapısına baktığınız ve oradan mezun olanları iyi incelediğinizde farklı bir şeyin ortaya çıktığını göreceksiniz“, sözleri.
Kırk yılı aşkın süredir Tarikat Guruluğu yapan Adnan Hoca ‘nın İsrael’deki Dinci Ortodoks politik partilerin ruhani önderleri ile panoraması aşağıda:
tantan2.PNG

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: