>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Eşeklik Uzmanı Yeni Akit Yahudi Düşmanlığında Dört Nala

akıt1ocakYeni Yılın ilk gününde Yeni Akit (Eski Vakit) gazetesi, Yahudi Düşmanlığı saplantısına bir yeni örnek ekledi. “Eşeğin Yahudilerle imtihanı!” başlıklı haberinde, “Birçok ilginç geleneğe sahip olan Yahudilerin “Eşek’le bereketlenme bayramı” da enteresan görüntülere sahne oldudedi.  Yayın organınca,”Sahnelenen görüntüler” incelendiğinde, sıcak habermişçesine uzmanca verilen “Eşek Bayramı” 5 Temmuz 2012 esek3akıttarihli Baltimore Sun gazetesinde Ultra Ortodoks Tarikat kutlaması olarak yayınlandı. Menahem Kahana/Getty Images fotoğraf ajansınca yapılan ve AFP tarafından aktarılan Hasidic Pinsk-Karlin Ortodoks grubunun kendine özgün ayini, Yahudilikte belirlenen 613 Yaptırım / Mitsva dahilinde değil. Başka bir deyişle bunu tüm Yahudilere mal etmek, yobaz bir zihniyetle üç simavi dinlerden birini aşağılamak, itibarsızlaştırmak, karalamak amacı güdüyor. Nitekim kaleme alınan kinlemede; “Tahrif edilmiş olan Tevrat’ta Yahudiler’e bir eşeğin behor yavrusunu bir kuzu veya ya da oğlak karşılığında kurtarma emri veriliyor“, şeklinde uzmanından üfürülüyor. Bu yetmiyor, konu daha bir coşturuluyor ve kuru sıkı atmaca gayretinde, kurufasulye desteği ile GAZtecilik uzmanlığından şöyle gazlanıyor:
“[…]
Müslümanları ve İslam’ın inanç esaslarını kendi akıllarınca eleştirmeye kalkanların söz konusu diğer dinler ve özellikle tahrif edilmiş “Yahudilik” olunca ağızlarını bıçak açmıyor.
Özellikle Kurban bayramında Müslümanlara saldıran bazı yerli ve yabancı medya hayvanlara eziyet edilen diğer dinlerin garip ritüellerini ise hiç gündeme getirmiyor. Kurban bayramında hayvanların katledildiğini ileri sürenler, bir Hristiyan adeti olan yılbaşı ya da diğer adıyla ‘Noel bayramı’nda yüzbinlerce hindinin kesilmesine ses çıkarmıyor.[…]”

eseklikakit5

5/07/2012 tarihli Baltimore Sun gazetesinde Ultra Ortodoks Tarikat kutlaması FotoHaberi

Tartışma

Eşeklik Uzmanı Yeni Akit Yahudi Düşmanlığında Dört Nala” için bir yanıt

  1. Eşşşeğin taa kendisinden başka kimmiş Yeni Akit?

    Posted by Isaac Haskiya | 15 Ocak 2019, 12:53 am

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: