>
you're reading...
'Yeni Akit' Takip Servisi, Antisemitizm

Vehbi Kara’nın, “Ülkemizde Yahudilerin daha azgını olan Sabetaycılar”, kinlemesini yargılayacak makam var mı?

Antisemit kin kışkırtmaları tam gaz 

Ülkemizde Yahudilerin daha azgını olan Sabetaycılar çoklukla bulunmakta ve Müslümanların aleyhine olarak türlü türlü faaliyetlerde bulunmaktadırlar” nefret söylemini kaleme alan Yeni Akit partizanı hakkında suç duyurusu yapılsa bir sonuç çıkar mı?

AKİT’in 3 Aralık baskısında bir kez daha, nefret körükleyen iğrendirici safsatalar dizildi:
Yahudiler nasıl ki kutsal kitaplarımızdan olan Tevrat’ı tahrif ederek Talmud’a çevirmişler Sabetay Yahudileri ise Talmud’u dahi değiştirerek bir kısım reenkarnasyon inancı ile birleştirip; mistik Kabala düşüncesine uygun iyice sapıtmış bir din haline getirmişlerdir. 350 Yılda öylesine güçlenip çoğalmışlardır ki; Osmanlı Devletini yıktıkları yetmiyormuş gibi 1000 yıldır İslam’a hizmet eden Türkleri din dışına çıkarmak için türlü türlü yollara başvurmuşlardır. Cuma günü namazdan sonra Kuran ve ilahiler ile açılan Meclisimizden dinimizi yaşanmaz kılacak kanunları çıkarabilecek kadar işi azıtmışlardır.

 

 

Yandaki alıntıda sergilenen kin ve nefret söyleminin tek amacı “düşman” hedef göstermek. Serdar Korucu, 15 Kasım tarihli, Avlaremoz.com ve TAZ’da yayınlanan yazısında, bu tahrikleri vurguluyor:  “Türkiye’nin tek Yahudi gazetesi Şalom’un yazarlarından Mois Gabay’a göre sosyal medyadaki antisemit mesajlar da İsrail’in gündem olduğu dönemlerde artıyor. […] Gabay, “Antisemitizmin artık kalıplaşmış olduğu kimi medya organlarından neredeyse her gün antisemit makaleler okumak mümkün“ diyor. Hrant Dink Vakfı’nın nefret söylemi üzerine 2018 yılı Ocak-Nisan ayları için yayınladığı rapora göre Yeni Akit ve Milli Gazete gibi sağ görüşlü medya organlarında antisemit haber ve yazılara sıklıkla rastlanıyor. […] Antisemitizm farklı düşünen kesimlerin bile ortak paydası.”

3 Aralık 2018 baskısında bir başka köşeden başlık...
3 Aralık 2018 baskısında bir başka köşeden başlık…

Tartışma

Vehbi Kara’nın, “Ülkemizde Yahudilerin daha azgını olan Sabetaycılar”, kinlemesini yargılayacak makam var mı?” için bir yanıt

  1. Kitap olsun, fikir olsun, Yahudiliğin uzmanları Yahudilerdir. Aynen İslâm uzmanlığının Müslümanlara ait olduğu gibi. Bu makâle kötü, kışkırtma niyeti ile hakaretâmiz kelimeler kullanılarak yazılmıştır. Değeri sıfırdır.

    Posted by Isaac Haskiya | 6 Aralık 2018, 11:38 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: