>
you're reading...
Ajans, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Üst Akıl fantezilerinden sonra “MOSSAD [Yahudiler] Fetullah Gülen’e akıl veriyor” zırvalamaları

odatv20042017Gazeteciden çok, “Tetikçi” olarak anılan, Türkiye gazetesinden Cem Küçük, 4 Şubat tarihli makalede “MOSSAD Fetullah Gülen’e akıl veriyor” başlığı atarken, kinlemesinin rengini hemen verdi. “Ufak at da civcivler de yesin” teorisine dayanarak Küçük; “Çok zorlanan FETÖ ve terörist başı örgütteki çözülmeyi önlemek için başka yollara başvuruyor. Son tespit edilen bazı gelişmeler MOSSAD-FETÖ arasındaki ilişkiyi de ortaya koyuyor” ifşasını ortaya savurdu. Ancak ve de lâkin yazının hiç bir yerinde “Son tespit edilen bazı gelişmeler“in belgelerini, delillerini vermeden yaptığı ipe sapa gelmez sallamalar, MOSSAD’la karışık Yahudilere bulaşık komplosto teorilerinden başka bir şey barındırmıyor. Güdülen amaç Yahudi Düşmanlığı körüklemeleri makamında Fetullah Gülen tarikatını menzil etmek. Bu yapılırken rezil edilmek gibi bır kaygı yok. Sarmalamalar, zırvalamalardan ufak “inciler”:
“[…] Amerika’daki prestijli üniversitelerde okuyan genç Yahudilerin önemli bir kısmı MOSSAD özel hücre yapılanmasının bir parçasıdır. Diyelim ki Türkiye’deki bir gazetede İsrail’in Filistin’de yaptıkları zulümle ilgili bir haber çıktı. O haberin algısını değiştirmek için genç Yahudi öğrenciler devreye sokulur. Haberin altına onlarca yalan yanlış yorumlar yazarlar. Tabii bir Türk vatandaşı edasıyla yazarlar ki, kimlikleri deşifre olmasın. Bazen herkesten daha Türk ya da Müslüman görünebilirler.
Haklarında çıkan aleyhte haberler Avrupa ülkesindeyse o ülkenin kimliğine bürünürler. MOSSAD’ın yetiştirdiği bu öğrenciler verilen talimatları sonuna kadar uygularlar. İrlanda’da koyu bir Katolik, Çekya’da ateist olmak çok kolaydır onlar için. MOSSAD bu taktiği sosyal medyada çıkan haberler ya da atılan Tweetlerin altına yorum yazarak da uygular. Amacı haberi yazan ya da Tweet atan kişiyi korkutmak ve sindirmektir.[…]”
Antisemitizm fosilleşmiş kurgularından olan “sinsi“, “her kılığa girebilen entrikacı Yahudi” kinlemesini, kopyala yapıştır manevrasıyla “Fetullahçılara” bindirme gayreti bu sarmalamaların belli başlı amacı.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: