>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Dersaadet’te Anırmalar: “Sevgililer günü İslami değil Yahudi ve Hristiyan ahlâkıdır”!

dogruhaberÜÇDoğru Haber dosdoğru bodoslamadan verdi haberi. İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan“a göre, “14 Şubat Sevgililer Günü kutlamalarının İslam’da yerinin olmadığı” gibi bu tür günlerle “İslami kültür ve ahlakın toplum arasından çıkarılmak isteniyor“. Bizzat ve de şahsen aynı zamanda gazetenin makalecisi olduğu dikkate alınırsa, doğrudan ana kaynaktan gelen bu naneler, kültür barometresini çatlatan seviyede. “Molla Enver Kılıçarslan”;
Müslümanların birbirlerini sevmesi imanın ahlakındandır. Bunun dışındaki gayr-i ahlaki sevgiler; ahlaksızlığın, edepsizliğin, terbiyesizliğin yayılmasına sebep olan ‘14 Şubat Sevgililer Günü’ İslami bir ahlak değildir. Bu ahlak Yahudi ve Hristiyanların ahlakıdır ve Müslümanların arasından hayâyı, edebi ortadan kaldırmak için onlardan bizlere gelmiştir“, derken hangi yobazlık dağlarından indiğini özellikle belirtmek istedi. Tabi bununla da yetinmeyip, gericilik harçına bir torba çimento daha ekledi:
Amaçları İslami terbiyeyi Müslümanların arasından çıkarıp Yahudi ve Hristiyanların ahlakını yerleştirmektir. Yahudi ve Hristiyanlarda ne namus ne de aile mefhumu kalmış durumda. Hatta onlarda evlilik müessesesi bile ortadan kaldırılmıştır. İşte İslami toplulukları da kendileri gibi yapmak istiyorlar. Bir insan, yabancı birinin kendi kızına sevgi besleyip, gayr-i İslami, ahlaki bir şekilde onunla beraber olmasına karşı gelmezse ve buna göz yumarsa, sessiz kalırsa o domuzdur. Kesinlikle bu ahlaksızlığa karşı gelmesi gerekir ve kendisi de böyle bir şey yapmamalıdır. Onun için bu ahlak İslam’dan gelmemiştir. Amaçları bizleri İslami kültürden, Allah’tan, Peygamberimizden, Kur’an’dan uzaklaştırmaktır.”
“Domuzluk” teorisinden başka başka büyük ifşalara da girişen “Molla Enver Kılıçarslan”; ” Bu ahlak hayvani bir ahlaktır. Hatta hayvanda dahi bir kanun vardır. Allah Teâlâ, insanların akılları olmasına rağmen akıllarıyla tefekkür etmediklerini, gözleri var; ama gözleriyle hakkı görmediklerini, hakkıyla kâinata bakmadıklarını, bundan dersler çıkarmadıklarını ve bunların cehennem ehli olduklarını belirtiyor“, diyor.
“14 Şubat Sevgililer Günü”nün hayâsızlık aşıladığını, her Müslümanın bundan uzak durması gerektiğini aktaran Kılıçarslan, “İslam dini insanın tabiatına uygun bir dindir. Üstad Bediüzzaman, ‘İslam şeriatı insanın fıtratına uygundur’ diyor. Allah insanı yaratırken ona uygun bir fıtrat seçmiştir. Tüm İslam ahkâmı bu fıtrata uymuştur. Sevgililer Günü bahanesiyle gayr-i İslami, haram bir şekilde milletin kızıyla görüşülmesi, ona sevgi gösterilmesi örfümüzde yeri yok ve biz buna namussuzluk, domuzluk diyoruz. Her Müslümanın bundan uzak durması gerekir. Bunu yapanlara domuz, edepsiz, hayâsız, terbiyesiz deniyor. Bunun için bizler çocuklarımızı bu gibi edepsizlikten ve hayâsızlıktan muhafaza etmeliyiz“, şeklinde konuşunca gericilik konusunda hayli ileri bir seviyede olduğunu cümle aleme ilän etti. Seviye tam olarak anlaşılamamış olabilir kaygısı ile bir ekleme yapmaktan da sakınmadı:
Allah’tan bizleri Yahudi ve Hristiyanların yolundan gitmemizi engellemesini istiyoruz. Ama maalesef eğer ki bizler bu gibi günleri kutlarsak Yahudi ve Hristiyanların yolunu takip ediyoruz demektir. Onlar cehenneme gidiyor ve eğer ki onları takip edersek, bizler de onlarla beraber cehenneme gideceğiz
.
dogruhaber12022019bir

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: